OdporúčameZaložiť web alebo e-shop
 

šípky DC RedDragon Nitra

yarinho
treba trošku osviežiť šípky, myslím, že Bédy price money je presne takýto príklad. Teším sa, že sa ti páči, verím, že stovečka bude tvoja :-)
famdy
Zlé jazyky hovoria, že Bédy je dohodnutý so všetkými účastníkmi, že ich pustí pred seba za 50€, začni šetriť Yarinho :-) Včul vážne - super nápad, kvitujem.
ikso
a zavretie bulom nebude za + bod?
Ráfek
Ahojte, napadla ma možnosť (po vzoru ZM) rozhodujúci leg odohrát kricotom. Nemuselo by to být každé kolo, ale určite by to oživilo stálé bouchání 501. Jinak už sa teším na ligu. Majte sa
ikso
kedze o chvilu nam odstartuje jesenna cast tak vas poprosim poslat nejake nove napady alebo pripomienky k pravidlam alebo nieco co by mohlo zlepsit uroven nasej ligy
yarinho
Trošku si nám počas sezóny chýbal, aby si nám poradil ako byť lepší.
yarinho
Som veľmi rád, že je to fajn.
fandy
Aby so len nekritzoval - Yarinho fajn, že výsledky po ostatnom kole už v nasledujúci deň. Zdá sa, že liga celkom, začína "mať gule"(menej šípkarov a aj menej najebaných, odsýpa to) - teda na pár prehreškov. A tiež je-bolo pekné, že o umiestnenie v tabuľke sa rozhodovalo až v poslednom kole a aj to až v samotnom závere, keď prví štyria priebežného poradia nepustili do semi už nikoho.
yarinho
takze oslavuju dvaja. to bude kolo...
Ráfek
máš popletený datum já se narodil 1.6. :-)
fandy
No nie som TATAR?!!! Príspevok som našiel - v hlavnom článku. Ospravedľňujem sa.Veľmi.Ale o tej tabuľke to platí.
yarinho
Humor
fandy
Kurva! Liga sa blíži ku koncu a výsledky "keď sa zachce"! A akousi čudnou náhodou sa strácajú príspevky, ktoré tu už raz "viseli" - tak tomuto už nerozumiem vôbec, veľmi sa divím, až žasnem nad ...
ikso
to marwel: http://dctoitoi.szm.sk/e107/news.php?item.1627.4
marwel
kde najdem vysledky z 29,3 region čo sa hralo v Nitre
ikso
ano 8 skupin = 8 nasadenych
Ráfek
Když bude 8 skupin, to bude aj 8 nasazených?
ikso
navrh k zmene pravidiel ... po vcerajsej skusenosti by bolo z casoveho hladiska pri ucasti 26 a viac hracov spravit radsej 8 skupin
ikso
v nedelu uzatvaram objednavku z dartscorner.co.uk ... kto by nieco chcel tak nech sa ozve
ikso
kto by si chcel nieco objednat z a180.co.uk alebo z dartscorner.co.uk, tak napiste do fora
Nový príspevok
nick
text
Odpíšte číslo
 
Archív noviniek
 

12.12.2013

Trináste kolo bolo dokonalé - padlo najvyššie zavretie v sezóne a zatial aj v histórii našej ligy a postaral sa oň Miloš Bédy, keď nádherne a chladnokrvne zatvoril 170 !!! Gratulujeme. Úžasné kolo odohral aj Laci Dianovský, keď otočil finále z 3:0 na 4:3, zavrel 12. a 15. šípkou. Skvelý výkon podal aj Robino Kamenický, keď svojou účasťou v semifinále sa prehupol do TOP12 a vysotil Feriho Martinčeka. Dve bingá, zavretie 109 a postup medzi najlepších 16 - to je vizitka Mareka Hlavatého v 13. kole, perfektné.

Prvá trojka je už istá, ale uvidíme, či Miloš Bédy odolá obrovskému tlaku Juriho Vindiša a potvrdí svoj bodový náskok a stane sa zaslúžene majtrom ligy. Držíme palce obom hráčom a tešíme sa na ich výkon v poslednom kole. Veľký boj ešte bude o 13. miesto, o ktoré zabojuje Feri Martinček a teoretickú šancu má ešte Rado Varga, Gabika Ivančíková, Juri Hudák a Feri Švihorík.

Posledné kolo odohráme 12.12.2013 od 17.20 hod.

Nadstavbové turnaje TOP12 a Lucky loser sa odohrajú v sobotu 21.12.2013 od 12.30 hod. (prezentácia) a 13.00 hod začiatok turnajov. Odovzdávanie cien Majster, 1. a 2. vicemajster sa uskutoční po nadstavbových turnajoch 21.12.2013.

 

Štatistiky 13. kola
Počet hráčov: 23
Bingo - Marek Hlavatý, Miloš Bédy, Ladislav Dianovský, Michal Rafaj, Juraj Vindiš,
Zavretie (100+) - Miloš Bédy (170, 109), Juraj Vindiš (130), Marek Hlavatý (109), Ladislav Dianovský (100)
Zavretie do 18. šípky - Juraj VIndiš (3x), Ladislav Dianovský (2x), Miloš Bédy, Michal Rafaj, František Švihorík,

Rozpis zápasov a konečné poradie sú v sekcii NŠL jeseň 2013.
 

JUNIORI a hráči, ktorí prídu na turnaj PRVÝ KRÁT - POZOR, úhrada za štartovné ZADARMO!!!

POZOR, REKLAMOVAŤ ZLE SPOČÍTANÉ BODY JE MOŽNÉ LEN JEDNO KOLO DOZADU, PRETO PROSÍME PRAVIDELNÚ KONTROLU SVOJICH STAVOV.

 

02.12.2013

Dvanáste kolo prinieslo veľmi veľa prekvapení a skvelých výsledkov od hráčov, ktorí našli v sebe zbytok energie a ukázali kvalitu, ktorá sa v nich skrýva. Úžasný výkon predviedol Ferko Martinček, keď si pomýlil telefón s terčom a povedal si, že políciu zavolá na našich blejdoch a tak vytočil 158, týmto mu gratulujeme k najvyššiemu zavretiu v sezóne a tešíme sa, že vydržal a vyčkal si na deň, keď mu šípky spravia radosť. Svojím výkonom sa prehupol jednoznačne do TOP12 a späť je aj náš junior Paťko Kovács, keď vyradili z TOP12 hráčov z novozámockej divízie Robina Kamenického a Rada Vargu. Postavenie medzi najlepšími si upevnil aj Laci Dianovský, keď zvíťazil aj v dvanástom kole nad prekvapujúcim učastníkom finále Jarinom Opralom, ktorý vyradil v semifinále Juriho Vindiša. Laci sa dostal do finále cez Janka Galbavého, ktorý zdolal heroickým výkonom našu legendu Miloša Bédyho. Na čele tabuľky to je poriadne tesné, keď medzi majstrom a prvým vicemajtrom je len 15 bodov rozdiel. Uvidíme, ako sa s týmto tlakom vysporiada Miloš a Juri, a tešíme sa ich kvalitné a napínavé súboje.

Technická poznámka ohľadom termínu nadstavbového turnaja TOP12 a Lucky loser. Z dôvodov obsadenosti priestorov a povinností mnohých šípkarov sme boli nútení presunúť turnaj zo soboty 14.12.2013 na sobotu 21.12.2013. Prezentácia bude od 12.30 hod a začiatok turnajov začne o 13.00 hod. Ktorý z turnajov sa začne skôr, prípadne hrať sa budú oba súčasne, bude záležať na počte zúčastnených hráčov v turnaji Lucky loser, čo budeme riešiť na mieste. Veríme, že termín bude vyhovovať všetkým, ktorých sa týka a víťazstvo v turnajoch si dajú pod stromček ako darček, keďže poslúchali celý rok. Šťastné a veselé šípkarenie.

Trináste kolo našej ligy sa odohrá pred Mikulášom 5.12.2013 od 17.20 hod.

 

Štatistiky 12. kola
Počet hráčov: 18
Bingo - Juraj Vindiš (2x), Miloš Bédy, Ján Galbavý, Marek Hlavatý, Jaroslav Oprala
Zavretie (100+) - František Martinček (158), Juraj Vindiš (136), Ladislav Dianovský (120), Juraj Hudák (116), Miloš Bédy (113, 107), Jaroslav Oprala (110)
Zavretie do 18. šípky - Miloš Bédy, Ladislav Dianovský, Juraj Vindiš

Rozpis zápasov a konečné poradie sú v sekcii NŠL jeseň 2013.
 

JUNIORI a hráči, ktorí prídu na turnaj PRVÝ KRÁT - POZOR, úhrada za štartovné ZADARMO!!!

POZOR, REKLAMOVAŤ ZLE SPOČÍTANÉ BODY JE MOŽNÉ LEN JEDNO KOLO DOZADU, PRETO PROSÍME PRAVIDELNÚ KONTROLU SVOJICH STAVOV.

 

28.11.2013

Jedenáste kolo ovládol Laci Dianovský, keď sa víťazstvom nad Jurim Lisým prehupol do TOP12 a vytlačil z nej nášho juniora Paťka Kovácsa. Laci to nemal vôbec ľahké, keď sa dostal cez semifinále, v ktorom otočil zápas s Milošom Bédym z 0:3 na víťazných 4:3. Krásne zavretie 14. šípkou predviedol Miloš Bédy.

Na základe konštruktívnych pripomienok ohľadom hry semifinálových a finálového zápasu na horných terčoch by som rád poprosil vážených šípkarov, aby v čase od 20.00 hod. obmedzili, prípadne úplne prerušili fajčenie v horných priestoroch až do konca turnaja. Toľko technické veci. Ďakujeme za pochopenie.

Dvanáste kolo našej ligy sa odohrá 28.11.2013 od 17.20 hod.

 

Štatistiky 11. kola
Počet hráčov: 16
Bingo - Daniel Kurovský (2x), Jaroslav Oprala, Juraj Vindiš, Ladislav Dianovský
Zavretie (100+) - Ján Galbavý (110), Michal Rafaj (105)
Zavretie do 18. šípky - Miloš Bédy (2x), Daniel Kurovský (2x), Juraj Vindiš (2x), Ladislav Dianovský, František Švihorík,

Rozpis zápasov a konečné poradie sú v sekcii NŠL jeseň 2013.
 

JUNIORI a hráči, ktorí prídu na turnaj PRVÝ KRÁT - POZOR, úhrada za štartovné ZADARMO!!!

POZOR, REKLAMOVAŤ ZLE SPOČÍTANÉ BODY JE MOŽNÉ LEN JEDNO KOLO DOZADU, PRETO PROSÍME PRAVIDELNÚ KONTROLU SVOJICH STAVOV.

 

20.11.2013

Desiatym kolom sa veľmi výrazne oddelila prvá trojka, ktorá vyzerá byť štyri kolá pred koncom takmer istá, uvidíme, či vystrelí motyka. Napínavé to ale vyzerá byť v súboji o majstra liga, kde Juri Vindiš stráca len púhých 10 bodov. Desiate kolo bolo veľmi úspešné na zavretia 100+ a najlepšie si počínal Miško Rafaj, ktorý zavrel 151 a zatiaľ vlastní titul najvyššieho zavretia v sezóne. Do TOP12 už prižmuruje Ferko Martinček, ktorý sa dotiahol na stratu 13 bodov do elitnej skupiny. Ferko odohral veľký turnaj, v ktorom ho na semifinálovom stejdži porazil Juri Lisý 4:1. Druhé semifinále odohrali Bédy - Vindiš so šťastnejším Jurim Vindišom, ktorý zvíťazil tesne 4:3 a také isté skóre si udržal s Jurim Lisým, keď sa stal víťazom kola.

Krásny úspech dosiahla na Majstrovstvách Slovenska v kategórii žien naša Gabika Ivančíková, keď odchádzala s krásnym pohárom v ruke za 3 miesto, na 3. mieste sa umiestnil aj Paťko Kovács v kategórii juniori, krásne 3. miesto získali aj Miloš Bédy a Juraj Vindiš v kategórii dvojíc a keďže viac tretích miest sa už nedalo získať, tak na 3. mieste sa v hlavnej kategórii umiestnila naša legenda Miloš Bédy. Gratulujeme a tešíme sa z ich úspechu.

Všetkým šípkarom odkazujeme: TRÉNUJTE, ABY TO NAŠI SÚPERI NEMALI TAKÉ JEDNODUCHÉ !!!

Jedenáste kolo našej ligy sa odohrá 21.11.2013 od 17.20 hod.

 

Štatistiky 10. kola
Počet hráčov: 18
Bingo - Miloš Bédy
Zavretie (100+) - Michal Rafaj (151, 115), Juraj Lisý (112), Jaroslav Oprala (110), Rado Varga (100), Jozef Gazso (100), František Martinček (100)
Zavretie do 18. šípky - Juraj Vindiš (3x), Ladislav Dianovský (2x), Juraj Lisý (2x), Miloš Bédy, Jaroslav Oprala

Rozpis zápasov a konečné poradie sú v sekcii NŠL jeseň 2013.
 

JUNIORI a hráči, ktorí prídu na turnaj PRVÝ KRÁT - POZOR, úhrada za štartovné ZADARMO!!!

POZOR, REKLAMOVAŤ ZLE SPOČÍTANÉ BODY JE MOŽNÉ LEN JEDNO KOLO DOZADU, PRETO PROSÍME PRAVIDELNÚ KONTROLU SVOJICH STAVOV.

 

8.11.2013

Krajšie finále ako bolo v deviatom kole sme si ani nemohli priať, veď účastníkmi boli BÉDY - DIANOVSKÝ. Tentokrát ťahal za kratší koniec Miloš, keď spanilou jazdou Laci zvíťazil 4:1. Laci mal celý turnaj od začiatku až po koniec nadhľad a zlepšoval nezlepšiteľné, chýbal si nám, ale si späť, ďakujeme, skvelé šípky. Štandardne vysokou úrovňou sa predviedol aj Miloš Bédy, keď mu 3 krát za turnaj ušlo zavretie 150, vždy tesne nad D18, ale jemu to skôr či neskôr vyjde, a veru by aj malo, pretože Laci Dianovský zavrel 144 a zatiaľ má najvyšší finiš v sezóne. Juri Lisý stále potvrdzuje svoju formu a zatiaľ jednoznačne okupuje miesto druhého vicemajstra. Zaujímavý je súboj medzi Jankom Galbavým a Jarinom Opralom o pozíciu najsmutnejšieho, teda o štvrté miesto. Do TOP12 sa nám prvýkrát prebojoval náš junior Paťko Kovács, ktorý využil zaváhanie Gabiky Ivančíkovej a preskočil ju na 12 miesto.

Priatelia, trénujme, aby to naši súperi nemali také ľahké, vieme, že to je veľa vlastnej obety, ale oplatí žať dobre zasiatu úrodu. Športu zdar a šípkam "zvlášte".

Desiate kolo našej ligy sa odohrá 14.11.2013 od 17.20 hod., kedy budú mať meniny Irmy, gratulujeme. Všetky Irmy, ktoré sa zúčastnia desiateho kola, budú mať vstup zdarma.

 

Štatistiky 9. kola
Počet hráčov: 20
Bingo - Miloš Bédy (2x), Juraj Vindiš (2x), Ladislav Dianovský
Zavretie (100+) - Ladislav Dianovský (144, 116), Miloš Bédy (100),
Zavretie do 18. šípky - Miloš Bédy (3x), Ladislav Dianovský (3x), Juraj Lisý

Rozpis zápasov a konečné poradie sú v sekcii NŠL jeseň 2013.
 

JUNIORI a hráči, ktorí prídu na turnaj PRVÝ KRÁT - POZOR, úhrada za štartovné ZADARMO!!!

POZOR, REKLAMOVAŤ ZLE SPOČÍTANÉ BODY JE MOŽNÉ LEN JEDNO KOLO DOZADU, PRETO PROSÍME PRAVIDELNÚ KONTROLU SVOJICH STAVOV.

 

1.11.2013

Ôsme kolo patrilo Jurimu Lisému, ktorý hviezdil a trpezlivou hrou dotiahol turnaj do úspešného konca, keď vo finále porazil našu legendu Miloša Bédyho, ktorý strieda na čele celkového bodovania Juriho Vindiša. Tretie miesto v celkovom bodovaní si utvrdil Juri Lisý, keď má na Janka Galbavého 63 bodový náskok. Zdá sa, že prvé tri pohárové umiestnenia sú už obsadené, uvidíme, ako sa s týmto nepriaznivým priebehom vysporiadajú Janko Galbavý - Jarino Oprala - Dano Kurovský. Odohrali sme nádherný turnaj, keď padlo dovedna 13 bíng, k čomu prispeli aj vzácne osobnosti ako Laci Dianovský a Feri Šulc, ktorí sa prvý krát zúčastnili našej ligy jeseň 2013 a oživili svojími výkonmi ôsme kolo. V turnaji sa blysol aj Roman Vágai, ktorý zaknihoval nádherné deväťnástkové bingo. Skvele zahral aj Dano Kurovský, ktorý nazbieral 20 bonusových bodov.

Všetkých pozývame aj na deviate kolo našej ligy, ktorá je otvorená novým hráčom a boli by sme veľmi radi za každého nového člena. Ak má niekto záujem zahrať si a obáva sa nejakej vysokej úrovni a že všetko bude prehrávať, príďte sa aspoň pozrieť a uvidíte rodinnú atmosféru, ktorá sa nám v našej lige podarila vytvoriť a staňte sa našimi novými priateľmi. Ste vítaní a tešíme sa na Vás. 9. kolo sa odohrá 7.11.2013 od 17.20 hod.

 

Štatistiky 8. kola
Počet hráčov: 21
Bingo - František Šulc (4x), Juraj Lisý (2x), Miloš Bédy, Ladislav Dianovský, Daniel Kurovský, Jaroslav Oprala, František Švihorík, Roman Vágai
Zavretie (100+) - Daniel Kurovský (137, 114), Juraj Lisý (120, 113)
Zavretie do 18. šípky - Daniel Kurovský (5x), František Šulc (2x), Miloš Bédy (3x), Ladislav Dianovský (3x), Juraj Lisý (2x)

Rozpis zápasov a konečné poradie sú v sekcii NŠL jeseň 2013.
 

JUNIORI POZOR, úhrada za štartovné ZADARMO!!!

POZOR, REKLAMOVAŤ ZLE SPOČÍTANÉ BODY JE MOŽNÉ LEN JEDNO KOLO DOZADU, PRETO PROSÍME PRAVIDELNÚ KONTROLU SVOJICH STAVOV.

 

25.10.2013

Sme takmer v polovici sezóny a tabulka sa nám začína krásne profilovať. O majstra ligy momentálne bojuje tandem Vindiš - Bédy, ktorí hrajú naozaj perfektné šípky s výkonmi na slovenskej úrovni, keď sa dostali na poslednom regióne do semifinále a aj do finále. O titul druhého vicemajstra je rozbehnutý boj medzi hráčmi Lisý - Galbavý - Oprala, ale na krk im dýcha aj Robino Danáč, ktorý nastúpil do tejto sezóny ako vymenený a zberá úrodu, ktorú zasial poctivým tréningom. Do TOP12 sa nám dostala aj Gabika Ivančíková a o postup bojuje aj náš junior Paťko Kovács.

Víťazom siedmeho kola sa stal Miloš Bédy, keď sfúkol vo finále Juriho Vindiša 4:0. Miloš porazil v semifinále Juriho Lisého a dramatické a veľmi kvalitné semifinále zohrali aj Juri Vindiš s Jarinom Opralom, v ktorom Juri zvíťazil trpezlivejšou hrou 4:2. V skupinách zahral krásne aj Jojo Gazso napriektomu, že sa mu nepodarilo postúpiť, ale vysoké zavretie 115 hovorí o jeho kvalitách, na ktoré všetci čakáme, že budú stabilnejšie a konečne sa rozbehne.

Všetkých pozývame aj na ôsme kolo našej ligy, ktorá je otvorená novým hráčom a boli by sme veľmi radi za každého nového člena. Ak má niekto záujem zahrať si a obáva sa nejakej vysokej úrovni a že všetko bude prehrávať, príďte sa aspoň pozrieť a uvidíte rodinnú atmosféru, ktorá sa nám v našej lige podarila vytvoriť a staňte sa našimi novými priateľmi. Ste vítaní a tešíme sa na Vás. 8. kolo sa odohrá pred sviatkom všetkých svätých 31.10.2013 od 17.20 hod.

 

Štatistiky 7. kola
Bingo - Juraj Vindiš (3x), Miloš Bédy, Jaroslav Oprala, Rado Varga
Zavretie (100+) - Jozef Gazso (115), Jaroslav Oprala (102)
Zavretie do 18. šípky - Miloš Bédy (3x), Juraj Vindiš

Rozpis zápasov a konečné poradie sú v sekcii NŠL jeseň 2013.
 

JUNIORI POZOR, úhrada za štartovné ZADARMO!!!

POZOR, REKLAMOVAŤ ZLE SPOČÍTANÉ BODY JE MOŽNÉ LEN JEDNO KOLO DOZADU, PRETO PROSÍME PRAVIDELNÚ KONTROLU SVOJICH STAVOV.

 

18.10.2013

Po dlhšej odmlke sme tu späť s novinkami z našej nádhernej Nitrianskej šípkarskej ligy - jeseň 2013. Víťazom sa stal Miloš Bédy, keď vo finále porazil 4:2 doterajšieho lídra tabuľky Juraj Vindiša, ktorý predvádza perfektné šípky s vysokými zavretiami a častými finišmi do 18 šípky. Šieste kolo bolo veľmi kvalitné a oko diváka sa malo na čo pozerať. Semifinálové zápasy a finále sme odohrali na horných finálových stejdžoch a diváci si prišli na svoje. Aby to vyzeralo ako v Lejksajdcentre je to ešte asi ďaleko, ale postupne sa približujeme európskej úrovni, ktorú si naši šípkari určite zaslúžia. Výborné šípky hrá momentálne aj Janko Galbavý a Juri Lisý, ktorí potvrdzujú, že patria na špicu tabuľky a sú veľkými kandidátmi na titul prvý a druhý vicemajster. My ostatní sa musíme trošku posnažiť a veľa veľa trénovať, ako naši lídri. Držíme palce a tešíme sa na každého, kto sa príde pobaviť alebo si zasúťažiť so šípkami - ako vždy, každý štvrtok od 17.20hod.

 

Štatistiky 6. kola
Bingo - Juraj Hudák (2x), Juraj Lisý, Juraj Vindiš
Zavretie (100+) - Miloš Bédy (143), Jaroslav Oprala (128), Juraj Vindiš (120), Martin Horečný (116)
Zavretie do 18. šípky - Miloš Bédy (6x), Juraj Vindiš (4x), Juraj Lisý
 
Štatistiky 5. kola
Bingo - Juraj Hudák, Juraj Lisý, Jaroslav Oprala, Pavol Popovič, Juraj Vindiš
Zavretie (100+) - Juraj Vindiš (130), Daniel Kurovský (101)
Zavretie do 18. šípky - Juraj Lisý (3x), Jaroslav Oprala (3x), Juraj Vindiš (2x), Daniel Kurovský
 
Štatistiky 4. kola
Bingo - Miloš Bédy (2x), Ján Galbavý, Juraj Vindiš
Zavretie (100+) - Juraj Vindiš (118, 102, 100)
Zavretie do 18. šípky - Juraj Vindiš (6x), Miloš Bédy (3x), Juraj Lisý (2x),
 
Rozpis zápasov a konečné poradie sú v sekcii NŠL jeseň 2013.

05.10.2013

Nitrianska šípková liga pokračovala tretím kolom. Prihlásených bolo 21 hráčov, ktorí boli rozlosovaní do štyroch skupín. Postup do KO pavúka si zabezpečili prví štyria z každej skupiny. Víťazom kola sa stal Daniel Kurovský. Ten si vo finále poradil s Milošom Bédym tesne 4:3 na legy. Na treťom mieste skončili Juraj Vindiš a Radovan Varga.
 
Štatistiky 3. kola
Bingo - Miloš Bédy (2 krát), Róbert Kamenický (2 krát), Daniel Kurovský
Zavretie (100+) - Martin Horečný (105), Daniel Kurovský (?)
Zavretie do 18. šípky - Miloš Bédy (9 krát), Daniel Kurovský (4 krát), Jozef Gazso
 
Rozpis zápasov a konečné poradie sú v sekcii NŠL jeseň 2013.
 

24.09.2013

V druhom kole sme našli premožiteľa našej legendy Miloša Bédyho v podobe skvele pripraveného Feriho Švihoríka, ktorý porazil Miloša v skupine. Miloš sa stal samozrejme víťazom opäť, ale nemal to vôbec tak jednoduché ako v prvom kole. Perfektný turnaj odohral aj Juri Vindiš, ktorý bol spolu s Ferim Švihoríkom hviezdami druhého kola. V Bábe, v septembrovom hlavnom meste slovenských steelových šípok, nám vyrastá naozaj veľmi silná a kvalitná generácia a sme radi, že aj naša liga prispieva k napredovaniu týchto hráčov. Z Bábu si môžu všetky obce a Nitre blízke mestá brať príklad, ako sa to s trochou sebazaprenia dá a ako prinesie v krátkom čase zaslúžený úspech. Trnava, Zlaté Moravce, Vráble, či Šurany, príďte a zahrajte si našu kontinentálnu šípkárskú ligu a spravte dieru do sveta. Tešíme sa na Vás.

V sobotu sa konal prvý slovenský pohár v steeloch v sezóne 2013/2014 v kultúrnom dome v Bábe, kde nitrianske šípky opäť dokázali, že patria ku slovenskej elite. Gratulujeme našej legende Milošovi Bédymu, ktorý obsadil krásne tretie miesto a hodil na turnaji najviac bíng (4x). Zo skupín do hlavného pavúka postúplo šesť účastníkov našej ligy - Róbert Danáč, Miloš Bédy, Juraj Vindiš, Pavol Popovič, Juraj Lisý, Feri Švihorík. Do osemfinále sa podarilo postúpiť Milošovi Bédymu, Jurimu Vindišovi a Jurimu Lisému, z ktorých postúpil ďalej len Miloš Bédy, keď sa mu podarilo poraziť vo štvrťfinále Vlada Zaťka a v semifinále podľahol neskoršiemu víťazovi Otovi Zmelíkovi. V turnaji Lucky loser sa podarilo zvíťaziť Jurimu Hudákovi a v Turnaji žien obsadila tretie miesto Gabika Ivančíková, gratulujeme.

Pre účastníkov Nitrianskej ligy nám internetový obchod http://game-center.sk pripravil akciu do konca mesiaca septembra v sume 29,00 eur na terče Winmau blade IV. V prípade záujmu, kontaktujte správnu radu NŠL.

 
Štatistiky 2. kola:
Bingo - Róbert Danáč, Juraj Hudák, Michal Rafaj, František Švihorík
Zavretie (100+) - nikto
Zavretie do 18. šípky - Miloš Bédy
 
Rozpis zápasov a konečné poradie sú v sekcii NŠL jeseň 2013.
 

JUNIORI POZOR, úhrada za štartovné ZADARMO!!!

POZOR, REKLAMOVAŤ ZLE SPOČÍTANÉ BODY JE MOŽNÉ LEN JEDNO KOLO DOZADU, PRETO PROSÍME PRAVIDELNÚ KONTROLU SVOJICH STAVOV.

 

18.09.2013

Vážení šípkari, pozývame Vás na slovenský pohár v steeloch, ktorý sa uskutoční v sobotu 21.9.2013 v Bábe (okr. Nitra, 20 km za Nitrou v smere na Trnavu). Práve Báb je sídlom našich výborných šípkarov, preto im držíme palce a veríme, že na domácej pôde uhrajú skvelé výsledky.

 

18.09.2013

Prvé kolo našej ligy nemohlo dopadnúť ani iným výsledkom - víťaz Bédy. Ale že zvíťazí bez straty legu, to nečakal asi nikto. Miloš sa perfektne pripravoval počas letnej prestávky a správne načasovanou formou nám ukázal, ako má hrať a pristupovať ku hre skutočný víťaz. Nájde sa niekto, kto bude pravidelne konkurovať jeho výsosti ? Nájde sa niekto, kto mu bude šliapať po krku ? Šípkari všetkých krajín, spojte sa a príďte si zahrať našu ligu, my si už nevieme rady...

Sociálneho programu sa zúčastnilo 9 hráčov, takže bola v prvom kole priznaná dotácia na cestovné vo výške 9 eur. Ďakujeme a veríme, že do budúcna prispeje viac hráčov. Na tých, ktorí budú prispievať, čakajú počas sezóny krásne darčeky, nechajte sa prekvapiť a buďte sociálni.

Pre účastníkov Nitrianskej ligy nám internetový obchod http://game-center.sk pripravil akciu do konca mesiaca septembra v sume 29,00 eur na terče Winmau blade IV. V prípade záujmu, kontaktujte správnu radu NŠL.

 
Štatistiky 1. kola:
Bingo - Ján Galbavý (2x), Miloš Bédy, Pavol Popovič, Róbert Kamenický
Zavretie (100+) - Juraj Vindiš (101)
Zavretie do 18. šípky - Miloš Bédy (5x), Jaroslav Oprala, Juraj Vindiš
 
Rozpis zápasov a konečné poradie sú v sekcii NŠL jeseň 2013.
 

JUNIORI POZOR, úhrada za štartovné ZADARMO!!!

POZOR, REKLAMOVAŤ ZLE SPOČÍTANÉ BODY JE MOŽNÉ LEN JEDNO KOLO DOZADU, PRETO PROSÍME PRAVIDELNÚ KONTROLU SVOJICH STAVOV.

09.09.2013

Nitrianska šípkarská liga jeseň 2013 štartuje svojím prvým kolom štandardne vo štvrtok, 12.09.2013 o 17.20 hodine v nitrianskom Zvonica Pube. V jesennej časti vyskúšame inovatívne príspevky členov a sympatizantov šípiek, ktorí nás obohacovali svojimi postrehmi a dobrými nápadmi pominulé sezóny.

Najväčšou novinkou je zrušenie playoff na konci sezóny, ktorú sme nahradili kvalitne oceneným nadstavbovým turnajom TOP12. Titul víťaz ligy získa víťaz bodovacej súťaže po 14 kolách, ocenenými budú aj druhé a tretie miesto. Víťazi získajú krásne poháre. Postupové miesta do nadstavbového turnaja sme rozšírili o 4 miesta, takže postupuje prvých 12 hráčov, ktorí musia na postup okrem bodov mať aj minimálne polovicu odchodených kôl, t.j. 7. Turnaj TOP12 a Turnaj Lucky loser sa odohrá v sobotu ako celodenný turnaj, kde víťaz a ďalší ocenení môžu získať krásne finančné a vecné ceny.

Keďže doba je naozaj veľmi zlá, pristupujeme aj mi so sociálnym programom, ktorého súčasťou sa môže, a pevne veríme, že aj stane, každý šípkar. Vstupné zostáva na úrovni 2€ ako v minulej sezóne, ale zavádzame dobrovoľné vstupné +1€, ktoré bude použité na dotáciu cestovného z veľkých vzdialeností. V prvom kole si tí, ktorí prispejú +1€, zvolia 3 hráčov, ktorí predpokladajú, že budú chodiť, prípadne by mali záujem chodiť na ligu. Dobrovoľné vstupné sa bude vyplácať po každom kole hráčovi v takom poradí, v akom bude na začiatku sezóny zvolené. Ak sa nezúčastní hráč 1, dotáciu dostane hráč 2, atdˇ. Prosím hráčov, ktorí budú mať záujem o dotáciu cestovného, aby sa nahlasovali do začiatku sezóny, t.j. do 12.09.2013 do 17.20 hod. Veríme, že sa všetci budeme spolupodieľať na tomto sociálnom programe.

Juniori majú vstup zdarma tak, ako minulú sezónu.

Kompletné pravidlá si môžte stiahnuť tu.

Tešíme sa na všetkých, ktorí budú chodiť na našu ligu a držíme palce všetkým, ktorí si trúfajú na už možno obsadené miesto víťaza ligy :-)

 

02.09.2013

Už o týždeň (12.09.2012) sa začne v nitrianskom Zvonica Pube jesenná časť nitrianskej súťaže v klasických šípkach (NŠL jeseň 2013) a prinesie so sebou aj niekoľko zmien. Jesenná časť bude mať 14. kôl a zakončí sa netradične v sobotu turnajom TOP 12a Lucky Loser. O rozpise zápasov a pozmenených pravidlách vás budeme informovať už čoskoro. Tešíme sa na všetkých hráčov, ktorí chodia pravidelne a dúfame, že pribudnú aj noví hráči.

Galéria Play-off jar 2013

 

 

 

10.07.2013

13.06.2013 sa definitívne uzavrela Nitrianska šípková liga jar 2013 turnajom Lucky Loser. Turnaja sa zúčastnilo 12 hráčov, ktorí boli rozdelení do dvoch skupín. Poradie v skupinách rozhodlo o  tom, kto sa s kým stretol v K.O. pavúku. Víťazom sa stal Michal Rafaj.  Na druhom mieste skončil Juraj Lisý po tesnej prehre 3:4.

Rozpis zápasov a konečné poradie sú v sekcii NŠL jar 2013

11.06.2013

Nitrianska šípkarská liga spoznala svojho kráľa. Atmosféra počas celého večera bola poriadne dusná a napätá. Každý hráč odviedol svoje maximum a tak sa ku snahe a chcení zvíťaziť, pridala aj kvalita, ktorá sprevádzala našu ligu počas celej jarnej časti. V úvodných zápasoch sa zrodilo takmer najväčšie prekvapenie, keď Miloš Bédy nemohol nájsť svoju formu a skvelá hra Igora Kubinyiho posunula zápas až do rozhodujúceho tretieho setu, v ktorom mal práve Igor prvú šípku na vedenie 2:1, ale po nevyužitej šípke Miloš zatvoril a skúsene rozhodol ďalším legom a setom o celkovom víťazstve. Janko Galbavý odohral s Danom Kurovským solídny zápas, no svojím výkonom na Dana nestačil. Jarino Oprala mal v druhom sete veľkú šancu poslať zápas do predĺženia, ale Laci otočil z 2:0 a s prehľadom postúpil do semifinále. Najviac legov odohrali v mimoriadne napínavom zápase Juri Vindiš a Palko Popovič, v ktorom mohol zvíťaziť každý z nich, ale šťastena sa priklonila na Juriho stranu. V zápase stratil Juri Vindiš veľa síl, ktoré mu chýbali s Milošom Bédym a ten suverénne zvíťazil 3:0. Druhé semifinále skončilo rovnakým výsledkom, keď Laci Dianovský porazil Dana Kurovského. Vo finále sa tak stretli dve najväčšie hviezdy jarnej časti Nitrianskej ligy Miloš Bédy a Laci Dianovský. Perfektné šípky, ktoré chlapci predvádzali, spĺňali tie najprísnejšie kritéria. Víťazom sa stala naša legenda Miloš Bédy, ktorý výsledkovo rozdrvil Laciho Dianovského, napriektomu, že priebeh zápasu taký nebol. Miloš hral však veľmi sústredene a šancu si nenechal újsť. Podarilo sa mu hodiť počas playoff 7 bíng, zavrel 100+ a 15. šípku, po víťazstve po základnej časti a odchodením všetkých kôl, sa tak stal zaslúžene jednoznačným víťazom ligy v sezóne jar 2013.

Hráči si odniesli pekné trofeje a finančné odmeny, cenu fair play získal Igor Kubinyi, ktorý napriek vzdialenosti odkiaľ dochádzal, nás svojou obetavosťou a peknou hrou obohacoval takmer každé kolo. Najvyššie zavretie sezóny patrilo práve Igorovi Kubinyinmu (153), najviac bíng Milošovi Bédymu. Plnú účasť všetkých 18 kôl mali Miloš Bédy a Roman Vágai.

Všetkým hráčom, ktorí sa zúčastnili jarnej časti našej ligy ďakujeme za účasť a veríme, že si prídu zahrať aj v ďalšej sezóne, ktorá začne po letnej pauze od septembra.

Lucky loser cup odohráme podľa programu, vo štvrtok 13.06.2013 o 17.20 hod. Dresscode odporúčaný, nie prikázaný.

 

Playoff turnaj 6.6.2013:

Zápas A - Miloš Bédy - Igor Kubinyi: 3:0, 2:3, 3:1
Zápas B - Daniel Kurovský - Ján Galbavý: 3:0, 3:1
Zápas C - Jaroslav Oprala - Ladislav Dianovský: 0:3, 2:3
Zápas D - Juraj Vindiš - Pavol Popovič: 3:2, 1:3, 3:2

Zápas E - víťaz zápasu A - D - Miloš Bédy - Juraj Vindiš: 3:1, 3:1, 3:1
Zápas F - víťaz zápasu B - C - Daniel Kurovský - Ladislav Dianovský: 1:3, 2:3, 2:3

Zápas G (finále) - Terč č.3 – víťaz zápasu E - F - Miloš Bédy - Ladislav Dianovský: 3:2, 3:1, 3:1

 

Štatistiky playoff:
Bingo - Miloš Bédy (7x), Pavol Popovič (2x), Ladislav Dianovský
Zavretie (100+) - Pavol Popovič (152), Miloš Bédy (114)
 

04.06.2013

Priatelia, odohrali sme posledné kolo jarnej časti Nitrianskej šípkarskej ligy. Po krásnom turnaji sa vyprofilovala finálová osmička, ktorej účastníci určite predvedú v playoff fenomenálne výkony, keďze okrem mimoriadne veľkej prestíže sa hrá o finančnú odmenu 200 európskych korún. Najväčšími favoritmi sú Miloš Bédy a Laci Dianovský a to sú zvučné mená, ktoré sa oplatí vidieť. Tu sú odhadované kurzy. Staviť si môžte na mieste, maximálnou stávkou je 1 európska koruna.

  víťaz
Miloš Bédy 1,3
Daniel Kurovský 2,5
Jaroslav Oprala 15,00
Juraj Vindiš 3,00
Pavol Popovič 5,00
Ladislav Dianovský 1,8
Ján Galbavý 15,00
Igor Kubinyi 20,00

Playoff turnaj sa bude konať 6.6.2013 o 17.30 hodine v nasledovnom rozpise:

Zápas A - Terč č.2 – Miloš Bédy - Igor Kubinyi
Zápas B - Terč č.3 – Daniel Kurovský - Ján Galbavý
Zápas C - Terč č.2 – Jaroslav Oprala - Ladislav Dianovský
Zápas D - Terč č.3 – Juraj Vindiš - Pavol Popovič

Zápas E - Terč č.2 – víťaz zápasu A - D
Zápas F - Terč č.3 – víťaz zápasu B - C

Zápas G (finále) - Terč č.3 – víťaz zápasu E - F

Dresscode na finálovom turnaji je odporúčaný, ale nie prikázaný. Dobrovoľní zapisovači sú vítaní.

 

Štatistiky 18. kola:
Bingo - Miloš Bédy, Ladislav Dianovský, Daniel Kurovský
Zavretie (100+) - Miloš Bédy (120), Ladislav Dianovský (120)
Zavretie do 18. šípky - Miloš Bédy (4x), Ladislav Dianovský (4x), Juraj Vindiš (2x), Juraj Lisý
 
Rozpis zápasov a konečné poradie sú v sekcii NŠL jar 2013.
 

28.05.2013

Ako sa hrajú šípky v Trnave nám v predposlednom kole prišiel do Nitry ukázať Vlado Zatko, ktorý prišiel, videl a zvíťazil v čisto trnavskom finále s Danom Kurovským 4:3. Vlado prešiel bez straty legu až do semifinále, kde stratil čisté konto s najvzácnejším drahokamom novozámockých šípiek Lacim Dianovským, ktorý podľahol Vladovej nádhernej technike 4:1. Na druhej strane pavúka predvádzali krásne šípky Dano Kurovský a Miloš Bédy, tentokrát so šťastnejším koncom pre Dana, keď sa mu podarilo zdolať Miloša 4:2. Dano sa dostal do semifinále cez ťažký zápas s Jarinom Opralom, ktorý viedol už 2:0 a mal jednu víťaznú šípku na bulla, ktorý tesne minul. Dano ukázal svoje väčšie skúsenosti a zápas otočil do víťazného konca. Ostatní štvrťfinalisti podľahli na nulu svojim dobyvateľom, i keď treba uznať, že veľmi na výber tam nebolo - Bédy, Dianovský a Zatko sú hráči, ktorých by sme si veľmi priali vidieť čo najčastejšie aj v jesennej časti Nitrianskej šípkarskej ligy.

Komu zostane v rukách Čierny Peter (Laci Dianovský) ? Podarí sa Maťkovi Horečnému vytlačiť Igora Kubinyiho z finálovej osmičky ? Odpovede sa dočkáme v poslednom kole jarnej časti, ktoré odohráme vo štvrtok, 30.05.2013 o 17.20 hod. Príďte sa pozrieť, zahrať si a užijete si naozaj napätú atmosféru, veď očakávame tie najlepšie výkony najmä od hráčov, ktorých sa to týka.

Chlapci z Vrábel, príďte sa pozrieť, tešíme sa na Vás.

 
Štatistiky 17. kola:
Bingo - Vlado Zatko (3x), Miloš Bédy (2x), Daniel Kurovský
Zavretie (100+) - Vlado Zatko (101), Michal Rafaj (100)
Zavretie do 18. šípky - Vlado Zatko (6x), Miloš Bédy (2x), Daniel Kurovský, Jaroslav Oprala, Igor Kubinyi, Ján Galbavý, Michal Rafaj
 
Rozpis zápasov a konečné poradie sú v sekcii NŠL jar 2013.
 

JUNIORI POZOR, úhrada za štartovné ZADARMO!!!

POZOR, REKLAMOVAŤ ZLE SPOČÍTANÉ BODY JE MOŽNÉ LEN JEDNO KOLO DOZADU, PRETO PROSÍME PRAVIDELNÚ KONTROLU SVOJICH STAVOV.

 

21.05.2013

Prvý krát v sezóne sme boli rozlosovaní len do 2 skupín, keď sa zúčastnilo 12 hráčov. Víťazom kola sa stal štandardne Miloš Bédy a štandardne porazil Jaroslava Opralu. Jarino vyhrával už 3:1, ale zrejme si povedal, že sa zahrá na slovenských hokejistov a tak prehral zápas 4:3. Na Slovákov sa v semifinále zahral aj Janko Galbavý, keď po veľkej dráme prehral 4:3 práve s Jarinom Opralom. Pekný a kvalitný semifinálový zápas odohrali Miloš Bédy s Danom Kurovským s výsledkom 4:2.

V 16. kole našej ligy sa hráči sústredili hlavne na kalkulovanie a tak sa zúčastnili hlavne tí, ktorí potrebujú body. Prvá osmička sa poriadne zamotala, keď sa na hranicu vypadnutia dostal majster Maďarskej republiky Laci Dianovský, ktorému týmto srdečne gratulujeme a tešíme sa z jeho veľkého úspechu, napriektomu, že sa to udialo na kolotočoch. Janko Galbavý a Igor Kubinyi Laciho už preskočili, ešte je na rade Maťko Horečný. Ak by súťaž skončila týmto kolom, 1. kolo playoff by malo finálovú príchuť Bédy - Dianovský. Nechajme sa prekvapiť, ako to nakoniec dopadne. Milošovi Bédymu sa podarilo prekonať hranicu 1000 bodov v jednej sezóne a zatiaľ mu, okrem najvyššieho zavretia, patria všetky trofeje vrátane plnej účasti.

Chlapci z Vrábel, príďte sa pozrieť, tešíme sa na Vás.

 
Predposledné kolo jarnej časti odohráme vo štvrtok, 23.05.2013 o 17.20 hod.
 
Štatistiky 16. kola
Zavretie (100+) - Juraj Lisý (123), František Martinček (100)
Zavretie do 18. šípky - Miloš Bédy (3x), Daniel Kurovský
 
Rozpis zápasov a konečné poradie sú v sekcii NŠL jar 2013.
 

JUNIORI POZOR, úhrada za štartovné ZADARMO!!!

POZOR, REKLAMOVAŤ ZLE SPOČÍTANÉ BODY JE MOŽNÉ LEN JEDNO KOLO DOZADU, PRETO PROSÍME PRAVIDELNÚ KONTROLU SVOJICH STAVOV.

 

13.05.2013

Vysokou a kvalitnou účasťou sme odohrali 15. kolo Nitrianskej šípkarskej ligy, keď sa prezentovalo 20 hráčov, ktorí sa postarali o mnoho krásnych športových zážitkov. Nádherné šípky predviedol Marek Hypík, keď podľahol až vo finále našej legende Milošovi Bédymu. Marekovi sa podarili dve bingá a dve zavretia do 18. šípky a jeho hra mala vyrovnaný priebeh počas celého kola. Pekný turnaj odohral aj Jaroslav Oprala, keď sa mu podarilo poraziť Dana Kurovského vo štvrťfinále 3:1 a jediným pokoriteľom mu bol štandardne Miloš. Igor Kubínyi zatvoril už štvrté kolo za sebou finišom 100+ a v turnaji sa dostal až do semifinále, kde nestačil na rozbehnutého Mareka Hypíka. Vo štvrťfinále zviedli s Maťkom Horečným napínavý zápas, keď Maťko vyhrával už 2:0, ale pevnou vôľou a sebazaprením vydrel víťazstvo 3:2 práve Igor. Naša ligová rodina sa rozrástla o člena Borka teamu Nové Zámky Martina Kajana, ktorý sa stal 33. účastníkom jarnej časti NŠL.

Finálová osmička sa zamotáva najmä v jej druhej polovici, keď sú v tesnom závese za sebou Laci Dianovský, Janko Galbavý, Igor Kubinyi a Maťko Horečný. O malý športový zákrak sa možno pokúsia Feri Martinček a Juraj Lisý, keď ešte stále majú teoretickú šancu postúpiť medzi najlepších, chlapci, držíme palce.

Chlapci z Vrábel, príďte sa pozrieť, tešíme sa na Vás.

 
Predpredposledné kolo jarnej časti odohráme vo štvrtok, 16.05.2013 o 17.20 hod.
 
Štatistiky 15. kola
Bingo - Daniel Kurovský (2x), Marek Hypík (2x), Miloš Bédy, Juraj Hudák, Michal Rafaj, Juraj Vindiš,
Zavretie (100+) - Igor Kubinyi (102), Jaroslav Oprala (100)
Zavretie do 18. šípky - Miloš Bédy (4x), Marek Hypík (2x), Juraj Lisý, Igor Kubinyi
 
Rozpis zápasov a konečné poradie sú v sekcii NŠL jar 2013.
 

JUNIORI POZOR, úhrada za štartovné ZADARMO!!!

POZOR, REKLAMOVAŤ ZLE SPOČÍTANÉ BODY JE MOŽNÉ LEN JEDNO KOLO DOZADU, PRETO PROSÍME PRAVIDELNÚ KONTROLU SVOJICH STAVOV.

 

06.05.2013

14. kolo nitrianskej ligy sa nieslo v znamení krásnych šípkarských zážitkov. Víťazom sa stal štandardne náš najlepší hráč Miloš Bédy, keď prekvapivo prehrával s Jurajom Lisým vo finále 3:0, ale mimoriadny tlak dokázal ustáť a pretavil svoje skúsenosti do víťazného konca 4:3, keď sa vybičovaný úžasnou atmosférou odvďačil divákom luxusným zavretím 14. šípkou. Finále bolo ako obvykle napínavé a kvalitné, padlo všetko, čo je pre oko diváka krásne - bingo, zavretie do 18. šípky, zavretie 100+, keď sa Jurimu podarilo zatvorit 110. Juraj Lisý sa postupne vracia do starých koľají a blíži sa k svojej skvelej forme spred krátkeho času a potichu poškuľuje po finálovej osmičke. Miloš sa zase blíži míľovými hodmi k rekordnému 1000 bodu v sezóne. Veľkým prekvapením bol leg párekceláns od Gabiky Ivančíkovej, keď vo štvrťfinále zavrela Maťkovi Horečnému v šiestom kole finišom 125.
32. hráčom našej ligy sa stala Katka Danišová a veríme, že si ešte príde zahádzať a ukáže nám svoje kvality. Novými hráčmi našej ligy sa možno stanú šípkari z Vrábel, veríme, že sa prídu pozrieť a zapoja sa do našej súťaže. Chlapci, ste vítaní.
 
Ďalšie kolo odohráme oddýchnutí, po 68. výročí ukončenia druhej svetovej vojny, vo štvrtok 09.05.2013 o 17.20 hod.
 
Štatistiky 14. kola
Bingo - Miloš Bédy, Juraj Hudák
Zavretie (100+) - Gabriela Ivančíková (125), Juraj Vindiš (118), Juraj Lisý (110),  Igor Kubinyi (100)
Zavretie do 18. šípky - Miloš Bédy (5x), Juraj Lisý, Juraj Vindiš, Pavol Popovič, Gabriela Ivančíková
 
Rozpis zápasov a konečné poradie sú v sekcii NŠL jar 2013.
 

JUNIORI POZOR, úhrada za štartovné ZADARMO!!!

POZOR, REKLAMOVAŤ ZLE SPOČÍTANÉ BODY JE MOŽNÉ LEN JEDNO KOLO DOZADU, PRETO PROSÍME PRAVIDELNÚ KONTROLU SVOJICH STAVOV.

 

29.04.2013

Priatelia, odohrali sme 13. kolo našej ligy a privítali sme prvý lastovičku z Brezna, Erika Poliaka, ktorý nám predviedol nádhernú techniku správneho hádzania šípok a hneď svojím prvým zápasom porazil nášho neohrozeného lídra Miloša Bédyho. Stúpajúcu formu potvrdil Juraj Vindiš, keď vo finále vo veľmi kvalitnom a napínavom zápase porazil Jaroslava Opralu 4:3. Juri Vindiš v semifinále porazil Dana Kurovského, keď otočil takmer stratený zápas z 0:3 na 4:3. Prekvapením bolo pomerne rýchle vypadnutie Miloša Bédyho vo štvrťfinále s Danom Kurovským 1:3. Do finálovej osmičky sa prebojoval Igor Kubinyi, ktorý už dlhšie predvádza stabilné výkony a vysoké zavretia. Momentálne vlastní najvyššie zavretie v sezóne, keď suverénne zavrel 153 - T20, T19, D18.
 
Ďalšie kolo odohráme oddýchnutí po Sviatku práce, vo štvrtok 02.05.2013 o 17.20 hod.
 
Štatistiky 13. kola
Bingo - Juraj Vindiš (2x), Miloš Bédy, Erik Poliak
Zavretie (100+) - Igor Kubinyi (112), Pavol Popovič (100)
Zavretie do 18. šípky - Jaroslav Oprala (2x), Miloš Bédy, Erik Poliak, Juraj Vindiš
 
Rozpis zápasov a konečné poradie sú v sekcii NŠL jar 2013.
 

JUNIORI POZOR, úhrada za štartovné ZADARMO!!!

POZOR, REKLAMOVAŤ ZLE SPOČÍTANÉ BODY JE MOŽNÉ LEN JEDNO KOLO DOZADU, PRETO PROSÍME PRAVIDELNÚ KONTROLU SVOJICH STAVOV.

 

24.04.2013

Výsledky zápasov 12. kola a rozpis zápasov a konečné poradie sú v sekcii NŠL jar 2013.

 

17.04.2013

Nitrianska šípková liga pokračovala už jedenástym kolom. Do jedenásteho kola sa prihlásilo 17 hráčov, ktorí boli rozlosovaní do štyroch skupín. Postup do KO pavúka si zabezpečili prví dvaja z každej skupiny. Víťazom kola sa stal Juraj Vindiš. Ten si vo finále poradil s Pavlom Popovičom hladko 4:1 na legy. Na treťom mieste skončili Miloš Bédy a Daniel Kurovský.
 
Ďalšie kolo odohráme vo štvrtok 18.04.2013 o 17.20 hod.
 
Štatistiky 11. kola
Bingo - Miloš Bédy, Marek Dzurňák, Juraj Vindiš, Pavol Popovič
Zavretie (100+) - Juraj Vindiš (108)
Zavretie do 18. šípky - Miloš Bédy (3 krát), Juraj Vindiš (2 krát), Ján Galbavý, Jaroslav Oprala, Daniel Kurovský
 
Rozpis zápasov a konečné poradie sú v sekcii NŠL jar 2013.
 

JUNIORI POZOR, úhrada za štartovné ZADARMO!!!

POZOR, REKLAMOVAŤ ZLE SPOČÍTANÉ BODY JE MOŽNÉ LEN JEDNO KOLO DOZADU, PRETO PROSÍME PRAVIDELNÚ KONTROLU SVOJICH STAVOV.

 

05.04.2013

Desiate kolo Nitrianskej šípkarskej ligy prinieslo jubilejného 30. hráča v sezóne Paliho Drahoša, ktorý odohral pekný turnaj a dotiahol to až do štvrťfinále, v ktorom bol lepším súperom Janko Galbavý. Výborný turnaj dotiahol až do semifinále a v kvalitnom zápase podľahol Danovi Kurovskému. Dano vyradil prekvapujúco naše eso, Miloša Bédyho tesne 3:2. Na druhej strane pavúka prerazil všetko, čo mal v ceste Laci Dianovský a jednoznačne zvíťazil v celom turnaji, keď vo finále zdolal Dana Kurovského 4:1. Laci sa dostáva do hernej pohody a pomaly sa derie v celkovom rebríčku na špičku. Prekvapením turnaja bola krásna hra a celkové umiestnenie Miška Rafaja, ktorý našiel premožiteľa až v semifinále, keď prehral s najvzácnejším šperkom novozámockých šípiek Lacim Dianovským 4:1. Miška Rafaja sme na základe svojho vzrastajúceho výkonu povolali do druhého tímu DC RedDragon Nitra a spolu s Jurim Hudákom, Paťkom Kovácsom, Gabikou Ivančíkovou a kapitánom Robinom Danáčom sa pokúsia o čo najlepší výsledok na Majtrovstvách Slovenska družstiev 2013 v Podhoranoch. Do precízneho výberu prvého tímu DC RedDragon Nitra sa dostal Jarino Oprala, Miloš Bédy, Janko Galbavý a Feri Martinček. Ambície sú vysoké, DRŽTE PALCE.

Ďalšie kolo odohráme vo štvrtok 11.04.2013 o 17.20 hod.

 

Štatistiky 10. kola:
Bingo - Ladislav Dianovský, Daniel Kurovský, Juraj Lisý
Zavretie (100+) - Daniel Kurovský (126,124), Juraj Hudák (116,107), Jaroslav Oprala (115), Rado Varga (100)
Zavretie do 18. šípky - Ladislav Dianovský (2 krát), Miloš Bédy (3 krát), Daniel Kurovský (2 krát)
 
Rozpis zápasov a konečné poradie sú v sekcii NŠL jar 2013.

 

JUNIORI POZOR, úhrada za štartovné ZADARMO!!!

POZOR, REKLAMOVAŤ ZLE SPOČÍTANÉ BODY JE MOŽNÉ LEN JEDNO KOLO DOZADU, PRETO PROSÍME PRAVIDELNÚ KONTROLU SVOJICH STAVOV.

 
01.04.2013

O tom, že naša liga dáva priestor a posiela do sveta tých najlepších šípkarov, nie je pochýb. Veď finále 9. kola Nitrianskej šípkarskej ligy odohrali finalisti 4. slovenského pohára Miloš Bédy a Laci Dianovský. Milošovi a Lacimu gratulujeme k perfektnému umiestneniu v slovenskom pohári. Víťazom sa stal aj u nás Miloš, keď si s Lacim poradil tentokrát 4:1 a predviedli naozaj kvalitné šípky. Výborný turnaj odohral aj náš junior Patrik Kovács, keď sa prebojoval do semifinále cez Janka Galbavého a Paliho Popoviča a stopkou mu bola až Milošova presná ruka. V skupinách výborne zahral Janko Galbavý, keď sa mu podarilo skupinu s náročným obsadením vyhrať. Celým turnajom sa však niesla promilová atmosféra veľkého životného jubilea a Jankovi želáme k jeho 30-tke veľa zdravia a splnených šípkarských snov.

Dávame do pozornosti Majstrovstvá Slovenska Družstiev, ktoré sa odohrajú v Podhoranoch 6. apríla 2013. DC Red Dragon Nitra postaví v tejto sezóne dva tímy: Tím A: Jaroslav Oprala, Miloš Bédy, Ján Galbavý, František Martinček. Tím B: Róbert Danáč, Juraj Hudák, Patrik Kovács, Gabriela Ivančíková, Roman Vágai

Ďalšie kolo odohráme vo štvrtok 04.04.2013 o 17.20 hod.

 

Štatistiky 9. kola:
Bingo - Miloš Bédy, Jozef Gazso
Zavretie (100+) - Miloš Bédy (119,109,108), Daniel Kurovský (112)
Zavretie do 18. šípky - Ladislav Dianovský (6 krát), Miloš Bédy (5 krát), Ján Galbavý
 
Rozpis zápasov a konečné poradie sú v sekcii NŠL jar 2013.

 

JUNIORI POZOR, úhrada za štartovné ZADARMO!!!

POZOR, REKLAMOVAŤ ZLE SPOČÍTANÉ BODY JE MOŽNÉ LEN JEDNO KOLO DOZADU, PRETO PROSÍME PRAVIDELNÚ KONTROLU SVOJICH STAVOV.

 
22.03.2013

O najväčšie prekvapenie ôsmeho kola Nitrianskej šípkarskej ligy sa postaral najlepší bában Juraj Vindiš, keď porazil vo štvrťfinále Miloša Bédyho hladko 3:0 a týmto skončila jeho 19 zápasová víťazná šnúra vo vyraďovacích bojoch, čím vytvoril Miloš Bédy nový nitriansky rekord. Zaujímavý a napínavý štvrťfinálový zápas hrali chlapci z Podhorianskeho tímu Juri Lisý a Pali Popovič, s kúskom šťastia na konci na Paliho strane, ktorý musel neskôr zo semifinále odstúpiť a jeho zápas s Jarinom Opralom bol skrečovaný. Perfektný zápas odohral Juraj Vindiš aj s Lacim Dianovským, no ten žiadne prekvapenie nedopustil a s plným výkonom šúpal jednu 140tku za druhou a vyhral semifinále 4:2. Finále odohrali Laci Dianovský a Jarino Oprala v neskorých hodinách a bola cítiť na ich hre únava a vyčerpanie z celého, štandardne kvalitného, turnaja. Tesné víťazstvo 4:3 nakoniec vydrel Laci Dianovský, keď zatvoril svoj obľúbený D20, veď po koľkýkrát. Do vyraďovacej časti pavúka sa dostali všetci hráči z divízie Báb a z divízie Nové Zámky, gratulujeme, len tak ďalej, chlapci.

Laci Dianovský sa prepracoval do prvej osmičky a výborným umiestnením hneď poskočil na 5 miesto. Plnú účasť si zatiaľ drží 7 hráčov, uvidíme, kto vydrží najviac kôl, získa na konci sezóny krásnu cenu.

Dávame do pozornosti Majstrovstvá Slovenska Družstiev, ktoré sa odohrajú v Podhoranoch 6. apríla 2013. DC Red Dragon Nitra postaví v tejto sezóne dva tímy: Tím A: Jaroslav Oprala, Miloš Bédy, Ján Galbavý, František Martinček. Tím B: Róbert Danáč, Juraj Hudák, Patrik Kovács, Gabriela Ivančíková, Roman Vágai

Ďalšie kolo odohráme na zelený štvrtok, teda 28.3.2013 o 17.20 hod.

 

Štatistiky 8. kola:
Bingo - Miloš Bédy, Pavol Popovič
Zavretie (100+) - Alexander Korec (109)
Zavretie do 18. šípky - Ladislav Dianovský (6 krát), Juraj Vindiš
 
Rozpis zápasov a konečné poradie sú v sekcii NŠL jar 2013.

 

JUNIORI POZOR, úhrada za štartovné ZADARMO!!!

POZOR, REKLAMOVAŤ ZLE SPOČÍTANÉ BODY JE MOŽNÉ LEN JEDNO KOLO DOZADU, PRETO PROSÍME PRAVIDELNÚ KONTROLU SVOJICH STAVOV.

 

17.03.2013

Ani silný vietor o rýchlosti binga, ktorý v nárazoch namerali v Nitre v deň siedmeho kola Nitrianskej ligy, nebol prekážkou krásnej účasti 21 hráčov. Prvú účasť si zapísal Juraj Lisý z divízie Podhorany a úplne novým hráčom, ktorý hral v našej lige prvý krát, bol Marek Dzurňák a odohral solídny turnaj, i keď mu žreb ako otvárací zápas určil Miloša Bédyho. Ten prešiel celým turnajom bez straty zápasu a straty len jedného legu, čo ho veľmi trápilo, ...Laci, Laci. Konečne sa zobudil aj Jarino Oprala a odohral veľmi pekný turnaj s dvomi legmi do 15. šípky, ktoré obidva odohral vo štvťfinále s Jankom Galbavým. Napínavý a mimoriadne kvalitný zápas odohral aj v semifinále s Jurim Vindišom s konečným výsledkom 4:3. Kvalitné semifinále predviedli naši najlepší šípkari Miloš Bédy a Laci Dianovský, ktorý zobral Milošovi jediný leg v turnaji.

Dávame do pozornosti Majstrovstvá Slovenska Družstiev, ktoré sa odohrajú v Podhoranoch 6. apríla 2013. DC Red Dragon Nitra postaví v tejto sezóne dva tímy: Tím A: Jaroslav Oprala, Miloš Bédy, Ján Galbavý, František Martinček. Tím B: Róbert Danáč, Juraj Hudák, Patrik Kovács, Gabriela Ivančíková, Roman Vágai

Ďalšie kolo odohráme štandardne, najbližší štvrtok, teda 21.3.2013 o 17.20 hod.

 

Štatistiky 7. kola:
Bingo - Miloš Bédy (3 krát)
Zavretie (100+) - Miloš Bédy (121, 106)
Zavretie do 18. šípky - Miloš Bédy (4 krát), Ladislav Dianovský (2 krát), Jaroslav Oprala (2 krát), Igor Kubinyi, Jozef Gazso
 
Rozpis zápasov a konečné poradie sú v sekcii NŠL jar 2013.

 

JUNIORI POZOR, úhrada za štartovné ZADARMO!!!

POZOR, REKLAMOVAŤ ZLE SPOČÍTANÉ BODY JE MOŽNÉ LEN JEDNO KOLO DOZADU, PRETO PROSÍME PRAVIDELNÚ KONTROLU SVOJICH STAVOV.

 

09.03.2013

Šiesty diel našej nitrianskej šípkonovely opäť dokázal vzrastajúcu úroveň. Náš najväčší klenot pritiahol ďalších šípkarov, ktorí rozšírili v nitrianskej lige mnohopočetnú trnavskú divíziu. Trnavčania, prípadne trnaváci, neviem ako je to po trnavsky správne, si postupne zvykajú na našu základňu a prichádzajú pravidelne na každé kolo, čo si veľmi ceníme a ďakujeme, že sa podieľajú na vzraste našej ligy.

BÁB PORAZIL TRNAVU !!! Juraj Vindiš porazil každého z Trnavy, s ktorým hral a svoje perfektné kolo závršil až prehrou vo finále s Milošom Bédym, ktorý vyhral celé kolo so stratou len dvoch legov. Do starých koľají sa vrátili aj semifinalisti Rado Varga a Jozef Gazso, obaja z novozámockej divízie. Výborné zápasy odohral aj ďalší odchovanec novozámockých šípiek Feri Martinček, svojím postupom do štvrťfinále začína pomaly poškuľovať po prvej osmičke. Janko Galbavý zahral fantasticky skupinovú časť a so stratou len jediného legu postúpil do osemfinále, kde však podľahol suverénnemu Alexandrovi Korcovi.  Jarino Oprala zaujal len zavretím 15 šípkou. Prvým bingom v sezóne sa blisol náš junior Paťko Kovács.

Prvá osmička začína byť veľmi napínavá a záleží na každom bodíku, hlavne trio Oprala - Vindiš - Kurovský budeme sledovať pod drobnohľadom, chlapci, nech sa darí !!!

 
Štatistiky 6. kola:
Bingo - Martin Horečný (2 krát), Miloš Bédy, Róbert Danáč, Patrik Kovács, Juraj Vindiš
Zavretie (100+) - Miloš Bédy (126, 114), Daniel Kurovský (114), Martin Horečný (107)
Zavretie do 18. šípky - Miloš Bédy (4 krát), Juraj Vindiš (2 krát), Martin Horečný, Jaroslav Oprala
 
Rozpis zápasov a konečné poradie sú v sekcii NŠL jar 2013.

 

JUNIORI POZOR, úhrada za štartovné ZADARMO!!!

POZOR, REKLAMOVAŤ ZLE SPOČÍTANÉ BODY JE MOŽNÉ LEN JEDNO KOLO DOZADU, PRETO PROSÍME PRAVIDELNÚ KONTROLU SVOJICH STAVOV.

 
03.03.2013

Piate kolo Nitrianskej šípkarskej ligy sa nieslo v znamení štandardného šípkarského predstavenia výkladnej skrini nitrianskeho šípkarenia - Miloša Bédyho, bez straty legu prešiel skupinou a osemfinále, trošku sa potrápil v štvrťfinále s Jankom Galbavým a semifinále s Lacom Dianovským, s ktorým zahrali nádherné športové predstavenie s množstvom napínavých šípkarských situácií. Vo finále si ako lahôdku spapal Jarina Opralu, s ktorým to na 60% výkon dotiahol až do 7. legu, v ktorom sa ponúkali obaja súperi niekoľko kôl o základné číslo 2, ktoré si zobral nakoniec Miloš. Najvyššie zavretie v sezóne momentálne patrí Milošovi Bédymu (145), ktorý chce zrejme všetky odmeny pre seba. Nájde sa niekto, kto by ho sňal z trónu? - čakáme ťa, príď!

Kolo bolo veľmi kvalitné, vidieť, že úroveň našej ligy sa čoraz viac zvyšuje, chýbajú nám však hráči z minulej sezóny, ktorí hrali krásne šípky, týmto apelujem na manažéra DC Podhorany, nech vzburcuje svojich hráčov a prídu ukázať svoje majstrovstvo. Takisto nám chýba aj Juri Hlavatý, ktorého výkony vždy pohľadia dušu šípkara. Chlapci, ukážte sa!!!

Ďalšie kolo odohráme štandardne, najbližší štvrtok, teda 7.3.2013 o 17.20 hod. Príďte a obohaťte nás o krásne športové zážitky.

 
Štatistiky 5. kola:
Bingo - Juraj Vindiš, Róbert Danáč
Zavretie (100+) - Miloš Bédy (145, 118), Jaroslav Oprala (141), Ladislav Dianovský (136), Martin Horečný (107)
Zavretie do 18. šípky - Miloš Bédy (4 krát), Jaroslav Oprala (2 krát), Juraj Vindiš, Ladislav Dianovský
 
Rozpis zápasov a konečné poradie sú v sekcii NŠL jar 2013.

JUNIORI POZOR, úhrada za štartovné ZADARMO!!!

 
22.02.2013

Prinášame najhorúcejšie novinky z našej ligy, z ligy, o ktorej sa už dlhodobo rozpráva po celej krajine, že je aká ? ...no, najlepšia. Do 4. kola sa registrovalo 17 hráčov a kolo bolo mimoriadne napínavé a plné prekvapení, až na jedno - víťazom sa stala legenda nitrianskych šípok Miloš Bédy, ktorý suverénne prešiel skupinou, štvrťfinále, semifinále a finále na nulu, pritom šupol 22 bonusových bodov - Laco, chýbaš nám, už príď!!! Prekvapením je postup jediného zástupcu novozámockej šípkarskej školy - Feriho Martinčeka, ktorý odohral solídny turnaj až na nešťastný štvrťfinálový zápas s Maťkom Horečným. Sklamaním bol výkon Jarina Opralu - trénuj, chlapče, veď 160 sa zatvára 60+60+40, nie 60+60+60, stáva sa :-). Perfektne zahral aj Juri Vindiš a ak si zachová pravidelnú účasť, je veľkým kandidátom na Final four NŠL jar 2013. Skvelé šípky hral štandardne aj Dano Kurovský, ktorý uhral super 15 bonusových bodov - bodaj by bolo viac trnavčanov v našej lige. Najvyššie zavretie v sezóne momentálne patrí Maťkovi Horečnému - 144, gratulujeme.

Novinkou v našej lige jar 2013 je úhrada za účasť všetkých juniorov (žiaci do 18 rokov) ZADARMO.

Ďalšie kolo odohráme štandardne, najbližší štvrtok, teda 28.2.2013 o 17.20 hod. Tešíme sa na nitriansku základňu a reprezentantov všetkých miest v okolí. Ste vítaní.

 
Štatistiky 4. kola:
Bingo - Daniel Kurovský (2 krát), Miloš Bédy, Pavol Popovič, Jaroslav Oprala, Janko Galbavý, Juraj Vindiš,
Zavretie (100+) - Martin Horečný (144), Daniel Kurovský (120), Juraj Vindiš (119), Miloš Bédy (114),
Zavretie do 18. šípky - Miloš Bédy (7 krát), Daniel Kurovský (3 krát)
 
Rozpis zápasov a konečné poradie sú v sekcii NŠL jar 2013.
 
 
15.02.2013

Prátelá, na Valentínsky sviatok 14.2.2013 sme odohrali 3. kolo najlepšej šípkarskej ligy na Slovensku, ktorej sa zúčastnil ďalší veľký hráč slovenských šípiek - Marek Hypík, ktorý zatvoril dva legy 100+. Víťazom sa stal zaslúžene Miloš Bédy, ktorý hral výborné šípky celý turnaj, ako je u neho známe, neprehral ani zápas a v skupine dokonca ani jeden leg.

Ďalšie kolo odohráme štandardne, najbližší štvrtok, teda 21.2.2013 o 17.20 hod. Všetkých Vás pozývame a tešíme sa práve na Vaše skvelé šípky. Trénujte sa a množte sa.

 
Štatistiky 3. kola:
Bingo - Radovan Varga, Róbert Danáč, Michal Rafaj, Pavol Popovič
Zavretie (100+) - Jaroslav Oprala (122, 103), Marek Hypík (120, 116), Miloš Bédy (100), Daniel Kurovský (?)
Zavretie do 18. šípky - Miloš Bédy (5 krát), Marek Hypík, Jaroslav Oprala, Juraj Vindiš
 
Rozpis zápasov a konečné poradie sú v sekcii NŠL jar 2013.
 
09.02.2013
07.02.2013 sme odohrali druhé kolo našej šípkarskej ligy, do ktorého sa prihlásilo 18 hráčov. Zo štyroch skupín postúpili najlepší dvaja a postarali sa o dramatické štvrťfinále. Napínavé kolo vyústilo do jedného nitrianskeho a druhého trnavského semifinále, takže každé mesto malo isté zastúpenie vo finále druhého kola Nitrianskej šípkarskej ligy. Víťazom sa stal Dano Kurovský, ktorý zaslúžene zvíťazil 4:2 nad Jarinom Opralom, tretie miesta si rozdelili Miloš Bédy a Adrian Ježík.
Všetkých šípkarov pozývam na tretie kolo, ktoré sa uskutoční na Valentína v štandardnom čase, vo štvrtok 14.02.2013 o 17.20 hod. Prosím prispôsobiť farbu dresscodu tomuto sviatku zaľúbených a keďže všetci milujeme šípky, strávime tento sviatok práve s nimi, veď s kým iným. Navrhujem ružové, prípadne červené tričká či košele.
 
 
Štatistiky 2. kola:
Bingo - Daniel Kurovský, Miloš Bédy, František Martinček, Jaroslav Oprala
Zavretie (100+) - Michal Rafaj (104), Igor Kubinyi (102)
Zavretie do 18. šípky - Miloš Bédy (2 krát), František Martinček, Igor Kubinyi
 
Rozpis zápasov a konečné poradie sú v sekcii NŠL jar 2013.

06.02.2013
 
Priatelia, vo štvrtok 31.2.2013 sme odohrali prvé kolo našej Nitrianskej šípkarskej ligy v sezóne jar 2013. Každý z Vás prispel ku konečnému počtu 22 šípkarov, za čo sa Vám všetkým chcem v mene svojom a klubu DC Nitra veľmi pekne poďakovať. Verím, že nám podobná účasť vydrží celú sezónu, preto dávam do povedomia, že opäť bude odmenený každý, kto bude mať plnú účasť, krásnou trofejou. Do novej sezóny prajem veľa šípkarských úspechov nielen v našej na slovenské pomery veľmi kvalitnej šípkarskej ligy ale aj na turnajoch po celom Slovensku a celej Európe.
 
Chcem poďakovať všetkým hráčom, ktorí chodia pravidelne na väčšinu kôl v sezóne a hráčom Milošovi Bédymu a Lacimu Dianovskému, že sú stálymi účastníkmi našej ligy a zvyšujú jej kredit na špičku slovenských šípkarských turnajov. Na konci sezóny budú aj tento krát nádherné finančné odmeny - 1. miesto: 200 eur, 2. miesto: 100 eur, 2x3. miesto: 50 eur, 4x5.miesto: 10 eur, ocenené bude aj najvyššie zavretie sezóny a najviac bíng sezóny. Samozrejmosťou sú exkluzívnne a mimoriadne hodnotné trofeje a mnoho ďalších vecných cien.
 
Budem veľmi rád, ak obohatíte priebeh ligy inovatívnymi a konštruktívnymi pripomienkami, ktoré prosím adresovať bez invektív na moju osobu - nový administrátor Jarino. Prosím každého hráča, aby si skontroloval svoje bodovanie a všetko, čo sa týka jeho osoby, keďže je to z mojej strany prvý pokus o administráciu.
 
Bingo - Daniel Kurovský (2x),  Alexander Korec, Miloš Bédy, Róbert Kamenický
Zavretie (100+) - Jaroslav Oprala (120), Róbert Danáč (115), Miloš Bédy (108, 103), Ladislav Dianovský (100)
Zavretie do 18. šípky - Ladislav Dianovský (3 krát), Miloš Bédy (2 krát), Daniel Kurovský
 
Rozpis zápasov a konečné poradie sú v sekcii NŠL jar 2013.
 
27.01.2013
 
Už vo štvrtok 31.01.2013 začína o 17:30 Nitrianska šípková liga jar 2013.
 
 
14.01.2013
 
V sobotu, 26. januára, sa v Pube Zvonica uskutoční 4. Nitranský pohár, ktorý je zároveň 3. podujatím Slovenského pohára 2012/2013.
Podrobnosti na plagáte tu: 
 
29.12.2012
 
20.12.2012 sa definitívne uzavrela Nitrianska šípková liga jeseň 2012 turnajom Lucky Loser. Turnaja sa zúčastnilo 8 hráčov, ktorí boli rozdelení do dvoch skupín. Poradie v skupinách rozhodlo o  tom, kto sa s kým stretol v K.O. pavúku. Víťazom sa stal Martin Horečný.  Na druhom mieste skončil František Martinček po prehre 1:4.
 
Rozpis zápasov a konečné poradie sú v sekcii NŠL jeseň 2012.
 
                 zľava: 2. miesto František Martnček, 1. miesto Martin Horečný
 
22.12.2012
 
13.12.2012 vyvrcholila jesenná časť Nitrianskej šípkovej ligy. Víťazom Play Off a celej NŠL jeseň 2012 sa stal Miloš Bédy. Na druhom mieste skončil Ladislav Dianovský po prehre s Milošom 0:3 na sety, na treťom mieste skončili Jozef Gazso a Jaroslav Oprala.
 
Štvrťfinále:
Miloš BÉDY - Juraj HLAVATÝ 2:0 (3:0, 3:1)
Pavol POPOVIČ - Jozef GAZSO 0:2 (0:3, 0:3)
Ladislav DIANOVSKÝ - Ján GALBAVÝ 2:0 (3:0, 3:1)
Radovan VARGA - Jaroslav OPRALA 0:2 (2:3, 0:3)
 
Semifinále:
Miloš BÉDY - Jozef GAZSO 3:0 (3:0, 3:0, 3:0)
Ladislav DIANOVSKÝ - Jaroslav OPRALA 3:0 (3:0, 3:0, 3:0)
 
Finále:
 
Match Stats
             Miloš BÉDY              

3:0

(3:2, 3:0, 3:1)

      Ladislav DIANOVSKÝ   
17 100+ 12
7 140+ 2
1 180 1
24,03 Ave 1 22,71
72,10 Ave 3 68,14
95 High Finish 58
4 Breaks of Throw 1

zľava: 2. miesto Ladislav Dianovský, 1. miesto Miloš Bédy, 3. miesto Jozef Gazso, 3. miesto Jaroslav Oprala

9.12.2012

 
13. decembra 2012 o 17:30 sa uskutoční Play Off Nitrianskej šípkovej ligy. Do Play Off si zabezpečilo postup prvých 8 hráčov, ktorí budú hrať jednostranného KO pavúka, do ktorého budú nasadení podľa umiestnenia v tabuľke. V prvom kole pavúka sa bude hrať na 2 víťazné sety, pričom jeden set sú 3 vyhraté legy. V semifinále a vo finále sa bude hrať na 3 víťazné sety. V prípade neúčasti hráča z prvej osmičky, bude na jeho miesto do pavúka dosadený náhradník (9. miesto Róbert Kamenický a 10. miesto Juraj Hudák). Dress-code na Play Off je povinný (košeľa - krátky/dlhý rukáv alebo polokošeľa alebo tričko s golierom a topánky, jediná výnimka je, že nemusia byť nohavice - stačia rifle). Hráč, ktorý nepríde riadne ustrojený a načas nemôže nastúpiť na zápas a bude vystriedaný náhradníkom. Pre náhradníkov je dress-code tiež povinný.
 
 
začiatok zápasu 17:30
Terč č.2: Miloš Bédy - Juraj Hlavatý
Terč č.3: Ladislav Dianovský - Ján Galbavý
 
predpokladaný začiatok zápasu 18:00
Terč č.2: Pavol Popovič - Jozef Gazso
Terč č.3: Radovan Varga - Jaroslav Oprala
 
 
 

08.12.2012

 
Nitrianska šípková liga vo štvrtok pokračovala svojim posledným trinástym kolom. Do súťažného kola sa prihlásilo 15 hráčov, ktorí boli rozlosovaní do štyroch skupín. Postup do KO pavúka si zabezpečili prví dvaja z každej skupiny. Víťazom posledného kola sa stal Ladislav Dianovský. Ten si vo finále poradil s Milošom Bédym tesne 4:3 na legy. Na treťom mieste skončili Jozef Gazso a Radovan Varga.
 
Bonusy:
 
Bingo - Ladislav Dianovský (5 krát), Miloš Bédy, Jozef Gazso, Michal Rafaj, Ján Galbavý
Zavretie (100+) - Juraj Hlavatý (100), Patrik Kovács (100)
Zavretie do 18. šípky - Ladislav Dianovský (4 krát), Miloš Bédy (2 krát)
 
Rozpis zápasov a konečné poradie sú v sekcii NŠL jeseň 2012.
 

30.11.2012

 
Včera pokračovala Nitrianska šípková liga dvanástym kolom. Do súťažného kola sa prihlásilo 17 hráčov, ktorí boli rozlosovaní do štyroch skupín. Postup do KO pavúka si zabezpečili prví dvaja z každej skupiny. Víťazom kola sa stal Miloš Bédy. Ten si vo finále poradil s Jozefom Gazsom hladko 4:0 na legy. Na treťom mieste skončili Ladislav Dianovský a Jaroslav Oprala.
 
Bonusy:
 
Bingo - Miloš Bédy, Martin Horečný, Pavol Popovič, Juraj Hlavatý
Zavretie (100+) - Ladislav Dianovský (154, 126, 107), Juraj Hlavatý (106)
Zavretie do 18. šípky - Ladislav Dianovský (3 krát), Miloš Bédy (2 krát), Juraj Vindiš
 
Rozpis zápasov a celkové poradie sú v sekcii NŠL jeseň 2012.
 

24.11.2012

 
Nitrianska šípková liga pokračovala už jedenástym kolom. Do jedenásteho kola sa prihlásilo 15 hráčov, ktorí boli rozlosovaní do štyroch skupín. Postup do KO pavúka si zabezpečili prví dvaja z každej skupiny. Víťazom kola sa stal Miloš Bédy. Ten si vo finále poradil s Ladislavom Dianovským hladko 4:0 na legy. Na treťom mieste skončili Jaroslav Oprala a Róbert Kamenický.
 
Bonusy:
 
Bingo - Ladislav Dianovský (2 krát), Miloš Bédy, Jozef Gazso
Zavretie (100+) - Radovan Varga (123), Miloš Bédy (113)
Zavretie do 18. šípky - Ladislav Dianovský (2 krát)
 
Rozpis zápasov a celkové poradie sú v sekcii NŠL jeseň 2012.
 

17.11.2012

 
Vo štvrtok pokračovala Nitrianska šípková liga desiatym kolom. Do desiateho kola sa prihlásilo 16 hráčov, ktorí boli rozlosovaní do štyroch skupín. Postup do KO pavúka si zabezpečili prví dvaja z každej skupiny. Víťazom kola sa stal Ladislav Dianovský. Ten si vo finále poradil s Pavlom Popovičom hladko 4:0 na legy. Na treťom mieste skončili Miloš Bédy a Róbert Kamenický.
 
Bonusy:
 
Bingo - Ladislav Dianovský (3 krát), Miloš Bédy (2 krát)
Zavretie (100+) - Martin Horečný (104)
Zavretie do 18. šípky - Ladislav Dianovský (5 krát), Miloš Bédy (3 krát)
 
Rozpis zápasov a celkové poradie sú v sekcii NŠL jeseň 2012.
 

09.11.2012

 
Včera pokračovala Nitrianska šípková liga už svojim deviatym kolom. Do súťažného kola sa prihlásilo 14 hráčov, ktorí boli rozlosovaní do štyroch skupín. Postup do KO pavúka si zabezpečili prví dvaja hráči z každej skupiny. Víťazom čisto nitrianskeho finále sa stal Ján Galbavý, keď zvíťazil nad Milošom Bédym 4:0 na legy. Na treťom mieste skončili Radovan Varga a Juraj Hlavatý.
 
Bonusy:
 
Bingo - Miloš Bédy, Radovan Varga
Zavretie (100+) - Miloš Bédy (155), Ján Galbavý (101)
Zavretie do 18. šípky - Miloš Bédy (4 krát), Radovan Varga
 
Rozpis zápasov a celkové poradie sú v sekcii NŠL jeseň 2012.
 

28.10.2012

 
Vo štvrtok pokračovala Nitrianska šípková liga ôsmym kolom. Do ôsmeho kola sa prihlásilo 15 hráčov, ktorí boli rozlosovaní do štyroch skupín. Postup do KO pavúka si zabezpečili prví dvaja z každej skupiny. Víťazom kola sa po prvýkrát v jesennej časti stal Miloš Bédy. Ten si vo finále poradil s Jurajom Hlavatým tesne 4:3 na legy. Na treťom mieste skončili Jozef Gazso a Radovan Varga.
 
Bonusy:
 
Bingo - Miloš Bédy (2 krát), Róbert Danáč
Zavretie (100+) - Miloš Bédy (114, 104)
Zavretie do 18. šípky - Miloš Bédy (5 krát), Juraj Hlavatý
 
Rozpis zápasov a celkové poradie sú v sekcii NŠL jeseň 2012.
 
Pozor! Deviate kolo NŠL sa bude hrať až 08.11.2012
 

21.10.2012

 
Vo štvrtok pokračovala Nitrianska šípková liga už svojim siedmym kolom. Do súťažného kola sa prihlásilo 17 hráčov, ktorí boli rozlosovaní do štyroch skupín. Postup do KO pavúka si zabezpečili prví dvaja z každej skupiny. Víťazom kola sa stal Miroslav Klopan. Ten si vo finále poradil s Pavlom Popovičom 4:2 na legy. Na treťom mieste skončili Rodolf Klopan a Juraj Hlavatý.
 
Bonusy:
 
Bingo - Miloš Bédy (3 krát), Rudolf Klopan (2 krát), Miroslav Klopan
Zavretie (100+) - Miloš Bédy (130), Miroslav Klopan (111)
Zavretie do 18. šípky - Miloš Bédy (4 krát)
 
Rozpis zápasov a celkové poradie sú v sekcii NŠL jeseň 2012.
 

12.10.2012

 
Vo štvrtok pokračovala Nitrianska šípková liga svojim šiestym kolom. Do súťažného kola sa prihlásilo 12 hráčov, ktorí boli rozlosovaní do dvoch skupín. Postup do KO pavúka si zabezpečili prví štyria z každej skupiny. Víťazom čisto nitrianskeho finále sa stal Jaroslav Oprala, keď zvíťazil nad Jánom Galbavým 4:1 na legy. Na treťom mieste skončili Patrik Kovács a Pavol Popovič.
 
Bonusy:
 
Bingo - Jozef Gazso, Juraj Hudák
Zavretie (100+) - Ján Galbavý (146, 116, 114), Patrik Kovács (115)

Rozpis zápasov a celkové poradie sú v sekcii NŠL jeseň 2012.
 

05.10.2012

 
Vo štvrtok pokračovala Nitrianska šípková liga už svojim piatym kolom. Do súťažného kola sa prihlásilo 14 hráčov, ktorí boli rozlosovaní do dvoch skupín. Postup do KO pavúka si zabezpečili prví štyria z každej skupiny. Víťazom kola sa stal Martin Horečný. Ten si vo finále poradil s Jánom Galbavým tesne 4:3 na legy. Na treťom mieste skončili Miloš Bédy a Jaroslav Oprala.
 
Bonusy:
 
Bingo - Miloš Bédy (3 krát), Pavol Popovič, Patrik Kovács, Radovan Varga, Martin Horečný
Zavretie (100+) - Miloš Bédy (120)
Zavretie do 18. šípky - Miloš Bédy (4 krát), Pavol Popovič, Jaroslav Oprala (13-šípka)
 
Rozpis zápasov a celkové poradie sú v sekcii NŠL jeseň 2012.
 

29.09.2012

 
Vo štvrtok pokračovala Nitrianska šípková liga svojim štvrtým kolom. Do súťažného kola sa prihlásilo 15 hráčov, ktorí boli rozlosovaní do štyroch skupín. Postup do KO pavúka si zabezpečili prví dvaja z každej skupiny. Víťazom kola sa stal Radovan Varga. Ten si vo finále poradil s Milošom Bédym 4:3 na legy. Na treťom mieste skončili Juraj Hlavatý a Juraj Hudák.
 
Bonusy:
 
Bingo - Miloš Bédy, Jaroslav Oprala
Zavretie (100+) - Róbert Kamenický (152, 118), Radovan Varga (110)
Zavretie do 18. šípky - Miloš Bédy (7 krát)
 
Rozpis zápasov a celkové poradie sú v sekcii NŠL jeseň 2012.
 

24.09.2012

 
Vo štvrtok pokračovala Nitrianska šípková liga svojim tretím kolom. Do tretieho kola sa prihlásilo 18 hráčov, ktorí boli rozlosovaní do štyroch skupín. Postup do KO pavúka si zabezpečili prví štyria hráči z každej skupiny. Víťazom tretieho kola sa opäť stal Ladislav Dianovský. Ten si vo finále poradil s Milošom Bédym 4:2 na legy. Na treťom mieste skončili Pavol Popovič a Jaroslav Oprala.
 
Bonusy: 
 
Bingo - Miloš Bédy (2 krát), Pavol Popovič, Ladislav Dianovský
Zavretie (100+) - Miloš Bédy (111), Ladislav Dianovský (100)
Zavretie do 18. šípky - Miloš Bédy (9 krát), Ladislav Dianovský (2 krát), Juraj Hlavatý
 
Rozpis zápasov a celkové poradie sú v sekcii NŠL jeseň 2012.
 
 
15.09.2012
 
Vo štvrtok pokračovala Nitrianska šípková liga svojim druhým kolom. Do druhého kola sa prihlásilo 17 hráčov, ktorí boli rozlosovaní do štyroch skupín. Postup do KO pavúka si zabezpečili prví dvaja z každej skupiny. Víťazom druhého kola sa stal Ladislav Dianovský. Ten si vo finále poradil s Milošom Bédym hladko 4:0 na legy. Na treťom mieste skončili Radovan Varga a Juraj Hudák.
 
Bonusy:
 
Bingo - Ladislav Dianovský (2 krát), Pavol Popovič
Zavretie (100+) - Miloš Bédy (141, 120), Ladislav Dianovský (118, 100), Pavol Popovič (111), Juraj Hlavatý (104),
Ján Galbavý (102), Róbert Danáč (102)
Zavretie do 18. šípky - Miloš Bédy (4 krát), Ladislav Dianovský, Juraj Hlavatý
 
Rozpis zápasov a celkové poradie sú v sekcii NŠL jeseň 2012.
 
 
11.09.2012
 
Po letnej prestávke sa vo štvrtok začala jesenná časť Nitrianskej šípkovej ligy. Do prvého kola sa prihlásilo 19 hráčov, ktorí boli rozlosovaní do štyroch skupín. Postup do KO pavúka si zabezpečili prví štyria z každej skupiny. Víťazom prvého kola sa stal Radovan Varga. Ten si vo finále poradil s Milošom Bédym 4:3 na legy. Na treťom mieste skončili Jozef Gazso a Michal Zvonár.
Bonusy:    Zavretie (100+) - Miroslav Klopan (114), Jaroslav Oprala (100)
                 Zavretie do 18. šípky - Miroslav Klopan, Miloš Bédy, Pavol Popovič
 
Rozpis zápasov a celkové poradie sú v sekcii NŠL jeseň 2012.
 
31.08.2012

Už o týždeň (06.09.2012) začne v nitrianskom Zvonica Pube jesenná časť nitrianskej súťaže v klasických šípkach a prináša so sebou aj niekoľko zmien. Treba si prečítať pozmenené pravidlá pre jesennú časť. Na víťaza Play-off čaká nemalá finančná odmena. Opäť sa bude hrať aj turnaj Lucky Loser, ktorého sa môžu zúčastniť všetci hráči, ktorí sa nekvalifikujú do Play-off a splnia podmienky pre účasť. Výška štartovného zostáva 2€.

Viac informácií o zmenách a pravidlá NŠL jeseň 2012 si môžete prečítať tu:

 

13.06.2012
 
Vo štvrtok sa definitívne uzavrela Nitrianska šípková liga turnajom Lucky Loser. Turnaja sa zúčastnilo 9 hráčov, ktorí boli rozdelení do dvoch skupín. Poradie v skupinách rozhodlo o  tom, kto sa s kým stretol v K.O. pavúku. Víťazom sa stal Pavel Drahoš.  Na druhom mieste skončil Radovan Varga po tesnej prehre 3:4.
 
Rozpis a výsledky zápasov sú v sekcii NŠL jar 2012.
 
zľava: 2. miesto Radovan Varga, 1. miesto Pavel Drahoš
 
05.06.2012
 
Dňa 07. júna /štvrtok/ o 17:30 sa uskutoční špeciálne kolo Nitrianskej šípkovej ligy - tzv. Lucky Loser. Zúčastniť sa môže hocikto, kto sa nedostal do play-off, a absolvoval aspoň 4 kolá základnej časti. Systém hry bude určený podľa počtu účastníkov. Víťaz turnaja získa pohár.
 
 
04.06.2012
 
Vo štvrtok vyvrcholila jarná časť Nitrianskej šípkovej ligy. Víťazom Play Off a celej NŠL jar 2012 sa už po piaty krát stal Miloš Bédy, ktorý počas celej play off stratil iba 4 legy. Na druhom mieste skončil Martin Horečný po hladkej prehre s Milošom 0:3 na sety, na treťom mieste skončili Ladislav Dianovský a Andrej Benďák.
 
Štvrťfinále:
Miloš BÉDY - Miroslav KLOPAN 2:0 (3:0, 3:1)
Andej BENĎÁK - Jaroslav OPRALA 2:1 (3:1, 1:3, 3:0)
Ladislav DIANOVSKÝ - Juraj LISÝ 2:0 (3:0, 3:1)
Martin HOREČNÝ - Juraj HUDÁK 2:0 (3:0, 3:2)
 
Semifinále:
Miloš BÉDY - Andej BENĎÁK 3:0 (3:0, 3:1, 3:0)
Ladislav DIANOVSKÝ - Martin HOREČNÝ 2:3 (0:3, 3:0, 3:2, 2:3, 2:3)
- najlepší zápas celého Play Off. Ladislav už viedol 2:1 na sety a 2:0 na legy ale Martin dokázal tento stav otočiť. Vyrovnal na 2:2 na sety a v rozhodujúcom sete zaslúžene vyhral a postúpil do finále. Tento zápas stál Martina veľa fyzických a psychických síl, ktoré mu vo finále chýbali a preto nestačil na oddýchnutého Miloša.
 
Finále:
 
Match Stats
Martin HOREČNÝ

0:3

(0:3, 2:3, 0:3)

      Miloš BÉDY    
9 100+ 13
2 140+ 7
0 180 0
19,91 Ave 1 25,05
59,73 Ave 3 75,15
74 High Finish 56
1 Breaks of Throw 5
2/6 - 33,33% Finishing % 9/33 - 27,27%
 
 
 
zľava: 3. miesto Andrej Benďák, 2. miesto Martin Horečný, 1. miesto Miloš Bédy, 3. miesto Ladislav Dianovský
 
Viac fotografií z Play Off nájdete na  http://tinyurl.com/7pr5hdg
 
 
27.05.2012
 
31. mája 2012 o 17:30 sa uskutoční Play Off Nitrianskej šípkovej ligy. Do Play Off si zabezpečilo postup prvých 8 hráčov, ktorí budú hrať jednostranného KO pavúka, do ktorého budú nasadení podľa umiestnenia v tabuľke. V prvom kole pavúka sa bude hrať na 2 víťazné sety, pričom jeden set sú 3 vyhraté legy. V semifinále a vo finále sa bude hrať na 3 víťazné sety. V prípade neúčasti hráča z prvej osmičky, bude na jeho miesto do pavúka dosadený náhradník (9. miesto Ján Galbavý a 10. miesto Juraj Vindiš).
 
Terč č.1: Miloš Bédy - Miroslav Klopan
Terč č.2: Andrej Benďák - Jaroslav Oprala
Terč č.3: Ladislav Dianovský - Juraj Lisý
Terč č.4: Martin Horečný - Juraj Hudák
 
 
 
26.05.2012
 
Nitrianska šípková liga vo štvrtok pokračovala svojim posledným šestnástym kolom. Do súťažného kola sa prihlásilo 18 hráčov, ktorí boli rozlosovaní do štyroch skupín. Postup do KO pavúka si zabezpečili prví štyria z každej skupiny. Víťazom kola sa stal Ladislav Dianovský.  Na druhom mieste skončil Juraj Lisý po prehre 1:4. Na treťom mieste skončili Martin Horečný a Pavol Popovič.
 
Bonusy:

Zavretie (100+) - Miroslav Klopan (155, 100)
Zavretie do 18. šípky - Martin Horečný (2 krát), Miroslav Klopan, Ladislav Dianovský

Rozpis zápasov a celkové poradie sú v sekcii NŠL jar 2012.
 
 
18.05.2012
 
Včera pokračovala Nitrianska šípková liga pätnástym kolom. Do súťažného kola sa prihlásilo 15 hráčov, ktorí boli rozlosovaní do štyroch skupín. Do KO pavúka postúpili prví dvaja hráči z každej skupiny. Víťazom kola sa stal Andrej Benďák.  Na druhom mieste skončil Miloš Bédy po prehre 2:4. Na treťom mieste skončili Róbert Danáč a Pavol Popovič.
 
Bonusy:
 
Bingo - Andrej Benďák, Daniel Kurovský
Zavretie (100+) - Miloš Bédy (136), Daniel Kurovský (108)
Zavretie do 18. šípky - Daniel Kurovský (4 krát), Miloš Bédy (3 krát)
 
Rozpis zápasov a celkové poradie sú v sekcii NŠL jar 2012.
 
 
11.05.2012
 
Nitrianska šípková liga vo štvrtok pokračovala svojim štrnástym kolom. Do súťažného kola sa prihlásilo 17 hráčov, ktorí boli rozlosovaní do štyroch skupín. Do KO pavúka postúpili prví dvaja hráči z každej skupiny. Víťazom kola sa stal Miloš Bédy.  Na druhom mieste skončil Daniel Kurovský po prehre 1:4. Na treťom mieste skončili Pavel Drahoš a Jaroslav Oprala.
 
Bonusy:
 
Bingo - Miloš Bédy (3 krát), Pavel Drahoš
Zavretie do 18. šípky - Miloš Bédy (3 krát), Daniel Kurovský, Juraj Lisý
 
Rozpis zápasov a celkové poradie sú v sekcii NŠL jar 2012.
 
 
04.05.2012
 
Včera pokračovala Nitrianska šípková liga trinástym kolom. Do súťažného kola sa prihlásilo 11 hráčov, ktorí boli rozlosovaní do dvoch skupín. Postup do KO pavúka si zabezpečili prví štyria z každej skupiny. Víťazom kola sa stal Jaroslav Oprala. Na druhom mieste skončil Pavol Popovič po prehre 3:4. Na treťom mieste skončili Miloš Bédy a Juraj Lisý.
 
Bonusy:
 
Bingo - Miloš Bédy (2 krát)
Zavretie (100+) - Miloš Bédy (135), Pavol Popovič (153 - v KO pavúku bez bonusových bodov)
Zavretie do 18. šípky - Miloš Bédy (2 krát)
 
Rozpis zápasov a celkové poradie sú v sekcii NŠL jar 2012.
 
 
27.04.2012
 
Včera pokračovala Nitrianska šípková liga už svojim dvanástym kolom. Do dvanásteho kola sa prihlásilo 14 hráčov, ktorí boli rozlosovaní do dvoch skupín. Postup do KO pavúka si zabezpečili prví štyria z každej skupiny. Víťazom kola sa stal Martin Horečný. Na druhom mieste skončil Miloš Bédy po prehre vo finále 1:4 s Martinom. Na treťom mieste skončili Juraj Lisý a Juraj Vindiš.
 
Bonusy:
 
Bingo - Miloš Bédy (3 krát), Miroslav Klopan (2 krát)
Zavretie (100+) - Ján Galbavý (102), Andrej Benďák (101)
Zavretie do 18. šípky - Miloš Bédy (3 krát), Miroslav Klopan, Andrej Benďák
 
Rozpis zápasov a celkové poradie sú v sekcii NŠL jar 2012.
 
Report na portáli 
 
 
20.04.2012
 
Včera pokračovala Nitrianska šípková liga svojim jedenástym kolom. Do súťažného kola sa prihlásilo 15 hráčov, ktorí boli rozlosovaní do štyroch skupín. Do KO pavúka postúpili prví dvaja hráči z každej skupiny. Víťazom kola sa stal Miloš Bédy. Na druhom mieste skončil Martin Horečný po prehre 0:4. Na treťom mieste skončili Andrej Benďák a Radovan Varga.
 
Bonusy:
 
Zavretie do 18. šípky - Miloš Bédy
 
Rozpis zápasov a celkové poradie sú v sekcii NŠL jar 2012.
 
Report na portáli 
 
 
16.04.2012
 
Po krátkej pauze pokračovala vo štvrtok Nitrianska šípková liga už svojim desiatym kolom. Do súťažného kola sa prihlásilo 19 hráčov, ktorí boli rozlosovaní do štyroch skupín. Do KO pavúka postúpili prví štyria hráči z každej skupiny. Víťazom sa stal Miloš Bédy, a pri neúčasti Ladislava Dianovského, sa vrátil na čelo celkového poradia. Na druhom mieste skončil Miroslav Klopan po prehre 1:4. Na treťom mieste skončili Juraj Lisý a Jaroslav Oprala.
 
Bonusy:
 
Bingo - Miroslav Klopan
Zavretie (100+) - Juraj Lisý (109)
 
Rozpis zápasov a celkové poradie sú v sekcii NŠL jar 2012.
 
01.04.2012
 
Nitrianska šípková liga vo štvrtok pokračovala svojim deviatym kolom. Do súťažného kola sa prihlásilo 16 hráčov, ktorí boli rozlosovaní do štyroch skupín. Do KO pavúka postúpili prví dvaja hráči z každej skupiny. Víťazom sa premiérovo stal Juraj Vindiš.  Na druhom mieste skončil Miloš Bédy po prehre 3:4. Na treťom mieste skončili Martin Horečný a Jaroslav Oprala.
 
Bonusy:
 
Bingo - Ladislav Dianovský, Miloš Bédy, Martin Horečný
Zavretie (100+) - Miloš Bédy (121, 106), Andrej Benďák (120), Juraj Hudák (108)
Zavretie do 18. šípky - Ladislav Dianovský
 
Rozpis zápasov a celkové poradie sú v sekcii NŠL jar 2012.
 
Finále:
 
Match Stats
  Juraj Vindiš   4-3    Miloš Bédy   
7 100+ 5
1 140+ 4
0 180 0
20,43 Ave1 20,71
61,29 Ave3 62,13
54 High Finish 54
2 Breaks of Throw 2
 
27.03.2012
 
Vo štvrtok pokračovala Nitrianska šípková liga už svojim ôsmym kolom. Do súťažného kola sa prihlásilo 19 hráčov, ktorí boli rozlosovaní do štyroch skupín. Do KO pavúka postúpili prví štyria hráči z každej skupiny. Víťazom sa stal Ladislav Dianovský.  Na druhom mieste skončil Andrej Benďák po prehre 0:4. Na treťom mieste skončili Juraj Hudák a Róbert Danáč.
 
Bonusy:
 
Zavretie (100+) - Juraj Hudák (137)
Zavretie do 18. šípky - Ladislav Dianovský (2 krát)
 
Rozpis zápasov a celkové poradie sú v sekcii NŠL jar 2012.
 
Finále:
 
Match Stats
    Andrej Benďák    0-4  Ladislav Dianovský 
2 100+ 7
0 140+ 1
0 180 0
18,18 Ave1 22,52
54,54 Ave3 67,56
0 High Finish 40
0 Breaks of Throw 2

Report na portáli 


17.03.2012
 
Nitrianska šípková liga vo štvrtok pokračovala svojim siedmym kolom. Do siedmeho kola sa prihlásilo 19 hráčov, ktorí boli rozlosovaní do štyroch skupín. Postup do KO pavúka si zabezpečili prví štyria z každej skupiny. Víťazom sa stal Ladislav Dianovský, ktorý vrátil Milošovi Bédymu minulotýždňovú prehru vo finále a opäť ho vystriedal na čele celkového poradia. Laco porazil Miloša vo finále 4:3. Na treťom mieste skončili Martin Horečný a Miroslav Klopan.
 
Bonusy:
 
Bingo - Ladislav Dianovský (2 krát), Martin Horečný, Peter Tuček
Zavretie (100+) - Ján Galbavý (116)
Zavretie do 18. šípky - Miloš Bédy, Ladislav Dianovský, Martin Horečný, Miroslav Klopan
 
Rozpis zápasov a celkové poradie sú v sekcii NŠL jar 2012.
 
Finále:
 
Match Stats
   Ladislav Dianovský   4-3           Miloš Bédy         
8 100+ 6
3 140+ 1
0 180 0
21,19 Ave1 18,59
63,57 Ave3 55,77
60 High Finish 68
1 Breaks of Throw 1
 
 
Report na portáli 
 
 
13.03.2012
 
Nitrianska šípková liga vo štvrtok pokračovala šiestym kolom. Do súťažného kola sa prihlásilo 19 hráčov, ktorí boli rozlosovaní do štyroch skupín. Do KO pavúka postúpili prví dvaja hráči z každej skupiny. Víťazom sa stal Miloš Bédy a vrátil sa na čelo celkového poradia. Druhý skončil Ladislav Dianovský, po prehre vo finále 3:4 s Milošom. Na treťom mieste skončili Pavel Drahoš a Andrej Benďák.
 
Bonusy:
 
Bingo - Miloš Bédy, Juraj Vindiš
Zavretie (100+) - Miloš Bédy (100, 140), Andrej Benďák (160 - v KO pavúku bez bonusových bodov)
Zavretie do 18. šípky - Miloš Bédy (4 krát), Róbert Danáč, Juraj Vindiš
 
Rozpis zápasov a celkové poradie sú v sekcii NŠL jar 2012.
 
Finále:
 
Match Stats
   Ladislav Dianovský   3-4           Miloš Bédy         
9 100+ 8
3 140+ 2
0 180 2
22,44 Ave1 25,27
67,32 Ave3 75,81
74 High Finish 67
0 Breaks of Throw 1
 
 
04.03.2012
 
Nitrianska šípková liga vo štvrtok pokračovala svojim piatym kolom. Do piateho kola sa prihlásilo 16 hráčov, ktorí boli rozlosovaní do štyroch skupín. Postup do KO pavúka si zabezpečili prví dvaja z každej skupiny. Víťazom kola sa stal Ladislav Dianovský a po piatich kolách vystriedal na čele celkoveho poradia Miloša Bédyho. Na druhom mieste skončil Juraj Lisý, ktorý vo finále prehral 0:4. Na treťom mieste skončili Ivan Pavlík a Jaroslav Oprala.
 
Bonusy:
 
Bingo - Miloš Bédy, Ivan Pavlík
Zavretie do 18. šípky - Miloš Bédy, Ladislav Dianovský, Ivan Pavlík
 
Rozpis zápasov a celkové poradie sú v sekcii NŠL jar 2012.
 
Finále:
 
Match Stats
   Ladislav Dianovský   4-0           Juraj Lisý          
5 100+ 3
2 140+ 2
0 180 0
22,52 Ave1 18,63
67,56 Ave3 55,89
55 High Finish 0
2 Breaks of Throw 0
 
Report na portáli 
 
 
23.02.2012
 
Nitrianska šípková liga vo štvrtok pokračovala štvrtým kolom. Do súťažného kola sa prihlásilo 17 hráčov, ktorí boli rozlosovaní do štyroch skupín. Postup do KO pavúka si zabezpečili len prví dvaja z každej skupiny. Víťazom kola sa stal Miroslav Klopan. Na druhom mieste skončil Ivan Pavlík po tesnej prehre 3:4. Na treťom mieste skončili Ladislav Dianovský a Juraj Vindiš.
 
Bonusy:
 
Bingo - Ivan Pavlík
Zavretie (100+) - Martin Horečný (110), Ladislav Dianovský (101)
Zavretie do 18. šípky - Ladislav Dianovský, Ivan Pavlík
 
Rozpis zápasov a celkové poradie sú v sekcii NŠL jar 2012.
 
Finále:
 
Match Stats
   Miroslav Klopan    4-3        Ivan Pavlík      
5 100+ 5
0 140+ 1
0 180 0
18,24 Ave1 18,09
54,73 Ave3 54,26
60 High Finish 25
3 Breaks of Throw 3
4/23 - 17,39% Finishing % 3/16 - 18,75%
 
Report na portáli 
 
 
17.02.2012
 
Včera pokračovala Nitrianska šípková liga už svojim tretím kolom. Do tretieho kola sa prihlásilo 15 hráčov, ktorí boli rozlosovaní do dvoch skupín. Postup do KO pavúka si zabezpečili prví štyria z každej skupiny. Víťazom tretieho kola sa stal Miloš Bédy. Na druhom mieste skončil Ladislav Dianovský po prehre vo finále 2:4 s Milošom. Na treťom mieste skončili Jaroslav Oprala a Andrej Benďák.
 
Bonusy:
 
Bingo - Jaroslav Oprala (2 krát), Miloš Bédy (2 krát), Ladislav Dianovský a Juraj Hudák
Zavretie (100+) - Ladislav Dianovský (114)
Zavretie do 18. šípky - Ladislav Dianovský (3 krát), Miloš Bédy
 
Rozpis zápasov a celkové poradie sú v sekcii NŠL jar 2012.
 
Finále:
 
Match Stats
    Ladislav Dianovský     2-4            Miloš Bédy             
6 100+ 10
2 140+ 2
0 180 0
21,40 Ave1 23,68
64,20 Ave3 71,03
47 High Finish 40
0 Breaks of Throw 1
2/7 - 28,57% Finishing % 4/20 - 20,00%
 
 
 
10.02.2012
 
Včera pokračovala Nitrianska šípková liga svojim druhým kolom. Do druhého kola sa prihlásilo 23 hráčov, čo je doposiaľ najvyššia účasť v NŠL (Zvonica). Hráči boli rozlosovaní do štyroch skupín. Postup do KO pavúka si zabezpečili prví štyria z každej skupiny. Víťazom druhého kola sa stal Miroslav Klopan. Ten si vo finále poradil s Milošom Bédym. Miro dokázal otočiť zo stavu 1:3 na 4:3. Na treťom mieste skončili Martin Horečný a Ján Galbavý.
Bonusy: Bingo - Jaroslav Oprala, Miloš Bédy
              Zavretie (100+) - Miloš Bédy (102), Peter Vindiš (112)
              Zavretie do 18. šípky - Miloš Bédy (2 krát)
 
Rozpis zápasov a celkové poradie sú v sekcii NŠL jar 2012.
 
Finále:
 
Match Stats
       Miloš Bédy      3-4     Miroslav Klopan  
8 100+ 8
0 140+ 1
0 180 1
18,30 Ave1 19,23
54,90 Ave3 57,70
43 High Finish 60
2 Breaks of Throw 3
3/20 - 15,00% Finishing % 4/15 - 26,67%
 
Report na portáli 
 
 
03.02.2012
 
Po zimnej prestávke sa včera začala jarná časť Nitrianskej šípkovej ligy. Do prvého kola sa prihlásilo 16 hráčov, ktorí boli rozlosovaní do štyroch kupín. Postup do KO pavúka si zabezpečili prví dvaja z každej skupiny. Víťazom prvého kola sa stal Martin Horečný. Ten si vo finále poradil s Andrejom Benďákom 4:0 na legy. Na treťom mieste skončili František Švihorík a František Martinček.
Bonusy: Bingo - Andrej Benďák
              Zavretie (100+) - Martin Horečný (116), Jaroslav Oprala (134)
              Zavretie do 18. šípky - Ladislav Dianovský, Juraj Vindiš
 
Rozpis zápasov a celkové poradie sú v sekcii NŠL jar 2012.
 
Finále:
 
Match Stats
    Martin Horečný    4-0     Andrej Benďák   
4 100+ 3
0 140+ 1
0 180 0
18,91 Ave1 17,72
56,72 Ave3 53,17
82 High Finish 0
2 Breaks of Throw 0
4/9 - 44,44% Finishing % 0/8 - 0%
 
Report na portáli 
 
 
25.01.2012
 
Už budúci štvrtok:

18.01.2012

Už o dva týždne (02.02.2012) začne v nitrianskom Zvonica Pube jarná časť nitrianskej súťaže v klasických šípkach a prináša so sebou aj niekoľko zmien. Mení sa názov ligy zo Zvonica na Nitranská Šípková Liga alebo NŠL. Zmeny sa ďalej dotkli formátu Play-off a cien. Na víťaza Play-off čaká nemalá finančná odmena, ktorá by mohla byť lákadlom aj pre hráčov z iných okresov. Novinkou bude aj turnaj Lucky Loser, ktorého sa môžu zúčastniť všetci hráči, ktorí sa nekvalifikujú do Play-off. Výška štartovného bude 2€.

Viac informácií o zmenách a pravidlá NŠL jar 2012 si môžete prečítať tu:

 
16.01.2012
 
Už túto sobotu, 21. januára, sa v Pube Zvonica uskutoční 3. Nitranský pohár, ktorý je zároveň 2. podujatím Slovenského pohára 2011//2012.
Podrobnosti na plagáte tu: 
 
 
08.01.2012
 
Novoročného šípkového turnaja sa zúčastnilo 9 hráčov. Vo finále A strany sa stretli Marek Fukas a Jaroslav Oprala, pričom Marek vyhral 2:1 a poslal Jara do finále strany B. Tam na neho čakal Juraj Hudák, ktorý mu ale podľahol 1:2. V celkovom finále sa opäť stretli Jaroslav Oprala a Marek Fukas, pričom tentokrát už Jaro nezaváhal a vyhral 2:1 a 2:0 a stal sa víťazom tunaja.
Po turnaji sa hral ešte hral kriketový turnaj, ktorý opäť vyhral Jaro Oprala a zavŕšil svoj double. 
 - Novoročný šípkový turnaj
 - Turnaj v krikete
 
 
06.01.2012
 
Podmienky objednávania tovaru z Red Dragon Darts nájdete v podsekcii Občianskeho združenia - Objednávanie tovaru.
 
 
02.01.2012
 
LIPI pub a DC Nitra Vás pozývajú na Novoročný šípkový turnaj, ktorý sa bude konať v priestoroch LIPI pubu v nedeľu 8. januára 2012. Hrať sa bude na dvoch strojoch 301 Double Out na dva víťazné legy systémom obojstranného pavúka. Štartovné je 2€. Registrácia hráčov začína o 14:00, začiatok prvých zápasov je naplánovaný na 14:30.
 
 
 
02.01.2012
 
Zvonica Jar 2012 začne vo štvrtok 02.02.2012. Viac informácií už čoskoro.
 
Rozpis kôl:
1. kolo 02.02.2012
2. kolo 09.02.2012
3. kolo 16.02.2012
4. kolo 23.02.2012
5. kolo 01.03.2012
6. kolo 08.03.2012
7. kolo 15.03.2012
8. kolo 22.03.2012
9. kolo 29.03.2012
10. kolo 12.04.2012
11. kolo 19.04.2012
12. kolo 26.04.2012
13. kolo 03.05.2012
14. kolo 10.05.2012
15. kolo 17.05.2012
16. kolo 24.05.2012
Play off 31.05.2012
 
 
Všetkým priateľom, súperom, ale i ľuďom, čo so šípkami nemajú nič spoločné, želáme príjemné prežitie Vianoc a úspešný vstup do roku 2012!
 
 
9.12.2011
 
Jesenná LIPI liga taktiež tento týždeň spoznala svojho víťaza. Je ním Marek "Kocka" Fukas, prešiel celým Play-off bez prehry. V prvom kole poslal do B-strany pavúka Romana Vágaia. V zápase Juraj Hudák - Rudolf "Smajly" Hojčuš si lepšie viedol Juraj Hudák, keď sa po výsledku 3:1 dostal do A-finále a poslal Smajlyho do B-čka. V A finále zvíťazil Marek Fukas nad Jurajom Hudákom hladko 4:0 a poslal ho do B-finále, kde na neho už čakal Roman Vágai po víťazstve 3:2 nad Rudolfom Hojčušom. Roman potvrdil svoju dobrú formu a vyradil i Juraja - 4:2.
V celkovom finále síce Roman Vágai za stavu 0:2 vyrovnal na 2:2, ale zvyšok zápasu už mal Marek pevne vo svojich rukách a vyhral 5:2.
 
 
16.12.2011
 
Víťazom posledného, 12. kola jesennej LIPI ligy sa stal Marek Fukas, keď zdolal Rudolfa Hojčuša najprv v A-finále 3:1 a potom v celkovom finále 4:0
Do štvorčlenného play-off, ktoré sa bude hrať v pondelok 19. decembra, sa prebojovali: Marek Fukas, Rudolf Hojčuš, Juraj Hudák a Roman Vágai.
Výsledky 12. kola a poradie pred play-off je v sekcii LIPI liga jeseň ´11.
 
 
16.12.2011
 
Jesenná časť Zvonice spoznala svojho víťaza. Stal sa ním opäť Miloš Bédy, ktorý v skupine ani vo vyraďovacích zápasoch nezaváhal a prešiel celým play-off bez prehry. Vo finále si poradil s Jaroslavom Opralom tesne 5:4, keď v rozhodujúcom legu nechal Miloš Jarovi jednu šípku na doubla, ten však zaváhal a Miloš v nasledujúcom kole zavrel a tým si zabezpečil výťazstvo. Tretí skončil Andrej Benďák, ktorý v zápase o 3. miesto zdolal Jána Galbavého 5:3.
 
Súboj o tretie miesto:
 
Match Stats
Andrej Benďák 5-3   Ján Galbavý   
6 100+ 6
0 140+ 1
1 180 0
16,63 Ave1 15,08
49,89 Ave3 45,24
60 High Finish 2
2 Breaks of Throw 1

 

Finále:

Match Stats
Miloš Bédy 5-4 Jaroslav Oprala
7 100+ 2
2 140+ 2
0 180 0
18,41 Ave1 16,17
55,23 Ave3 48,51
40 High Finish 32
1 Breaks of Throw 1
5/36 - 13,89% Finishing % 4/26 - 15,38%

 

Celkové poradie jesennej časti:    9. Martin Horečný                           
1. Miloš Bédy 10. Roman Vágai
2. Jaroslav Oprala 11. Peter Pešta
3. Andrej Benďák 12. Miloš Žyla
4. Ján Galbavý 13. Róbert Danáč
5. František Martinček 14. Marek Fukas
6. Jozef Benďák 15. Pavel Drahoš
7. Juraj Hudák 16. Mikuláš Cúcor
8. Rudolf Hojčuš 17. Ondrej Jozefík
 
Jednotlivé zápasy nájdete v sekcii Zvonica jeseň 11.
 
 
09.12.2011
 
Víťazom 9. kola softovej LIPI ligy sa stal Rudolf Hojčuš po víťazstve nad Jurajom Hudákom vo finále 4:1. V 10. kole si víťazstvo zopakoval, ale finálovým súperom mu bol Marek Fukas (4:1). Marek Fukas si pripísal ale víťazstvo v 11. kole, keď jeho finálový súper Juraj Hudák podľahol 0:3 a 1:3 (Marek postupoval z B-strany pavúka). 
Priebežné poradie v sekcii LIPI liga jeseň ´11.
 
 
09.12.2011
 
15. decembra o 17:30 sa uskutoční Play Off jesennej Zvonice. Do Play Off si zabezpečilo postup prvých 8 hráčov, ktorí budú rozdelení do dvoch skupín, na základe ich postavenia v tabuľke. V skupine A budú hráči, ktorí skončili na 1, 3, 5, a 7 mieste, v skupine B hráči 2, 4, 6, a 8. Bude sa hrať systémom v skupine best of 5 legs, stvrťfinále a semifinále best of 7 legs, súboj o 3. miesto a finále best of 9 legs.
 
Skupina A Skupina B
1. Miloš Bédy 2. Andrej Benďák
3. Jaroslav Oprala 4. Ján Galbavý
5. Rudolf Hojčuš 6. Juraj Hudák
7. František Martinček 8. Jozef Benďák           

 

 
 
 
09.12.2011
 
Do posledného 12. kola jesennej Zvonice sa zaregistrovalo len 8 hráčov. Víťazstvo si pripísal Andrej Benďák, keď vo finále zdolal Jaroslava Opralu 4:1 na legy. Tretí skončil Ján Galbavý. Bonusy si tentokrát nepripísal nikto.
Rozpis zápasov a celkové poradie sú v sekcii Zvonica jeseň 11.
 
 
06.12.2011
 
12 hráčov sa zaregistrovalo do 11. kola jesennej Zvonice. Víťazstvo si tentokrát pripísal Jaroslav Oprala, keď vo finále zdolal priebežného lídra Miloša Bédyho tesne 4:3. Tretí skončil Andrej Benďák. Bonusy si pripísal Miloš Bédy za tri bingá, jedno zavretie do 18. šípky a Jaroslav Oprala za jedno zavretie do 18. šípky.
Rozpis zápasov a celkové poradie sú v sekcii Zvonica jeseň 11.
 
 
26.11.2011
 
Do 10. kola jesennej Zvonice sa zaregistrovalo 12 hráčov. Víťazstvo si opäť pripísal Miloš Bédy, keď vo finále zdolal Andreja Benďáka 4:2 na legy. Tretí skončil Jaroslav Oprala. Bonusy si pripísali Miloš Bédy, Jaroslav Oprala a Martin Horečný  za zatvorenie do 18. šípky.
Rozpis zápasov a celkové poradie sú v sekcii Zvonica jeseň 11.
 
 
23.11.2011
 
10 hráčov sa zaregistrovalo do 9. kola jesennej Zvonice. Ďalšie víťazstvo si pripísal Miloš Bédy, keď vo finále zdolal Martina Horečného hladko 4:0. Tretí skončil Andrej Benďák. Bonusy si pripísal Miloš za jedno bingo a 3 legy do 18. šípky a Andrej za bingo.
Rozpis zápasov a celkové poradie sú v sekcii Zvonica jeseň 11.
 
 
18.11.2011
 
6. a 7. kola softovej LIPI ligy sa zúčastnilo zhodne po šesť hráčov. Víťazom 6. kola sa stal Rudolf Hojčuš pred Marekom Fukasom (4:1, 4:3) a Jurajom Hudákom, v 7. kole si už Marek Fukas víťazstvo ujsť nenechal a zvíťazil pred Jurajom Hudákom (4:1) a Rudolfom Hojčušom.
Priebežné poradie v sekcii LIPI liga jeseň ´11.
 
 
06.11.2011
 
9 hráčov sa zaregistrovalo do 8. kola jesennej Zvonice. Víťazom sa opäť stal Miloš Bédy, keď vo finále zdolal Jána Galbavého 4:0 a v celom kole stratil iba 3 legy. Na treťom mieste skončil Rudolf Hojčuš.
Rozpis zápasov a celkové poradie sú v sekcii Zvonica jeseň 11.
 
 
31.10.2011
 
V 7. kole jesennej Zvonice sa zaregistrovalo 12 hráčov, ktorí boli rozdelení do štyroch skupín. Víťazom sa stal Miloš Bédy, ktorý si vo finále poradil s Martinom Horečným hladko 4:0. Na treťom mieste sa umiestnili Rudolf Hojčuš a Peter Pešta.
Rozpis zápasov a celkové poradie sú v sekcii Zvonica jeseň 11.
 
 
27.10.2011
 
Víťazom 6. kola jesennej softovej LIPI ligy sa stal Marek Fukas, keď si v A-finále poradil s Rudolfom Hojčušom 3:0 a v celkovom finále s Jurajom Hudákom 4:2.
Priebežné poradie v sekcii LIPI liga jeseň ´11.
7. kolo sa bude konať 7. novembra!!!
 
 
27.10.2011
 
6. kola steelovej Zvonice sa zúčastnilo 8 hráčov. Víťazom sa stal Andrej Benďák, ktorý vo finále zdolal Juraja Hudáka 4:3. Na treťom mieste sa umiestnil Ján Galbavý.
Bonus si prípísal Juraj Hudák za zatvorenie 100.
Rozpis zápasov a celkové poradie sú v sekcii Zvonica jeseň 11.
 
 
20.10.2011
 
V 5. kole jesennej LIPI ligy sa z víťazstva tešil Rudolf Hojčuš, ktorý porazil v A-finále Juraja Hudáka 3:1 a v celkovom toho istého hráča tiež 3:1. Tretí skončil Roman Vágai. Na čelo priebežného poradia sa dostal Juraj Hudák.
Priebežné poradie v sekcii LIPI liga jeseň ´11.
 
 
18.10.2011
 
Miloš Bédy si po dvoch neúčastiach pripísal víťazstvo v 5. kole jesennej Zvonice. Vo finále zdolal Andreja Benďáka 4:1. Na treťom mieste sa umiestnil Jaroslav Oprala.
Bonusy si prípísal Miloš Bédy za zatvorenie 130 a tri legy do 18. šípky a Jaroslav Oprala za jednu 180ku.
Rozpis zápasov a celkové poradie sú v sekcii Zvonica jeseň 11.
 
 
13.10.2011
 
Pri účasti 6 hráčov si víťazstvo v 4. kole LIPI ligy druhýkrát vybojoval Marek Fukas, keď o svojom víťazstve rozhodol až druhý finálový zápas s Rudolfom Hojčušom (3:4, 4:2). Na treťom mieste skončil Juraj Hudák, ktorý po prehre v A-finále s Marekom Fukasom podľahol aj v B-finále Rudolfovi Hojčušovi.
Priebežné poradie v sekcii LIPI liga jeseň ´11.
 
 
08.10.2011
 
Miloš Bédy na turnaji WDF Romanian Open porazil svetovú trojku BDO rebríčka a dvojku svetového WDF rebríčka Deana Winstanleyho 3:2 a skončil na 3. mieste. Gratulujeme!!!
 
 
08.10.2011
 
Premiérové víťazstvo v steelovej Zvonici si pripísal Ján Galbavý, keď vo finále porazil Rudolfa Hojčuša 4:1. Na treťom mieste sa umiestnil Jaroslav Oprala. V priebežnom poradí vedie Rudolf Hojčuš so štvorbodovým náskokom pred Jarosalvom Opralom.
Rozpis zápasov a celkové poradie sú v sekcii Zvonica jeseň 11.
 
 
04.10.2011
 
V utorkovej LIPI lige si víťazstvo pripísal Radim Drinka, ktorý vo finále vyhral nad Jánom Galbavým 3:0. Na treťom mieste skončil Juraj Hudák.
Priebežné poradie v sekcii LIPI liga jeseň ´11.
 
 
30.09.2011
 
V 3. kole jesennej Zvonice sa stretlo 9. hráčov. Prvé víťazstvo zaknihoval Jaroslav Oprala, keď vo finále zdolal Rudolfa Hojčuša 4:1. Na treťom mieste sa umiestnil Andrej Benďák. 
Rozpis zápasov a celkové poradie sú v sekcii Zvonica jeseň 11.
 
 
30.09.2011
 
Víťazom 2. kola jesennej LIPI ligy sa stal Marek Fukas, keď vo finále porazil Juraja Hudáka najprv v A-finále 3:0 a v celkovom 3:2. Tretí skončil Rudolf Hojčuš.
Priebežné poradie v sekcii LIPI liga jeseň ´11.
 
 
23.09.2011
 
2. kola steelovej Zvonice sa zúčastnilo 8 hráčov. Víťazom sa stal opäť Miloš Bédy, ktorý vo finále zdola Jarosalva Opralu hladko 4:0. Na treťom mieste skončil Rudolf Hojčuš.
Rozpis zápasov a celkové poradie sú v sekcii Zvonica jeseň 11.
 
 
20.09.2011
 
Včera sa konalo 1. kolo jesennej softovej LIPI ligy za účasti troch hráčov. Na prvom mieste skončil Ján Galbavý, keď vo finále porazil Radima Drinku 3:1. Na treťom mieste sa umiestnil Roman Vágai.
Priebežné poradie v sekcii LIPI liga jeseň ´11.
 
 
15.09.2011
 
Softová LIPI liga 11 jeseň začína už budúci pondelok, 19. septembra! Štartovné je jednotné pre členov i nečlenov - 1€. Rozpis a pravidlá súťaže nájdete v sekcii LIPI liga 11 jeseň.
Možnosti tréningu v LIPI pube nájdete tu: 
 
 
10.09.2011
 
Vo štvrtok 8. septembra začala nová jesenná sezóna steelovej Zvonice. Zúčastnilo sa jej 9 hráčov, ktorí boli rozdelení do 2 hracích skupín. Najlepšie si počínal víťaz A-skupiny Miloš Bédy, ktorý prešiel celým kolom so stratou iba jedného legu. Druhý skončil Andrej Benďák. Pekný bonus si pripísal Peter Pešta za zatvorenie 152, 5 bonusov si pripísal Miloš Bédy, po jednom bonuse si pripísali Martin Horečný, Marek Fukas a Andrej Benďák.
Rozpis zápasov a celkové poradie sú v sekcii Zvonica jeseň 11.
 
Ďalšie kolo Zvonice sa koná o dva týždne, 22. septembra!
 
 
30.08.2011
 
Nová sezóna steelovej Zvonice začína vo štvrtok, 8. septembra o 17:30! Prezentácia začína o 17:15. Štartovné je 1€.
 
 
25.07.2011
 
V sobotu 23.júla sa  vo Zvonici v Nitre konal 1. ročník Nitrianskeho letného pohára, ktorý bol sponzorovaný Tlačiarňou a kníhviazačstvom Garmond Nitra a Pubom Zvonica.
Turnaja sa zúčastnilo 26 hráčov. Turnaj sa hral netradičným spôsobom – hráči boli rozdelení do 6 skupín. Z päťčlennej skupiny postupovali prví traja hráči, zo štvorčlennej skupiny postupovali prví dvaja, hráči na 3.mieste v štvorčlenných skupinách si zahrali high score na 9 šípiek, a prví dvaja po tomto rozstrele postupovali do pavúka. Hráči, ktorí postupovali z 3, miesta boli dolosovaní na volné miesta v pavúku. V skupinách sa hralo na 3 víťazné legy, osemfinále a štvrťfinále na 4 víťazné legy a semfinále a finále na 5 víťazných legov. Vďaka tomu, že toto bol open turnaj, hráči sa do skupín nenasadzovali a vznikli zaujímave skupiny, ako napriklad skupina B, kde sa stretli hráči Milan Dudáš, Ľuboš Pivarč, Katka Nagyová.
Zo skupiny A postúpili do KO pavúka Miloš Bédy, Peter Pešta, Radim Drinka, zo skupiny B Ľuboš Pivarč, Milan Dudáš, Katka Nagyová, zo skupiny C Róbert Urgela a Jozef Gaszo, zo skupiny D Oto Zmelík a Braňo Filípek, z E skupiny Ivan Novotný a Ladislav Dianovský a z poslednej skupiny Juraj Hlavatý a Peter Teméši. Hráči na tretích miestach štvorčlenných skupín zabojovali o doplnenie do 16 pavúka. Najlepšie sa darilo Mirovi Klopanovi a Romanovi Merčiakovi.
V turnaji si najlepšie viedol Oto Zmelík, ktorý vo finále porazil Ľuboša Pivarča 5:3, tretí skončil Ladislav Dianovský a na 4. mieste sa umiestnil Milan Dudáš (4:1). Piate miesto si rozdelili hráči Miroslav Klopan, Ivan Novotný, Juraj Hlavatý a Katka Nagyová.
Pre hráčov, ktorí nepostúpili zo skupín, bol určený turnaj Lucky Loser, ktorý vyhral Ján Galbavý.
 
DC Nitra ďakuje sponzorom, hráčom a v neposlednom rade tým, ktorí sa zaslúžili o hladký priebeh turnaja.
 
08.07.2011
 
Tlačiareň a kníhviazačstvo Garmond v spolupráci s DC Nitra organizuje 1. ročník Nitrianskeho letného pohára v klasických šípkach v Pube ZVONICA na Ulici Kozmonautov 12. Turnaj sa koná 23. júla o 14:00. Prezentácia o 13:00, štartovné 4€. Podrobnosti na plagáte 
 
 
23.06.2011
Plagát k 7. Majstrovstvám Zápasného Slovenska tu: 
 
 
09.06.2011
Zvonica spoznala pred týždňom svojho víťaza. Stal sa ním opäť Miloš Bédy, ktorý v skupine ani vo vyraďovacích zápasoch nezaváhal a prešiel celým play-off bez prehry. Vo finále si poradil s Jurajom Hudákom (5:0), ktorý do KO pavúka šiel až z posledného miesta, ale v pavúku vyradil Miloša Žylu a Martina Horečného. Tretí skončil Ján Galbavý, ktorý v zápase o 3. miesto zdolal Martina Horečného 5:3.
 
Poradie v play-off:
1. Miloš Bédy
2. Juraj Hudák
3. Ján Galbavý
4. Martin Horečný
5. - 8. Róbert Danáč, Jaroslav Oprala, Miloš Žyla, Rudolf Hojčuš
 
Jednotlivé zápasy a foto nájdete v sekcii Zvonica jar ´11.
 
 
05.06.2011
Miloš Bédy sa stal víťazom IV. turnaja Slovenského pohára v Žaškove! Vo finále porazil Milana Dudáša 5:3. Podrobnosti na stránkach steeldarts.wbl.sk
 
 
22.05.2011
Fotky z udeľovania cien LIPI liga jar ´11 tu.
 
 
22.05.2011
Posledného, 15. kola základnej časti jarnej Zvonice sa zúčastnilo 7 hráčov. Jaroslav Oprala si vďaka 2. miestu a neúčasti Andreja Benďáka zabezpečil účasť v play-off 2. júna.
Víťazom 15. kola sa stal Miloš Bédy, keď si vo finále poradil s J. Opralom 4:0. Tretí skončil Rudolf Hojčuš, čím v celkovom poradí preskočil Martina Horečného a má lepšiu pozíciu v B-skupine play-off.
Bonusy si pripísal Miloš Bédy za 2 legy do 18. šípky a Rudolf Hojuš za bingo.
Rozpis zápasov, poradie po základnej časti a skupiny play-off sú v sekcii Zvonica jar ´11.
 
 
17.05.2011
Dnes sa v LIPI pube rozhodovalo o víťazovi jarnej časti softovej LIPI ligy.
Play-off začalo barážovým zápasom medzi Jaroslavom Opralom a Radimom Drinkom, ktorí mali po základnej časti pri rovnakom počte štartov zhodný počet bodov. Jaroslav Oprala vyhral 2:1 a stal sa ôsmym postupujúcim do play-off.
Najväčší favoriti neobhájili svoje pozície, Rudolf Hojčuš skončil na 5.-6. mieste, Marek Fukas na 4. mieste. Víťazom jarnej LIPI ligy sa stal Radek Žyla, kotrý prešiel celým play-off bez straty zápasu. Jeho súper z A-finále Jaroslav Oprala (1:3) sa cez Jána Galbavého (3:2) prebil do celkového finále, kde ale Radekovi podľahol 2:3.
Výsledky play-off a celkové poradie sú v sekcii LIPI liga jar ´11.
 
 
16.05.2011
12 hráčov v 14. kole jarnej Zvonice bolo rozlosovaných do dvoch hracích skupín. Prekvapením kola bolo štvrťfinálové vyradenie Miloša Bédyho Pavlom Chudovanom. Pavol ale v semifinále podľahol Martinovi Horečnému 2:4 a ten vo finále porazil Jána Galbavého 4:1.
Bonusy si pripisoval iba Miloš Bédy za dve bingá a dva legy do 18. šípky.
Rozpis zápasov a celkové poradie sú v sekcii Zvonica jar ´11.
 
 
15.05.2011
Posledného kola jarnej LIPI ligy sa zúčastnilo 8 hráčov. Víťazom sa stal opäť Marek Fukas, ktorý síce v A-finále podľahol Radimovi Drinkovi 1:3, ale v celkovom finále nad ním zvíťazil 3:2 a 3:2. Tretí skončil Jaroslav Oprala.
Celkové poradie a postupujúci do play-off sú uvedení v sekcii LIPI liga jar ´11.
 
 
12.05.2011
Slovenský pohár bude pokračovať 4. a 5. júna na Orave, v Kultúrnom dome Žaškov. Podrobnosti nájdete na plagáte: 
 
 
08.05.2011
12 hráčov sa zúčastnilo 13. kola jarnej Zvonice. Pri svojej vôbec prvej účasti si prvé miesto vybojoval Ladislav Dianovský a to bez straty zápasu. Vo finále sa stretol so súperom zo skupiny Milošom Bédym a druhýkrát v tomto kole zvíťazil - 4:1. Tretie miesto získal Andrej Benďák, štvrtý skončil Martin Horečný.
Bonusy si pripisovala iba A - skupina, Ladislav Dianovský za 18. šípku, Miloš Bédy za 18. šípku a 171, Peter Pešta za 180.
Rozpis zápasov a celkové poradie sú v sekcii Zvonica jar ´11.
 
 
06.05.2011
Predposledného 14. kola základnej časti jarnej LIPI ligy sa zúčastnilo 10 hráčov. Víťazom sa stal opäť Marek Fukas, ktorý prešiel do finále cez A-pavúka, kde vo finále zdolal Andreja Opralu 3:2. Druhým finalistom bol Radim Drinka, ktorý po úvodnej prehre postupoval z B-strany, kde vo finále zdolal Andreja Opralu 3:0. Celkové finále skončilo v pomere 0:3, 3:2 pre Mareka Fukasa. Na treťom mieste sa umiestnil Andrej Oprala.
Priebežné poradie v sekcii LIPI liga jar ´11.
 
 
30.04.2011
Po veľkonočnej prestávke pokračovala jarná Zvonica 12. kolom. Za účasti 11 hráčov si najlepšie počínal opäť Miloš Bédy, ktorý vo finále porazil Mareka Fukasa 4:1. Marek tak svoju druhú účasť premenil hneď na finále. Tretí skončil Miroslav Štrba, na štvrtom mieste sa umiestnil Rudolf Hojčuš. Bonusy si nepripísal tentokrát nikto.
Rozpis zápasov a celkové poradie sú v sekcii Zvonica jar ´11.
 
 
30.04.2011
13. kolo LIPI ligy malo doteraz najnižšiu účasť - 4 hráčov. Rudolf Hojčuš síce vo finále pravej strany prehral s Milošom Žylom 0:4, ale v celkovom finále mu prehru oplatil a vyhral 5:0 a 5:3. Tretí skončil Roman Vágai, na štvrtom mieste sa umiestnil Juraj Hudák.
Priebežné poradie v sekcii LIPI liga jar ´11.
 
 
21.04.2011
12. kola jarnej LIPI ligy sa zúčastnilo 9 hráčov. Minulotýždňové prvenstvo obhájil Marek Fukas, keď prešiel celým kolom bez straty zápasu. Vo finále A-strany si poradil s Jurajom Hudákom 3:0. Juraj vo finále B-strany nestačil na Miloša Žylu, podľahol 0:3 ale v celkovom finále Marek Fukas zdolal Miloša Žylu presvedčivo 3:0. Náskok Rudolfa Hojčuša na Mareka Fukasa je v celkovom poradí už iba 240 bodov.
Priebežné poradie v sekcii LIPI liga jar ´11.
 
 
17.04.2011
Upozornenie: tento týždeň sa bude konať iba softová LIPI liga, Zvonica má pred Veľkou nocou prestávku!
 
 
17.04.2011
Reporty z našich líg na portáloch   
 
 
15.04.2011
14 hráčov sa zaregistrovalo na 11. kolo jarnej Zvonice. Malo medzinárodnú účasť, prišiel si zahrať hráč z Anglicka Stuart Pickles. Ten si najlepšie počínal v A-skupine, kde zdolal aj priebežného lídra Miloša Bédyho 3:0. Víťazom B-skupiny sa stal Juraj Hlavatý, C-skupinu vyhral Ivan Novotný a v D-skupine si najlepšie počínal Ján Galbavý. Vo vyraďovacích bojoch bol najzaujímavejší semifinálový zápas Stuart Pickles - Ivan Novotný, keď Ivan dokázal zo stavu 1:3 otočiť priebeh a zvíťazil 4:3. V druhom semifinálovm zápase nestačil Miloš Bédy na Juraja Hlavatého a podľahol 1:4. V zlatomoraveckom finále si lepšie počínal Ivan Novotný, keď zdolal Juraja Hlavatého tesne 4:3.
Bonusy si pripísal Ivan Novotný za 18. šípku, Juraj Hlavatý za dve 180ky, Stuart Pickles za zavorenie 119, Miloš Bédy za zatvorenie 122 a Miroslav Štrba za zatvorenie 110.
Rozpis zápasov a celkové poradie sú v sekcii Zvonica jar ´11.
 
 
15.04.2011
11. kola softovej LIPI ligy sa zúčastnilo 5 hráčov. Pri neúčasti lídra zúťaže Rudolfa Hojčuša si víťazstvo pripísal Marek Fukas, ktorý najprv vo finále A-strany porazil Romana Vágaia 3:0 a v celkovom finále Martina Kučeru 4:1.
Priebežné poradie v sekcii LIPI liga jar ´11.
 
 
15.04.2011
Reporty z našich líg na portáloch   
 
 
12.04.2011
Master ŠŠF Západ za bude konať túto sobotu, 16. apríla Beluši v školskej jedálni!!!
 
 
09.04.2011
8 hráčov sa zaregistrovalo do 10. kola Zvonice jar 2011. Vo finále sa stretli víťazi oboch skupín Miloš Bédy a Jaroslav Oprala, pričom Miloš vyhral hladko 4:0. Na treťom / štvrtom mieste skončili Miloš Žyla a Ján Galbavý.
Bonusy si pripisovali Miloš Bédy za zatvorenie 107 a leg do 18. šípky a Rudolf Hojčuš za jedno bingo.
Rozpis zápasov a celkové poradie sú v sekcii Zvonica jar ´11.
 
 
09.04.2011
10. kola jarnej LIPI ligy sa zúčastnilo 11 hráčov, spomedzi ktorých si majlepšie počínal Marek Fukas. V semifinále A-strany ho síce Radek Žyla poslal do B-pavúka. ale odtiaľ sa Marek prebojoval až do celkového finále. V ňom Radekovi - víťazovi A-strany (3:2 nad Jurajom Hudákom) oplatil prehru a vyhral 3:0 a 3:1.
Priebežné poradie v sekcii LIPI liga jar ´11.
 
 
01.04.2011
9. kola jarnej Zvonice sa zúčastnilo 14  hráčov, ktorí boli rozdelení do 4 hracích skupín. V celkovom finále sa stretli víťazi skupín A a D Miloš Bédy s Radimom Drinkom, pričom Miloš zvíťazil 4:1. Na treťom a štvrtom mieste sa umiestnili Martin Horečný a Jaroslav Oprala. Bonusy si pripísal iba víťaz za tri bingá a tri legy do 18. šípky.
Rozpis zápasov a celkové poradie sú v sekcii Zvonica jar ´11.
 
 
01.04.2011
Utorkového 9. kola jarnej LIPI ligy sa zúčastnilo 6 hráčov. Víťazom sa stal opäť Rudolf Hojčuš, ktorý neprehral ani neden zápas. Vo finále  A-strany si poradil s Jurajom Hudákom 4:1 a v celkovom finále s Martinom Kučerom 4:1. Kučera predtým vyhral B-finále nad Jurajom Hudákom jednoznačne 4:0.
Priebežné poradie v sekcii LIPI liga jar ´11.
 
 
01.04.2011
Reporty z našich líg na portáloch  
 
 
27.03.2011
8. kola jarnej Zvonice sa zúčastnilo 13 hráčov. Premiérové víťazstvo v tejto sezóne si pripísal Martin Horečný, ktorý prešiel celým kolom bez prehry. Vo finále si poradil so 6-násobným tohtosezónnym víťazom Milošom Bédym 4:2. Na treťom/štvrtom mieste sa umiestnili Jaroslav Oprala a Ján Galbavý.
Bonusy si pripísal Miloš Bédy za 180ku a zatvorenie do 18. šípky, Andrej Benďák za zatvorenie 125 a Róbert Danáč za 180ku.
Rozpis zápasov a celkové poradie sú v sekcii Zvonica jar ´11.
 
 
23.03.2011
Víťazom 8. kola jarnej LIPI ligy sa spomedzi 7 hráčov stal opäť Rudolf Hojčuš, ktorý si poradil v A-finále a neskôr v celkovom finále s Marekom Fukasom 3:1. V B-finále vyhral Marek Fukas nad Jaroslavom Opralom.
Priebežné poradie v sekcii LIPI liga jar ´11.
 
 
23.03.2011
Reporty z našich líg na portáloch  
 
 
18.03.2011
16 hráčov sa stretlo na 7. kole steelovej Zvonice. Zo 4 skupín postúpilo do vyraďovacích bojov 8 najlepších, pričom sa zopakovalo finále z minulého týždňa. Miloš Bédy vyhral nad Alexandrom Korcom 4:1 a ešte viac odskočil v celkovom poradí druhému Rudolfovi Hojčušovi. Na treťom/štvrtom mieste skončili Róbert Danáč a Martin Horečný.
Bonusy si pripísal Miloš Bédy za 18. šípku a finiš 140 (oba v jednom legu) a Andrej Benďák za 18. šípku.
Rozpis zápasov a celkové poradie sú v sekcii Zvonica jar ´11.
 
 
17.03.2011
V utorok sa konalo 7. kolo softovej LIPI ligy, ktorého sa zúčastnilo 9 hráčov. Víťazom sa stal opäť Rudolf Hojčuš, ktorý tentokrát prešiel celým kolom bez jedinej prehry. V pravej strane pavúka zdolal vo finále Jaroslava Opralu 3:2, v celkovom finále zdolal Mareka Fukasa 3:2, ktorý zdolal v B-finále J. Opralu 3:1.
Priebežné poradie v sekcii LIPI liga jar ´11.
 
 
15.03.2011
V sekcii Na stiahnutie nájdete aktuálny spravodaj z Majstrovstiev Slovenska v softových šípkach v Poprade.
 
 
13.03.2011
Reporty z našich líg na portáloch  
 
 
12.03.2011
Zvonica mala oproti LIPI vysokú účasť - 17 hráčov, ktorí boli rozdelení do 4 skupín. Najlepšie si opäť počínal Miloš Bédy, ktorý vo finále zdolal Alexandra Korca 4:2. Na treťom /štvrtom mieste skončili Juraj Vindiš s Róbertom Luštíkom.
Jediný bonus kola si pripísal Andrej Oprala za zatvorenie 106.
Rozpis zápasov a celkové poradie sú v sekcii Zvonica jar ´11.
 
 
12.03.2011
6. kola jarnej LIPI ligy sa zúčastnilo iba 6 hráčov. Dôvodom nízkej účasti môžu byť veľmi zafajčené priestory, za čo si hráči ale môžu sami. Víťazom sa stal Rudolf Hojčuš, ktorý síce prehral hneď prvý zápas, ale cez B-stranu sa dostal až do finále, kde zdolal Jaroslava Opralu 4:1 a 4:2.
Priebežné poradie v sekcii LIPI liga jar ´11.
 
06.03.2011
Reporty z našich líg na portáloch  
 
 
05.03.2011
Dnes bola aktualizovaná i Premier Liga 2010/2011 s najnovšími výsledkami i poradím.
Rozpis a poradie v sekcii Premier liga.
 
 
05.03.2011
5. kolom pokračovala aj steelová liga Zvonica jar. Spomedzi 14 prihlásených hráčov si najlepšie počínal Rudolf Hojčuš, ktorý stratil iba jediný zápas v skupine. Vo finále porazil Miloša Bédyho 4:0 a zaknihoval prvé tohtosezónne steelové víťazstvo. Na treťom/štvrtom mieste skončili Miroslav Klopan a Miloš Žyla.
Bonusy si pripisovali obaja finalisti za bingo, Radim Drinka za zatvorenie 109 a František Švihorík za zatvorenie 116 a do 18. šípky.
Rozpis zápasov a celkové poradie sú v sekcii Zvonica jar ´11.
 
 
04.03.2011
10 hráčov sa stretlo na 5. kole jarnej softovej LIPI ligy. V najlepšej forme sa prezentoval Radek Žyla, ktorý prešiel až do celkového finále bez prehry. V A-finále porazil Juraja Hudáka 3:0 a prvú prehru 2:3 utrpel až v celkovom finále s Rudolfom Hojčušom - víťazom B-finále tiež nad Jurajom Hudákom 3:0. Rozhodujúci finálový zápas ale Radek Žyla zvládol a zvíťazil nad Rudolfom Hojčušom tesne 3:2.
Priebežné poradie v sekcii LIPI liga jar ´11.
 
 
26.02.2011
Víťazom 4. kola jarnej Zvonice sa stal opäť Miloš Bédy. ktorý stratil v celom kole iba 2 legy. Vo finále si poradil s Róbertom Čanakym 4:0. Na tretích miestach skončili Juraj Hudák a František Švihorík.
Bonusy su pripísal víťaz za 2 legy do 18. šípky a Juraj Hudák s Róbertom Danáčom za bingo.
Rozpis zápasov a celkové poradie sú v sekcii Zvonica jar ´11.
 
 
22.02.2011
4. kola LIPI ligy sa zúčastnilo 11 hráčov. Víťazom sa stal priebežný líder ligy Rudolf Hojčuš, ktorý prešiel celým kolom bez jedinej prehry. Vo finále A-pavúka zdolal Radeka Žylu 3:2 a čakal na svojho finálového súpera. Tým sa stal opäť Radek Žyla, ktorý v B-finále zdolal svojho brata Miloša 3:0. Finálový zápas bol tesnejší, rohodol až posledný leg a Hojčuš zvíťazil tesne 3:2.
Priebežné poradie v sekcii LIPI liga jar ´11.
 

18.02.2011
3. kola steelovej Zvonice sa zúčastnilo 13 hráčov, ktorí boli rozlosovaní do dvoch skupín. Najlepší štyria z každej skupiny postúpili do vyraďovacích bojov. Vo finále sa stretli Miloš Bédy s Radimom Drinkom, pričom Miloš vyhral 4:3. Na tretích miestach skončili Andrej Oprala a Miloš Žyla. V tomto kole si nikto nepripísal bonusy.
Rozpis zápasov a celkové poradie sú v sekcii Zvonica jar ´11.
 
 
18.02.2011
Víťazom 3. kola jarnej LIPI ligy sa stal víťaz jesennej časti Rudolf Hojčuš, ktorý prešiel celým turnajom bez straty zápasu. Vo finále A-pavúka zdolal Róberta Čanakyho 3:2 a ten prehral B-finále s víťazom 2. kola Marekom Fukasom 2:3. V celkovom finále stačila Rudolfovi Hojčušovi na víťazstvo výhra 3:1. Celkovo sa zúčastnilo 11 hráčov.
Priebežné poradie v sekcii LIPI liga jar ´11.
 
 
18.02.2011
Reporty z našich líg na portáloch  
 
 
13.02.2011
LIPI pub a DC Nitra sa dohodli na využívaní šípkových strojov na tréningové účely. Podrobnosti na plagáte
 
 
11.02.2011
Včerajšie 2. kolo jarnej Zvonice zaznamenalo rekordný počet účastníkov v doterajšej histórii súťaže - 19. Hráči boli rozlosovaní do 4 skupín a z každej postupovali dvaja hráči do vyraďovacieho pavúka. Vo finále sa stretli dvaja neporazení hráči - víťaz skupiny C Miloš Bédy (DC Nitra) a víťaz skupiny A Ľuboš Pivarč (DC Rača), ktorí sa do finále dostali cez víťazov skupín D a B: Bédy 4 - 1 Klopan (DC Rača), Pivarč 4 - 3 Novotný (DC Stavex Zlaté Moravce). Víťazom sa stal Miloš Bédy, ktorý lepšie zvládol rozhodujúci leg a zvíťazil 4:3.
Bonusy si pripisovali obaja finalisti - Bédy za zatvorenie 106 a leg do 18. šípky, Pivarč za 3 bingá a 2 legy do 18. šípky, okrem nich Peter Pešta a Martin Horečný za bingo, Rudolf Hojčuš za zatvorenie 136 a Ivan Novotný za zatvorenie 106 a leg do 18. šípky.
Rozpis zápasov a celkové poradie sú v sekcii Zvonica jar ´11.
 
 
09.02.2011
Včerajším víťazom 2. kola jarnej LIPI ligy sa stal Marek Fukas, ktorý prešiel turnajom bez prehry a zaknihoval 5 víťazstiev. Vo finále A-pavúka si poradil s Radekom Žylom 3:2, Radek sa cez B-finále (výhra 3:0 nad Jurajom Hudákom) dostal do celkového finále. Tam sa zopakoval výsledok, Marek Fukas vyhral 3:2, takže bolo o víťazovi rozhodnunté už po prvom finálovom zápase.
Priebežné poradie v sekcii LIPI liga jar ´11.
 
 
09.02.2011
Reporty z našich líg na portáloch    
 
04.02.2011
Na 1. kole jarnej steelovej ligy Zvonica jar ´11 sa stretlo desať hráčov, ktorí boli rozlosovaní do dvoch skupín bez nasadených. Víťazom sa stal Ján Galbavý, ktorý popri jednom prehratom zápase zaknihoval šesť víťazných zápasov. Jeho finálovým súperom bol Rudolf Hojčuš, ktorý mu vo finále podľahol tesne 3:4. Na 3. - 4. mieste skončili Róbert Danáč a Róbert Čanaky. Bonusové body si pripísal víťaz Ján Galbavý za hodenú 180ku.
Rozpis zápasov a celkové poradie sú v sekcii Zvonica jar ´11.
 
 
02.02.2011
Víťazom prvého kola LIPI ligy jar ´11 sa stal Rudolf Hojčuš, ktorý sa do finále dostal z B-pavúka po prehre hneď v prvom zápase s Róbertom Čanakym. Potom už Hojčuš nezaváhal a vyhral 7 zápasov po sebe. V B-finále oplatil Čanakym prehru a vyhral 3:1. V celkovom finále porazil víťaz a A-fnále Jána Galbavého (výhra nad Čanakym 3:1) , 3:2 a 3:1. Zápasy a Priebežné poradie v sekcii LIPI liga jar ´11.
 
 
02.02.2011
Reportáže z II. Nitranského pohára nájdete i na serveroch
 
 (foto + video)
 
 
31.01.2011
Po II. Nitranskom pohári bol zostavený steelový rebríček pre sezónu 2011. Bude aktualizovaný po každom podujatí Slovenského pohára. Rebríček na stiahnutie tu
 
29.01.2011
Na II. Nitranskom pohári, prvom podujatí Slovenského pohára, sa zaregistrovalo 64 hráčov, ktorí boli rozdelení do 16 skupín. Po zápasoch v základných skupinách sa v KO pavúku stretli nasledovné dvojice:

Zmelík 4 - 0 Oprala J., Zeher 4 - 1 Žiška, Kováč F. 1 - 4 Gažo, Horečný 1 - 4 Klopan, Dudáš 4 - 0 Líčeník, Pápež 2 - 4 Kurovský, Záhradník 0 - 4 Židek, Slosjar 1 - 4 Chládecký, Novotný 4 - 3 Súlovský, Urgela 4 - 3 Falatáš, Polák M. 4 - 2 Mareček, Filípek 1 - 4 Bédy, Belko 3 - 4 Kvasnička M., Moško 4 - 2 Hudák, Drinka 1 - 4 Rajnoha, Rárik 4 - 3 Pivarč.

Osemfinále:
Zmelík 4 - 0 Zeher, Gažo 3 - 4 Klopan, Dudáš 4 - 2 Kurovský, Židek 0 - 4 Chládecký, Novotný 4 - 0 Urgela, Polák M. 3 - 4 Bédy, Kvasnička M. 4 - 1 Moško, Rajnoha 0 - 4 Rárik.

Štvrťfinále:
Zmelík 4 - 1 Klopan, Dudáš 4 - 1 Chládecký, Novotný 3 - 4 Bédy, Kvasnička M. 4 - 0 Rárik.

Semifinále:
Zmelík 4 - 5 Dudáš, Bédy 5 - 0 Kvasnička M.

FINÁLE:

Milan Dudáš 5 - 2 Miloš Bédy
 
11.01.2011
Nitrianske ligy začínajú vo februári! Softová LIPI liga 1. februára (utorok) a steelová Zvonica 3. februára (štvrtok). Bližšie informácie už čoskoro!
 
 
09.01.2011
Bola spustená Oficiálna stránka SŠF pre steelové šípky: www.steeldarts.wbl.sk, kde budú zverejňované novinky z oblasti steelových šípiek na Slovensku.
 
 
03.01.2011
Od včera je z našej stránky možné poslať nám e-mail bez toho, aby ste otvárali svojho poštového klienta. Túto možnosť nájdete vpravo nad sociálnymi sieťami.
 
 
01.01.2011
Prvý turnaj nového kalendárneho roka, ktorého výsledky sa budú započítavať do rebríčka SŠF sa bude, podobne ako vlani, konať v Nitre! Dňa 29. januára 2011 sa v Pube Zvonica uskutoční II. Nitranský pohár. Začiatok je o 10:00, prezentácia od 9:20 do 9:50. Podrobnosti sú na plagáte (kliknite pre zväčšenie):
 
 
01.01.2011
Všetkým šípkarom želáme v roku 2011 pevnú ruku, dobré nervy a ešte viac nadšenia pre tento šport ako po minulé roky!!!
 
 
19.12.2010
Biliard Club LIPI Vás pozýva na novoročný turnaj v softových šípkach:
 
19.12.2010
 
Report z play off Zvonice jeseň ´10 na portáloch     
 
 
17.12.2010
Včera vyvrcholila zápasmi play off i steelová nitrianska liga - Zvonica jeseň ´10.
Zúčastnilo sa všetkých 8 hráčov, ktorí sa stretli v zápasoch skupín tak, ako už bolo avizované. Víťazom sa stal bez straty jediného legu Miloš Bédy, ktorý vo finále porazil druhého hráča predbežného poradia Ivana Novotného 6:0. V play off sa hral i zápas o 3. miesto, ktorý lepšie zvládol Rudolf Hojčuš, keď porazil Martina Horečného 5:3.
Rozpis zápasov a výsledky sú v Zvonica ´10 jeseň.
Fotogaléria z odovzdávania cien je sekcii Externé fotogalérie.
 
 
13.12.2010
 
Report z 10. kola LIPI ligy a play off na portáloch     
 
 
10.12.2010
LIPI liga jeseň ´10 včera spoznala svojho víťaza. Stal sa ním Rudolf Hojčuš, ktorý sa do finále dostal po víťazstve v A-finále nad Jurajom Hudákom (3:0) a po finálových zápasoch s Róbertom Čanakym 0:3 a 3:2. Čanakyho do B-pavúka poslal v druhom kole práve Hojčuš (2:1), ale Čanaky sa dostal do celkového finále po víťazstvách nad  Jánom Galbavým (2:0), Radimom Drinkom (2:1) a Jurajom Hudákom (B-finále 3:0). Prekvapením bolo skoré vyradenie Jaroslava Opralu a Miroslava Štrbu.
Pavúk, poradie a výsledky zápasov PLAY OFF sú v sekcii LIPI liga.
 
Fotogaléria z vyhlasovania výsledkov:
 
 
07.12.2010
Dnešného 10. (posledného) kola jesennej LIPI ligy sa zúčastnilo 7 hráčov. Celkovým víťazom sa stal Rudolf Hojčuš, ktorý prešiel celým kolom bez jedinej prehry. Vo finále A-strany porazil Jaroslava Opralu 3:2, Jaroslav sa ale cez finále B-strany po výhre nad Jurajom Hudákom 3:0 dostal do celkového finále, kde sa opäť stretol s Rudolfom Hojčušom. Oprala viedol síce už 2:0, ale Hojčuš otočil celý zápas a zvíťazil 3:2, takže druhý finálový zápas nebol potrebný.
Po dnešnom kole je už jasná osmička hráčov, ktorí tento štvrtok (9. decembra) odohrajú play off. Bude sa hrať, ako doteraz, obojstranný DKO systém.
Hráči, ktorí sa stretnú v play off:
Hojčuš, Čanaky, Oprala, Galbavý, Hudák, Štrba, Drinka, Mifkovič.
 
Pavúk, poradie a rozpis PLAY OFF sú v sekcii LIPI liga.
 
 
06.12.2010
 
Report z oboch našich líg na portáloch     
 
 
04.12.2010
Posledného, 13. kola jesennej Zvonice sa zúčastnilo 11 hráčov. I toto posledné kolo poriadne zamiešalo karty na posledných postupových priečkach do play.off.
Víťazom 13. kola sa stal Miloš Bédy, ktorý vo finále zdolal Andreja Benďáka 4:2. Andrejovi toto druhé miesto zabezpečilo účasť v playoff. Na treťom/štvrtom mieste skončili Miloš Žyla (miestenka v play-off) a Juraj Hudák.
 
Play-off sa bude hrať vo štvtok, 16. decembra vo dvoch skupinách.
 
Skupina A:
Miloš Bédy, Martin Horečný, Ján Galbavý, Andrej Benďák
 
Skupina B:
Ivan Novotný, Rudolf Hojčuš, Juraj Hudák, Miloš Žyla
 
V skupinách sa hrá systémom každý s každým 501DO best of 5 legs. Všetci ôsmi budú podľa poradia v skupine nasadení do vyraďovacieho pavúka. Štvrťfinále sa hrá na best of 7 legs, semifinále na best of 9 legs a finále na best of 11 legs.
Podrobnosti sú v Zvonica ´10 jeseň.
 
 
01.12.2010
12 hráčov sa zúčastnilo včerajšieho 9. kola LIPI ligy. Druhýkrát po sebe sa víťazom stal Jaroslav Oprala, ktorý prešiel celým turnajom bez straty zápasu. Vo finále A-pavúka porazil Jána Galbavého 3:1, Galbavý vo finále B-pavúka vyhral nad Róbertom Čanakym 3:1 a dvojica Oprala - Galbavý sa stretla i v celkovom finále. Tentorkát sme boli svedkom iba jedného finálového zápasu, Oprala zvíťazil 3:1.
Pavúk a poradie sú v sekcii LIPI liga.
 
 
27.11.2010
Predposledného kolo jesennej Zvonice sa zúčastnilo 10 hráčov. Ďalšie víťazstvo si pripísal Miloš Bédy, ktorý vo finále porazil Ivana Novotného 4:1. Na treťom/štvrtom mieste sa umiestnili Miroslav Štrba a Ján Galbavý.
Bonusov bolo tentokrát pomenej, Miloš Bédy, Miroslav Štrba a Andrej Benďák hodili bingo a Ivan Novotný mal jedno zatvorenie do 18. šípky.
Podrobnosti sú v Zvonica ´10 jeseň.
 
 
27.11.2010
12 hráčov sa stretlo v utorok na 8. kole jesennej LIPI ligy. Svoje prvé víťazstvo si vybojoval Jaroslav Oprala, ktorý prešiel do finále cez A-stranu pavúka. Vo finále pravej strany porazil Róberta Čanakyho tesne 3:2. Čanaky ale vo finále B-strany nestačil na Rudolfa Hojčuša. Hojčuš vyhral nad Opralom prvý finálový zápas 3:2, ale rozhodujúci zápas mal Oprala už vo svojej réžii - 3:0.
Pavúk a poradie sú v sekcii LIPI liga.
 
 
24.11.2010
I tento rok sa koná nitrianska Premier liga. Prihlásilo sa celkovo sedem hráčov - Miloš Bédy, Ján Galbavý, Martin Horečný (DC RedDragon Nitra), Ivan Novotný, Miroslav Štrba (DC Stavex Zlaté Moravce), Miroslav Klopan (DC Rača), Filip Kováč (DC Brezno).
Rozlosovanie a výsledky budú uverejnené v sekcii Nitrianske ligy, v novej podsekcii Premier liga 2010/2011.
 
 
24.11.2010

Report z oboch našich líg na portáli
 
 
19.11.2010
Desať hráčov sa stretlo na 11. kole jesennej Zvonice. Prvýkrát sa víťazom stal Miroslav Klopan, ktorý si vo finále poradil s Milošom Bédym 4:0, čím mu oplatil prehru zo skupiny. Na treťom/štvrtom mieste skončili Rudolf Hojčuš a Ján Galbavý.
V tomto kole sa nazbieralo menej bonusov, Miloš Bédy a Miloš Žyla hodili bingo a Martin Horečný zatvoril do 18. šípky.
Podrobnosti sú v Zvonica ´10 jeseň.
 
 
16.11.2010
Trinásť hráčov sa zúčastnilo 7. kola softovej LIPI ligy. Víťazom sa stal pri svojej premiérovej účasti Ladislav Dianovský, ktorý vo finále A- pavúka porazil Rudolfa Hojčuša 3:1. Hojčuš vyhral B-finále nad Milošom Žylom 3:1 (tretie miesto) a v celkovom finále sa opäť stretli Dianovský s Hojčušom. Tentokrát sme videli iba jeden finálový zápas, Dianovský zvíťazil 3:1 a za celý turnaj stratil iba dva legy, oba so svojim finálovým súperom.
Pavúk a poradie sú v sekcii LIPI liga.
 
 
15.11.2010
Výsledky a bodové hodnotenie sobotňajšieho Mastra:
 
 
15.11.2010
Report z oboch našich líg na portáloch     
 
 
13.11.2010
V Žiline sa dnes konal ďalší tohtosezónny turnaj SŠF Master. Zúčastnilo sa ho 56 hráčov. Víťazom sa stal Marcel Luhový, ktorý vo finále porazil Ota Zmelíka (Ota do B-pavúka poslal práve Marcel v prvom vzájomnom zápase). Tretí skončil Miroslav Klopan.
Umiestnenie hráčov DC Nitra:
7. Dianovský, 9. Bédy, 13. Líčeník, 17. Čanaky, Horečný, 25. Drinka, 33. Hudák, 49. Vágai, Žyla Miloš.
 
 
13.11.2010
Desiateho kola Zvonice sa zúčastnilo 11 hráčov. Najlepšie si počínal Miloš Bédy, ktorý počas celého kola stratil iba jediný leg, aj to iba vo finále. Finálovým súperom mu bol Ivan Novotný, Miloš zvíťazil 4:1. Na treťom mieste skončili Andrej Benďák a Marek Opavský.
Miloš Bédy si pripísal i bonusy za jedno bingo, dve zatvorenia do 18. šípky a finiš 102. Ivan Novotný mal nábeh na 9 šípkový leg, hodil v ňom dve bingá, ale po hodenej T20 minul T19. Napriek tomu ho zatvoril do 18. šípky a okrem neho zatvoril do 18. šípky ešte jeden leg.
Podrobnosti sú v Zvonica ´10 jeseň.
 
 
11.11.2010
Do sekcie Linky bola pridaná reportáž z WDF Czech Open 2010.
 
 
09.11.2010
Dnešného 6. kola LIPI ligy sa zúčastnilo 13 hráčov. Premiérové víťazstvo si pripísal Miroslav Štrba. Vo finále A-pavúka porazil Mareka Fukasa 3:1, v celkovom finále najprv prehral s Jurajom Hudákom 2:3, ale v rozhodujúcom zápase zvíťazil presvedčivo 3:0. Juraj Hudák prehral v A-pavúku s Jaroslavom Opralom 1:2, ale v zápase o postup do B-pavúka Opralovi oplatil prehru a zvíťazil 2:1. Vo finále B- pavúka vyhral Hudák nad Marekom Fukasom 3:0.
Pavúk a poradie sú v sekcii LIPI liga.
 
 
06.11.2010
 
Report z oboch našich líg na portáloch     
 
 
 
06.11.2010
Štrnásť hráčov sa zúčastnilo štvrtkového 9. kola Zvonice. Obaja finalisti, Miloš Bédy i Marek Polák, postúpili do finále po tesných a dramatických semifinálových zápasoch. Miloš Bédy porazil Miroslava Klopana 4:3 a Marek Polák zdolal Mareka Opavského tiež 4:3. Vo finále už dominoval Miloš Bédy a zvíťazil nad Marekom Polákom 4:1.
Bonusové body si pripísal Miloš Bédy za bingo a tri zatvorenia do 18. šípky, Marek Polák za finiše 127 a 100 a zatvorenie do 18. šípky, Peter Pešta a Juraj Hudák za bingo. Marek Opavský zatvoril jeden leg do 18. šípky. Ak by sa pripisovali bonusy aj za vyraďovacie zápasy, bolo by ich určite viac. Videli sme viacero 180ok a zatvorení do 18. šípky. 
Podrobnosti sú v Zvonica ´10 jeseň.
 
 
04.11.2010
V 5. kole LIPI ligy sa stretlo 12 hráčov. Víťaz minulých dvoch kôl Rudolf Hojčuš nedokázal obhájiť prvenstvo a skončil až na 9. mieste. Víťazom kola sa stal Marián Bene, ktorý svoju premiérovú účasť premenil hneď na víťazstvo. Najprv vo finále A-pavúka porazil Jaroslava Opralu 3:2, ten si však vo finále B-pavúka poradil s Miroslavom Štrbom 3:0. V celkovom finále najprv Marián Bene prehral 2:3, ale rozhodujúci finálový zápas vyhral 3:2. Na čele celkového poradia ostáva Rudolf Hojčuš pred Róbertom Čanakym a Jánom Galbavým.
Pavúk a poradie sú v sekcii LIPI liga.
 
 
30.10.2010
 
Report z oboch našich líg na portáloch    
V reportáži Nitrianskeho patriota sa nachádza i fotogaléria z LIPI ligy.
 
 
30.10.2010
13 hráčov si zmeralo sily v 8. kole jesennej Zvonice. Víťazom sa po napínavom finále na slušnej úrovni stal Ivan Novotný, ktorý zdolal Miloša Bédyho 4:3. Tretí skončili Miroslav Klopan a Rudolf Hojčuš.
Toto kolo bolo bohaté na bonusy, Ivan Novotný zatvoril 117 a 4x zatvoril do 18. šípky, Miloš Bédy zatvoril 122 a 120 a dvakrát zavrel do 18. šípky, finiš nad 100 mali ešte Peter Pešta (115) a Miroslav Klopan (105). Peter Pešta ešte hodil bingo (180). Po jednej 180ke hodili vo finále i Ivan s Milošom, tie však už neboli bodované.
Podrobnosti sú v Zvonica ´10 jeseň.
 
 
27.10.2010
Po steelovom víkende sa v utorok 26.10. hralo 4. kolo LIPI ligy jeseň ´10. Spomedzi 13 hráčov získal 1. miesto druhýkrát po sebe Rudolf Hojčuš. Opakoval sa skoro ten istý scenár ako v treťom kole. Najprv vo finále A-pavúka vyhral Róbert Čanaky 3:0, ale v celkovom finále vyhral Hojčuš 3:0, 3:0. Na treťom mieste skončil Jaroslav Oprala, pre ktorého to bola celkom úspešná premiéra v tejto lige.
Pavúk a poradie sú v sekcii LIPI liga.
 
27.10.2010
Uplynulý víkend od piatka do nedele patril na Táloch v reštaurácii Stodola steelovým šípkam.
V piatok, 22. októbra sa hral warm-up turnaj Brezno Open, ktorého sa zúčastnilo 17 hráčov. Najlepšie sa darilo Ľubošovi Pivarčovi, ktorý vo finále porazil Ota Zmelíka. Na treťom mieste sa umiestnili Radim Drinka a Marek Polach.
Poslednú možnosť nazbierať body do steelového rebríčka mali hráči v sobotu 23. októbra na V. Slovenskom pohári. Prezentovalo sa 39 hráčov. Víťazom sa stal Pavel Drtil pred Otom Zmelíkom, Marekom Polákom a Ľubošom Pivarčom.
V nedeľu 24. októbra sa hrali Majstrovstvá Slovenskej republiky, na ktoré sa prihlásilo najviac hráčov za celý víkend - 59.
Majstrom Slovenska sa stal Peter Klementy, ktorý počas turnaja stratil iba 4 legy. Striebro si odniesol Milan Štefaňák, tretí skončili Ivan Filo a Marek Polák.
Za všetkých šípkarov ďakujeme za peknú sezónu Antonínovi Múdremu z DC Toi Toi Dixi Bratislava a organizátorom.
Podrobnosti sú na stránkach DC Toi Toi Dixi.
 
 
25.10.2010
V tlačenej verzii Nitrianskeho patriota bol uverejnený článok o šípkach:
 
 
24.10.2010
Odteraz budeme zverejňovať výsledky LIPI ligy jeseň 10 aj na stránkach Slovenskej šípkovej federácie. Link na LIPI ligu je v sekci LIPI liga.
 
 
24.10.2010
 
Report z oboch našich líg na portáli
 
 
22.10.2010
Zvonica sa prehupla do druhej polovice základnej časti. Siedmeho kola sa zúčastnilo 13 hráčov, ktorí boli rozlosovaní do dvoch skupín. Víťazom sa stal po spanilej jazde Ivan Novotný, ktorý stratil počas celého kola iba tri legy. Vo finále si poradil s Marekom Opavským 4:0, ktorý sa pri svojej premiérovej účasti dostal hneď do finále. Tretí skončil Miloš Bédy.
Boli sme svedkami krásnych bonusov, Ivan zatvoril vynikajúcich 160 a dva legy zavrel do 18. šípky (Ivan ešte vo vyraďovacej fáze zatvoril 18. šípku a hodil 180), Marek Opavský zavrel 18. šípku, Miloš Bédy 18. šípku zatvoril dvakrát.
Podrobnosti sú v Zvonica ´10 jeseň.
 
 
20.10.2010
Desať hráčov sa stretlo v LIPI pube na 3. kole softovej ligy. Vo finále A-pavúka opäť Róbert Čanaky poslal Rudolfa Hojčuša po výhre 2:0 do B-čka, ale Hojčuš vyhral aj finále B-čka a obaja aktéri sa stretli v opakovanom finále z minulého kola. To malo trochu iný priebeh ako minulý týždeň - najprv Rudolf Hojčuš vyhral 3:1 a v rozhodujúcom zápase už nedal Čanakymu šancu - 3:0. Na treťom mieste skončil Juraj Hudák.
Rudolf Hojčuš sa po víťazstve a jednom druhom mieste dostal na čelo priebežného poradia.
Pavúk a poradie sú v sekcii LIPI liga.
 
 
16.10.2010
 
Report z oboch našich líg na portáli
 
 
15.10.2010
Devät hráčov sa včera stretlo v 6. kole Zvonice. Opäť sa najlepšie darilo Milošovi Bédymu, ktorý prešiel celým kolom bez jedinej prehry. Vo finále si poradil s víťazom minulého kola Martinom Horečným 4:1. Na treťom/štvrtom mieste sa umiestnili Miroslav Štrba a Juraj Hudák.
Bonusy si tentokrát pripisovalo viac hráčov. Miloš Bédy za zatvorenie 114 a zatvorenie do 18. šípky, Miroslav Štrba za zatvorenie 106, Ján Galbavý za zatvorenie 105. Juraj Hudák hodil 20kové bingo a Pavol Chudovan 19kové.
Podrobnosti sú v Zvonica ´10 jeseň.
 
 
15.10.2010
Utorňajšieho 2. kola LIPI ligy sa zúčastnilo 8 hráčov. Svoju premiérovú účasť premenil na víťazstvo Róbert Čanaky. Vo finále A-pavúka porazil Rudolfa Hojčuša 2:0, ktorý sa víťazstvom 3:1 nad Jánom Balážim dostal do celkového finále. Tam najprv Róbert prehral 1:3, ale rozhodujúci zápas vyhral 3:1.
Pavúk a poradie sú v sekcii LIPI liga.
 
 
09.10.2010
Účinkovanie Miloša Bédyho na turnaji WDF Romanian International Dats Open v Bukurešti dnes pokračovalo úspešne i v súťaži jednotlivcov. Skončil na celkovom 5. - 8. mieste. Podrobné výsledky zverejníme, akonáhle budú prístupné na stránkach Rumunskej šípkovej federácie.
 
 
09.10.2010
 
Report z oboch našich líg na portáli
 
 
09.10.2010
Miloš Bédy je momentálne na turnaji WDF v rumunskej Bukurešti. Včera sa konala súťaž dvojíc, ktorú Miloš Bédy spolu s Petrom Martinom vyhrali! Blahoželáme!
Ich postup do finále a výsledky môžete vidieť na stránke Rumunskej šípkovej federácie.
 
 
09.10.2010
5. kolo Zvonice spoznalo nového víťaza. Pri účasti 13 hráčov porazil Martin Horečný vo finále Ivana Novotného 4:2. Ivan sa týmto druhým miestom pri neúčasti Miloša Bédyho dostal na čelo priebežného celkového poradia. Na treťom/štvrtom mieste skončili Jural Lisý a Pavol Chudovan.
Bonusy si pripísal Ivan Novotný za jedno zatvorenie do 18. šípky a Juraj Lisý za jendo bingo.
Zaujímavosťou je, že pekné čísla padali až vo vyraďovacej fáze. Martin Horečný a Miroslav Klopan hodili po jednej 180ke a Ivan Novotný v semifinále zatvoril 114.
Podrobnosti sú v Zvonica ´10 jeseň.
 
 
06.10.2010
Včera sa za účasti 10 hráčov v priestoroch LIPI pubu začala nitrianska softová liga pod názvom LIPI liga jeseň ´10. Prvým víťazom sa stal Ján Galbavý, ktorý prešiel celým turnajom bez prehry. V prvom kole poslal do B-pavúka Miroslava Mifkoviča, ktorý následne vyhral všetky svoje zápasy a stretol sa so svojím premožiteľom opäť vo finále. Ján vyhral i druhý vzájomný zápas - 3:2. Tretí skončil Radim Drinka.
Bonusy si nepripísal nikto.
Pavúk a poradie sú v sekcii LIPI liga.
 
 
02.10.2010
16 hráčov sa zúčastnilo 4. kola Zvonice, pričom boli rozlosovaní do štyroch skupín. Opäť si najlepšie počínal Miloš Bédy, ktorý so stratou iba 3 legov vyhral celé kolo. Vo finále zvíťazil nad Jurajom Lisým 4:0. Tretí/štvrtí skončili Martin Horečný a Ivan Novotný.
Bonusy si pripisoval Miloš Bédy (3x zatvorenie do 18. šípky) a Filip Kováč (za zatvorenie 108).
Podrobnosti sú v Zvonica ´10 jeseň.
 
Správa na portáli
 
 
02.10.2010
I tento rok sa bude konať Premier liga, ktorej sa vlani zúčastnilo 6 hráčov. Teraz je možné sa prihlásiť do ďalšieho ročníka. Hrá sa systémom "best of 14 legs", na dva vzájomné zápasy. Štartovné je 20€. Prihlásiť sa môžete najneskôr do 7. októbra, a to telefonicky (0903 248 868 - Martin Horečný), mailom (dcnitra@wbl.sk) alebo osobne pred 5. kolom Zvonice.
Po uzávierke prihlášok bude Premier liga rozlosovaná, žreb a výsledky budú uverejňované na stránke, kde bude vytvorená príslušná sekcia.
 

24.09.2010
Tretím kolom pokračovala jesenná Zvonica. 14 hráčov bolo rozdelených do dvoch hracích skupín. Vo finále sa stretli víťazi oboch skupín Miloš Bédy a Ivan Novotný. Miloš zvíťazil 4:1 a zvýšil svoj náskok pred Ivanom i v celkovom poradí. Na treťom/štvrtom mieste sa umiestnili Róbert Danáč a Martin Horečný. Bonusy si pripísali iba finalisti - Miloš Bédy za bingo a zatvorenie do 18. šípky a Ivan Novotný za dve zatvorenia do 18. šípky.
Podrobnosti sú v Zvonica ´10 jeseň.
 
Správa na portáli
 
22.09.2010
Miloš Bédy sa stal prvým slovenským hráčom, ktorý stál na pódiu na PDC turnaji. V sobotu a nedeľu sa zúčastnil PDC turnaja Dutch Players Championships. V sobotu mu žreb "doprial" bývalého majstra sveta, Kanaďana Johna Parta. Na pódiu s ním Miloš prehral 0:6. V nedeľu Miloš podľahol v prvom kole Andriesovi Sterkovi 1:6.
 
Miloš Bédy medzi poprednými hráčmi PDC na stránke PDC Europe.
 
 
20.09.2010
V sobotu sa v Žiline v pivárni Družba konal prvý Master sezóny. Víťazom sa stal Oto Zmelík, ktorý vo finále porazil Milana Dudáša 3:0. Tretí skončil Peter Temeši a štvrtý Patrik Pápež.
Celkové výsledky:
 
 
20.09.2010
Pravidlá, bodovanie a termínovka softovej ligy nájdete v sekcii LIPI liga.
 
 
17.09.2010
Dnes sa dohodli konečné podmienky softovej ligy s majiteľom LIPI klubu v Nitre. Od 5. októbra začína v Nitre softová liga, ktorá bude mať 10 kôl a play-off. Podrobnosti o termínoch a pravidlách, systéme hry a pod. už čoskoro!
Vytvorili sme novú sekciu Nitrianske ligy, v ktorej môžete nájsť steelovú ligu, softovú ligu a v krátkom čase i Premier ligu.
 
 
17.09.2010
Druhého kola Zvonice sa zúčastnilo 14 hráčov, ktorí boli rozlosovaní do dvoch skupín. V opakovanom finále z minulého kola si tentorkrát počínal lepšie Miloš Bédy, keď porazil Ivana Novotného v zaujímavom zápase 4:3. Na treťom/štvrtom mieste sa umiestnili Juraj Lisý a Martin Horečný. Druhé kolo bolo na bonusy bohatšie ako prvé, Miloš Bédy hodil jedno bingo a zatvoril dva legy do 18. šípky (okrem toho hodil bingo i vo finále), Juraj Lisý zatvoril 106 a Filip Kováč 116.
Podrobnosti sú v Zvonica ´10 jeseň.
 
Správa na portáli
 
 
11.09.2010
Vo štvrtok sa začala steelová sezóna v Nitre prvým kolom Zvonice ´10 jeseň. Zúčastnilo sa ho 13 hráčov, ktorí boli rozdelení do dvoch hracích skupín. Suverénnym víťazom sa stal Ivan Novotný, ktorý prešiel celým kolom so stratou jediného legu. Jeho finálový súper Miloš Bédy prehral iba finálový zápas. Na treťom/štvrtom mieste skončili Peter Pešta a Martin Horečný. Bonusy (mimo bonusov za vyhraté zápasy v skupine) si pripísali iba Ivan Novotný za jedno bingo a jedno zatvorenie do 18. šípky, a Radim Drinka za zatvorenie 104.
Podrobnosti sú v novej sekcii Zvonica ´10 jeseň.
 
Správa na portáli
 
 
07.09.2010
Nová steelová sezóna v Nitre začína 9. septembra vo Zvonici. Oproti minulému ročníku nastalo niekoľko zmien: budú sa hrať dve samostatné časti - jesenná a jarná. Každá bude mať vlastné play-off a vyhodnotenie. Jesenná časť bude mať 13 kôl základnej časti. Zmenilo sa i bodovanie za umiestnenie a bonusy.
Pravidlá a podrobnosti sú na stiahnutie tu: 
 
 
25.08.2010
V sobotu sa v priestoroch Sport CLub Baru v Dubnici n./V. konal III. Sportclub Bar Open, turnaj 3. kategórie, ktorého sa zúčastnilo 33 hráčov. Víťazom sa stal po dramatickom finále Peter Martin, ktorý vyhral nad Ľubošom Pivarčom až v rozhodujúcom legu 6:5. Tretí skončil Marek Hypík.
Celkové výsledky a štatistiky hráčov:
 
 
25.08.2010
10. kolom sa minulý štvrtok skončila Letná Liga Dvojíc. Zúčastnilo sa ho 5 dvojíc, pričom si prvenstvo vybojovali Miloš Bédy s Jánom Galbavým. Na druhom mieste sa umiestnili Rudo Hojčuš s Robom Danáčom a tretí skončili Martin Horečný s Pavlom Chudovanom,pričom u druhom a treťom mieste rozhodol až vzájomný zápas.
Celkovým víťazom LLD sa stal Miloš Bédy pred Rudom Hojčušom a Jánom Galbavým.
 
 
20.08.2010
Bol zverejnený prvý Spravodaj pre sezónu 2010/2011. Upozorňujeme, že obsahuje informácie iba o softovej sezóne!!! Prečítať si ho možno v sekcii Na stiahnutie.
 
 
16.08.2010
Predposledného, 9. kola LLD sa zúčastnilo 7 hráčov. Najlepšie si počínali Miloš Bédy s Rudolfom Hojčušom bez straty zápasu. Na druhom mieste s dvomi výhrami skončili Pavol Chudovan s Robertom Danáčom. Tretí skončil Ján Galbavý a na štvrtom mieste sa umiestnili Miloš Žyla s Romanom Vágaiom. Bonusové body si pripísali Bédy s Hojčušom za jednu hodenú 180ku.
 
 
06.08.2010
8. kola LLD sa vo štvrtok zúčastnili štyri dvojice. Premiérovo sa zúčastnili Juraj Lisý a Filip Kováč, pričom druhý menovaný spolu s Rudom Hojčušom získali prvé miesto s tromi víťazstvami. Prvýkrát nezvíťazil Miloš Bédy, ale skončil spolu s Pavlom Chudovanom na druhom mieste s dvomi víťazstvami. Tretí skončili Martin Horečný s Romanom Vágaiom s jednou výhrou. Bez výhry skončili Ján Galbavý s Jurom Lisým. Bonusy si pripísala dvojica Horečný - Vágai za zatvorenie 108.
 
 
04.08.2010
O dianí v klube sa od novej sezóny môžete dočítať aj na spravodajskom portáli patriot.sk.
 
 
02.08.2010
V sobotu sa v priestoroch Pubu Zvonica konal 1. ročník Turnaja Štyroch za účasti DC Rača, Tšl Trnava, RedDragon Nitra a DC Nitra. Hralo sa systémom každý s každým na 16 dvojhier (v prípade nerozhodného výsledku - štvorhry). Celkové prvenstvo po troch víťazstvách získal DC Rača. O jeho prvenstve rozhodol výhra 9:8 nad Tšl Trnava, ktorá tak skončila na druhom mieste. Tretí skončil RedDragon a štvrté miesto získal DC Nitra.
Výsledky tu:  
 
Fotky sú na patriot.sk a v externej galérii.
 
Reportáž nájdete na nitricka.tv.
 
 
30.07.2010
Víťazmi 7. kola LLD sa stali M. Bédy s R. Hojčušom s tromi výhrami, na druhom mieste skončili J. Galbavý s M. Horečným s dvomi víťazstvami. Tretí s jednou výhrou skončili P. Chudovan s R. Vágaiom. Bez výhry skončili J. Hudák s M. Žylom. Bonusové body tentokrát nezískal nikto.
 
 
24.07 2010
Letná liga dvojíc sa vo štvrtok, 22. júla, prehupla do druhej polovice. Za účasti troch dvojíc získali v 6. kole prvé miesto Miloš Bédy s Robom Danáčom s dvomi výhrami, druhé miesto s jednou výhrou získali Juraj Hudák s Pavlom Chudovanom a tretí skončili Ján Galbavý s Martinom Horečným. Víťazi si pripísali i dva bonusy za jednu 180ku a zavretie 143. Za 180ku si pripísali body i J. Judák s P. Chudovanom.
 
 
18.07.2010
Včera sa v Senici konal Memoriál Vlastimila Tomana - turnaj v softových šípkach. Za veľmi slušnej účasti 53 hráčov si celkové prvenstvo vybojoval Miloš Bédy pred Braňom Filípkom. Na tretích miestach skončili Jaro Šlahor a Oto Zmelík. Martin Horečný skončil na 13. mieste a Tomáš Líčeník na 25.
 
 
18.07.2010
Za účasti troch dvojíc sa odohralo 5. kolo LLD. Víťazmi sa stali M. Bédy s R. Drinkom (s Milošovým bonusom za 180ku) s dvomi vyhratými zápasmi, druhé miesto obsadili J. Galbavý s R. Hojčušom s jednou výhrou. Na treťom mieste bez výhry skončili R. Danáč a P. Chudovan.
 
 
13.07.2010
Aktuálny steelový rebríček po 6. MZS:
 
 
13.07.2010
V priestoroch penziónu Zlatá Ryba vpri Zlatnej na Ostrove sa konali 6. Majstrovstvá Západného Slovenska za účasti hráčov z Maďarska, Česka a Slovenska. V konkurencii 68 hráčov získal prvé miesto Pavel Drtil, ktorý vo finále porazil Michala Onda 6:4. Títo súperi sa v tento deň stretli až dvakrát, pretože obaja postúpili z tej istej skupiny. Na treťom mieste sa umiestnili David Miklas a Milan Dudáš.
Najlepšie z nitrianskych hráčov skončil Miloš Bédy a Martin Horečný, obaja na 9. - 16. mieste.
Umiestnenie všetkých hráčov Nitry tu:
 
V nedeľu sa nitriansky tím DC RedDragon Nitra zúčastnil i medzinárodnej ligy družstiev. Podrobnosti nájdete na stránke DC ToiToi Dixi.
 
 
13.07.2010
Víťazmi 4. kola LLD sa stali Miloš Bédy s Jánom Galbavým, pričom vyhrali tri zápasy a jeden prehrali. Na druhom mieste skončili Katka Nagyová s Martinom Horečným, tretí boli Róbert Danáč s Rudolfom Hojčušom. Na ďalších miestach skočili Radek a Miloš Žylovci a Pavol Chudovan s Romanom Vágaiom.
 
 
03.07.2010
Záujemcovia, ktorí si chcete objednať šípky a príslušenstvo z Red Dragonu, pošlite nám mail na dcnitra@wbl.sk najneskôr do 11. júla, alebo zoznam objednaných vecí osobne na 6. Majstrovstvach Západného Slovenska. Na objednávke uveďte číslo produktu, ktoré nájdete v katalógu (môžete si vyžiadnať na 6. MZS) alebo na www.reddragondarts.com.
 
 
02.07.2010
Tretie kolo LLD opäť vyhral Miloš Bédy, tentokrát s Romanom Vágaiom. Neprehrali ani jeden zápas, pripísali si bonusy za dve Milošove 180ky a Roman dosiahol jedno zatvorenie cez Bull (bez bonusu). Na druhom mieste skončili Rudo Hojčuš s Radekom Žylom, tretie miesto obsadili Ján Galbavý s Pavlom Chudovanom a štvrté miesto s dvomi vyhratými legmi Róbert Danáč s Jurajom Hudákom.
 
 
19.06.2010
Tretie kolo LLD sa bude hrať až 1. júla!!!
 
 
19.06.2010
Druhé kolo LLD vyhrala dvojica Bédy - Galbavý pred dvojicami Drinka - Horečný, Hudák - Štrba a Danáč - Hojčuš. Poradie po druhom kole je v príslušnej sekcii.
 
 
12.06.2010
Vo štvrtok 10. júna sa začala Letná Liga Dvojíc, prvého kola sa zúčastnilo 8 hráčov. Výsledky a poradie sú zverejnené v sekcii Letná liga dvojíc.
 
 
09.06.2010
Vo štvrtok 10.6. začína Letná liga dvojíc (LLD). Podrobnosti v novovytvorenej sekcii Letná liga dvojíc.
 
 
08.06.2010
Po piatkovom Tšl Open a sobotňajšom 2. Slovenskom pohári sa aktualizoval steelový rebríček pre rok 2010:
 
 
08.06.2010
V sobotu 5. júna sa v trnavskej reštaurácii Vozovka hill konal 2. Slovenský pohár v steeloch. Za účasti 68 hráčov sa v najlepšej forme ukázal Peter Martin, ktorý na svojej ceste za víťazstvom vyradil i najväčších kandidátov na prvenstvo: Milana Dudáša, Ľuboša Pivarča, v semifinále Pavla Drtila a vo finále Martina Kapuciána. Porazený finalista si ale odniesol cenu za najvyšší počet hodených 180ok - hodil ich celkovo 11, pričom v zápase s Otom Zmelíkom ich hodil 4.
 
Z hráčov DC Nitra sa zo skupín prebojovali iba Miloš Bédy (celkové umiestnenie 5. - 8. miesto) a Radim Drinka (celkové umiestnenie 17. - 32. miesto).
Podrobný rozpis zápasov hráčov DC Nitra je tu:
 
Po skonční pohára sa hrali zápasy Slovenskej steelovej ligy.
DC RedDragon Nitra podľahol DC Rača 2:8 a DC Pezinok-Bratislava 4:6.
Rozlosovanie a priebežné poradie je tu:
 
 
29.05.2010
Nakoľko sa začiatok ďalšieho ročníka steelovej ligy Zvonica plánuje až na september, sa členovia klubu zamýšľali nad tým, ako vyplniť túto niekoľkomesačnú prestávku. Ako najlepší nápad sa ukázala súťaž dvojíc, ale nenašla sa jednotná forma tejto súťaže. Do úvahy totiž pripadajú dve varianty:
 
1) súťaž pevne stanovených dvojíc
  • súťaž by mala formu ligy podobnú tej, ktorú hrávajú družstvá na Slovenských pohároch
  • celá liga by mala rozlosované kolá, jedno kolo by bol zápas dvojice proti inej dvojici, t.j. 4 dvojhry a jedna štvorhra (ako Davis Cup v tenise)
  • problémom môže byť dovolenkové obdobie (neprítomnosť hráčov), ale zápasy by sa mohli odohrať v iný termín (štvrtok)
  • výhodou je, že všetky družstvá (dvojice) by mali na konci súťaže odohratý rovnaký počet zápasov
2) súťaž náhodných dvojíc
  • súťaž by mala formu súťaže dvojíc, ako sa hrávajú na Mastroch
  • pred začiatkom každéhe kola sa vyžrebujú náhodné dvojice
  • problémom je nepárny počet účastníkov - jeden hráč nemôže utvoriť dvojicu
  • hodnotenie by šlo na jednotlivca, čiže by sa úplne stratila myšlienka tímovej súťaže
  • výhodou je, že netreba hľadieť na dovolenkové obdobie, hrajú iba tí hráči, ktorí sú prítomní, na ostatných sa ohľad neberie
 
Prosíme vás (záujemcov z NR a iných regiónov), aby ste sa vyjadrili, ktorá forma vás oslovuje viac, a to najlepšie vo Fóre, resp. v maili alebo telefonicky. Údaje sú v kategórii Kontakty.
Ďakujeme!
 
 
22.05.2010
Vo štvrtok sa definitívne uzavrela Zvonica 2009/2010 turnajom Lucky Loser. Turnaja sa zúčastnilo 8 hráčov, ktorí boli rozdelení do dvoch skupín. Poradie v skupinách rozhodlo o  tom, kto sa s kým stretol v K.O. pavúku. Tretie miesto a 6€ získal Miloš Žyla po výhre 3:1 nad Róbertom Danáčom. Druhé miesto - 10€ získal Pavol Chudovan. Prvé miesto - pohár a 20€ pre seba vybojoval Peter Pešta po výhre nad Pavlom 2:0 na sety (3:1, 3:0).
 
 
14.05.2010
Včera bolo na programe 2. kolo play-off Zvonice, v ktorom sme sa dozvedeli meno víťaza a konečné poradie na miestach 1-8. Prvý zápas večera zohrali Rudolf Hojčuš a Radim Drinka (4:2). Rudo postúpil do boja o 5. miesto, kde sa stretol s Vladimírom Rajnohom (priamy postup kvôli neúčasti Tomáša Líčeníka). V nervóznom zápase vyhral Vlado Rajnoha 4:1 a skončil na 5. mieste. Rudolf Hojčuš obsadil 6., Radim Drinka 7. a Tomáš Líčeník 8. miesto.
 
V hlavnej časti večera sa paralelne hrali obe semifinále.
Miloš Bédy si v napínavom zápase s veľmi slušnou úrovňou poradil s Ivanom Novotným 6:3 a postúpil do finále. Ďalším finalistom sa stal Miroslav Štrba, ktorý si nečakane ľahko poradil s Martinom Horečným 6:1.
V zápase o 3. miesto zvíťazil Ivan Novotný nad Martinom Horečným 6:2.
 
Finále sa hralo na 2 víťazné sety, pričom jeden set znamenal 4 víťazné legy.
Miloš Bédy zvíťazil po setoch 4:2 a 4:0 nad Mirom Štrbom, pričom Miro dokázal držať krok iba v prvom sete.
Štatistiky semifinálových zápasov, zápasu u 3. miesto i finále je v sekcii Zvonica 09/10.
 
Po finále sa konalo odovdzdávanie cien a vyhodnotenie súťaže.
 
Finančnú prémiu 20€ za najviac hodených 180ok (16) počas základnej časti si odniesol Miloš Bédy.
20€ za najvyšší finiš (160) si rozdelili Rudolf Hojčuš a Róbert Danáč.
4. miesto - fľaša vína: Martin horečný
3. miesto - pohár a 20€: Ivan Novotný
2. miesto - pohár a 30€: Miroslav Štrba
1. miesto - pohár a 40€: Miloš Bédy.
 
Víťazovi a ostatným oceneným blahoželáme!
 
Fotogaléria z 2. kola play-off tu!
 
Obrazová správa na portáli
 
 
10.05.2010
Za účasti 115 hráčov z celej Európy sa 8. mája v Budapešti konal turnaj organizácie WDF Hungaria Open 2010. Podujatia sa zúčastnili i traja hráči DC RedDragon NitraMiloš Bédy, Martin Horečný Tomáš Líčeník. V konkurencii európskej špičky dosiahli naši hráči výborné výsledky, Tomáš skončil na 65. mieste, Martin na 33. Najlepšie si počínal Miloš Bédy, keď skončil na vynikajúcom 9. mieste.
 
1. kolo (pozácia 65)
Bédy - Tamás Lukács (HUN) 4:1
Líčeník - Michal Gerald (AUT) 0:4
Horečný - Ivano Krusha (CRO) 4:3
 
2. kolo (pozícia 33)
Bédy - Csaba Kiss (HUN) 4:0
Horečný - Ferenc Fabian (HUN) 0:4
 
3. kolo (pozícia 17)
Bédy - Áron Mozes (HUN) 4:2
 
4. kolo (pozícia 9)
Bédy - János Végso (HUN) 2:4
 
2. miesto: Joey Ten Berge (NED)
1. miesto: Willy Van De Viel (NED)
 
 
 
06.05.2010
Prvé kolo play-off Zvonice 2009/2010 sa odohralo v kompletnom zložení prvej osmičky.
V skupine A si počínal suverénne Miloš Bédy, keď vyhral všetky zápasy v rovnakom pomere 5:1. Ako druhý do boja o ceny postúpil Martin Horečný, ktorý prehral iba s víťazom skupiny. Vladimír Rajnoha a Rudolf Hojčuš budú budúci týždeň bojovať o celkové 5. - 8. miesto.
Skupinu B prešiel bez zaváhania Miroslav Štrba, ktorý tiež porazil všetkých súperov. Ako druhý zo skupiny postúpil jeho tímový kolega Ivan Novotný s jednou prehrou. Radim Drinka a Tomáš Líčeník budú hrať o 5. - 8. miesto.
Podrobnejšie výsledky a rozpis jednotlivých zápasov 2. kola play-off sú v sekcii Zvonica 09/10.
 
Správa na portáli
 
 
05.05.2010
Dnes bola pospísaná sponzorská zmluva medzi obč. združením DC Nitra (zastúpenie Mgr. R. Drinka) a spoločnosťou InsData spol. s.r.o. (zastúpenie p. Ing. J. Dzunka, p. DI Th. Brustbauer). Spoločnosť InsData bude po dobu jedného roka finančne podporovať činnosť a chod klubu. Ďakujeme!
 
 
04.05.2010
OZNAM PRE ÚČASTNÍKOV ZVONICE 2009/2010:
Dňa 20. mája /štvrtok/ sa uskutoční špeciálne kolo Zvonice - tzv. Lucky Loser. Zúčastniť sa môže hocikto, kto sa nedostal do play-off, a absolvoval aspoň 3 kolá základnej časti. Štartovné je 2€. Systém hry bude určený podľa počtu účastníkov (1 skupina, 2 skupiny, následne KO pavúk). Víťaz dostane všetko vybrané štartovné a POHÁR.
 
 
01.05.2010
Malý postreh k základnej časti Zvonice 2009/2010:
Základnej časti sa zúčastnilo 35 hráčov, z toho 3 ženy. Celkovým víťazom sa stal Miloš Bédy s priemerom 161,4 (!) rebríčkových bodov za kolo. Štatisticky ešte úspešnejsí bol Ivan Novotný, ktorý nazbieral dokonca 161,6 bodov na kolo!!! Základná časť Zvonice mala celkovo 6 víťazov jednotlivých kôl. Miloš Bédy vyhral 14x, Ivan Novotný 7x, Miroslav Štrba 5x, Róbert Luštík 2x a Radim Drinka a Martin Horečný 1x.
Z 35 hráčov hodilo 19 hráčov aspoň jednu 180ku. Celkovo bolo hodených 58 180ok. Najviac (16) hodil Miloš Bédy, Ivan Novotný hodil 14. Najviac 180ok v jednom kole nahádzal Ivan Novotný (5) v 1. kole jarnej časti.
Ďalší hráči, ktorí hodili 180:
Pešta (2), Dolník (1), Lisý (2), Pavlovič (1), Štrba (3), Drinka (2), Hojčuš (2), Líčeník (3), Horečný (4), Galbavý (1), Vágai (1), Žyla Radek (1), Hudák (1), Hypík (1), Danáč (1), Stanko Štefan (1), Chudovan (1).
Najvyšší finiš súťaže hodili dvaja hráči - Rudolf Hojčuš a Róbert Danáč - obaja zatvorili 160
 
 
30.04.2010
Posledného, 15. jarného kola základnej časti Zvonice, sa zúčastnilo 10 hráčov. Víťazom sa stal Miloš Bédy, ktorý si poradil vo finále s Radimom Drinkom 3:0. Obaja finalisti postupovali zo skupín z prvého miesta. Tretie miesto si po víťazstve 2:0 nad Milošom Žylom vybojoval Pavol Chudovan. Bonusy si pripisoval Miloš Bédy za dva finiše 103 a 121 a za päť zatvorení do 18. šípky. Martin Horečný zatvoril jeden leg do 18. šípky a pripísal si 10 bonusových bodov.
Celkové poradie po 15 jesenných a 15 jarných kolách, ako i hráči, ktorí budú hrať v playoff, sú uvedení v sekcii Zvonica 2009/2010.
 
Správa na portáli
 
 
28.04.2010
V sobotu 24. apríla sa v Cabaji-Čapore v priestoroch reštaurácie Natália konal Slovenský pohár I, turnaj prvej kategórie v steelových šípkach. Celkovým víťazom sa stal Pavel Drtil, ktorý vo finále porazil Ota Zmelíka 6:4. Z celkovej účasti 64 hráčov najlepšie z Nitry obstáli Miloš Bédy (9. - 16. miesto) a Ján Galbavý s Rudolfom Hojčušom (17. - 32. miesto).
Celkové poradie Slovenského steelového rebríčka po prvých dvoch turnajoch (Nitranský pohár a Slovenský pohár I) je na stiahnutie tu:
 
Po súťaži jednotlivcov boli zohraté dva zápasy Steelovej ligy družstiev 2010. DC RedDragon Nitra prehral s Global steels Považská Bystrica 2:8 a s TŠL Trnava rovnakým pomerom.
Rozlosovanie a priebežné poradie na stiahnutie tu:
 
 
26.04.2010
Všetkým záujemcom o produkty výrobcu Red Dragon Darts oznamujeme, že tieto si môžu objednať i prostredníctvom nás. Čoskoro dostaneme zásielku produktových katalógov, ktoré obsahujú steelové šípky, shafty, letky a doplnky. Tieto Vám v prípade Vášho záuujmu dodáme. Záujemcovia o softové šípky ich môžu nájsť priamo na stránke výrobcu http://www.reddragondarts.com/sec/2275/Soft-Tip-Darts-By-Weight/. Ak máte záujem o cenovú ponuku, kontaktujte nás prosím na mailovú adresu dcnitra@wbl.sk. Doba dodania je štandardne 1 - 2 týždne. Momentálne ale situáciu komplikuje letecká doprava. V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktujte (Kontakt).
 
 
22.04.2010
Predposledného 14. kola jarnej časti Zvonice sa dnes zúčastnilo 11 hráčov. Prvenstvo z minulého kola obhájil Miloš Bédy, ktorý vo finále porazil Martina Horečného 3:0 a prešiel celým kolom bez straty jediného legu. Tretie miesto získal Peter Pešta po výhre nad Pavlom Chudovanom 2:0. Miloš Bédy si pripísal i bonusy za dve 180ky a tri zatvorenia do 18. šípky, Peter Pešta za 180ku a finiš 106 a Pavol Chudovan za 180ku a najvyšší finiš večera 120.
V boji o ôsme miesto odskočil Robert Danáč Jánovi Galbavému o 30 bodov, čo sa v poslednom kole ešte dá dobehnúť a boj o miesto v play-off ešte môže byť zaujímavý.
Podrobnosti a výsledky v sekcii Zvonica 09/10.
 
Správa na portáli
 
 
16.04.2010
Plagát k Slovenskému poháru I., ktorý sa koná budúci týždeň v Cabaji-Čapore (tentokrát bonus i za 19kové bingo 171 - malá tlačová chyba na plagáte)
 
 Plagát
 
 
15.04.2010
Dnes sa za účasti 12 hráčov odohralo 13. kolo jarnej časti Zvonice. Vo finále sa stretli víťazi skupín, ktorí v priebehu kola neprehrali ani jeden zápas - Miloš Bédy a Radim Drinka. Miloš vyhral 3:1 a prekročil hranicu 4000 bodov v celkovom hodnotení. Tretie miesto si pri svojej druhej účasti vybojoval Štefan Stanko po výhre 2:0 nad Rudolfom Hojčušom. Bonusové body si pripisoval Miloš Bédy za jednu 180ku a dve zatvorenia do 18. šípky a Štefan Stanko za jednu 180ku.
V boji o postup do play-off preskočil Robert Danáč Jána Galbavého a figuruje na postupovom 8. mieste.
Podrobnosti a výsledky v sekcii Zvonica 09/10.
 
Správa na portáli
 
 
13.04.2010
DC Nitra a Biliardový club LIPI vás pozývajú na turnaj v softových šípkach v nedeľu 2. mája 2010. Hrať sa bude 301 DO systémom DKO. Turnaj začína o 15:00, prezentácia hráčov je 14:30. Štartovné je 2€.
Ceny: 1. miesto - konzum vo výške 60% štartovného + vecné ceny
          2. miesto - konzum vo výške 30% štartovného + vecné ceny                                       
          3. miesto - konzum vo výške 10% štartovného + vecné ceny
 
Bonusy: bingo, zatvorenie do 9. šípky - šampanské De Luxe
 
 
13.04.2010
Dnes sa R. Drinka stretol s p. Róbertom Trnkom z Biliard pubu LIPI, kde prejednali možnosti spolupráce DC Nitra a  LIPI v oblasti softových šípok a súťaží. Stretnutie možno považovať za úspešné, takže v budúcnosti sa bude v DC Nitra konať viac softových aktivít. O ďalšom vývoji budeme informovať.
 
 
12.04.2010
Celkovým víťazom Premier ligy 2009/2010 sa stal Miloš Bédy. Druhý finálový zápas vyhral nad Martinom Horečným s najtesnejším rozdielom 8:7.
 
 
12.04.2010
Dnes sme dostali oznámenie o zmene termínu Mastra v Beluši. Koná sa v nedeľu, 25. apríla. Viac v sekcii Kalendár.
 
 
11.04.2010
V sekcii Občianske združenie je zverejnený protokol zo zasadnutia členskej schôdze zo 6. apríla 2010.
 
 
09.04.2010
16 hráčov si prišlo zahrať 12. kolo jarnej časti Zvonice. Turnajom bez prehry prechádzal Robert Luštík, kotrý ale vo finále podľahol Ivanovi Novotnému 0:3. Ivan predviedol svetový výkon, keď s priemerom 81,99 súpera k ničomu nepustil. Tretí skončil Miloš Bédy po víťazstve 2:0 nad Vladom Rajnohom. Ivan si pripísal i najviac bonusov - za jednu 180ku a 7 zatvorení do 18. šípky. Druhý finalista Robo Luštík hodil najvyšší finiš večera 124 a zavrel 4 legy do 18. šípky. Miloš Bédy zatvoril 113 a 4 legy do 18. šípky.
Kryštalizuje sa osmička pre play-off, reálnu šancu na postup medzi prvých osem majú ešte Ján Galbavý, Robert Danáč a Robert Luštík - ak nevynechá ani jeno kolo a bude dosahovať výsledky ako doteraz.
Podrobnosti a výsledky v sekcii Zvonica 09/10.
 
Správa na portáli
 
 
08.04.2010
Dnes sme dostali pridelené IČO a založili sme bankový účet Občianskeho združenia. V sekcii Občianske združenie je uverejnená i aktuálna výška členských poplatkov.
 
 
07.04.2010
V sekcii Zvonica boli zverejnené pravidlá Play-off. V sekcii Občianske združenie sú uverejnené detaily členstva.
 
 
06.04.2010
Do sekcie Kontakt sme pridali nový Skype účet a odkazy na profily DC RedDragon Nitra na Facebook-u a MySpace.
 
 
05.04.2010
V sobotu 24. apríla sa uskutoční v Cabaji-Čapore pri Nitre v priestoroch reštaurácie Natália Slovenský pohár, ktorý organizuje DC ToiToi Dixi. Bližšie informácie nájdete v najbližších dňoch na stránkach DC ToiToi Dixi. Pre ilustráciu uverejňujeme link s fotkami reštaurácie Natália:
 
 
03.04.2010
Ako bolo spomenuté i na stránke DC ToiToi Dixi Bratislava, Martin Horečný (kmeňový hráč ToiToi) bude v sezóne 2010 hrať steelové turnaje za tím DC RedDragon Nitra.
 
02.04.2010
Dnes bola zriadená sekcia Občianske združenie, kde budete oboznamovaní s činnosťou a dianím v O.z. DC Nitra. Môžete tam nájsť podmienky členstva, práva i povinnosti člena. Ďalej je tam možnosť stiahnuť si potrebné tlačivá.
 
 
31.03.2010
Upozornenie pre tých, ktorí si nevšimli rozpis Zvonice: zajtra, 1. apríla sa nehrá. Rozpis kôl je v sekcii Zvonica v pravidlách.
 
 
31.03.2010
Prvé finálové stretnutie Premier ligy medzi Milošom Bédym a Martinom Horečným sa skončilo víťazstvom Miloša Bédyho 8:3.
 
 
26.03.2010
Druhým finalistom Premier ligy sa stal Martin Horečný po včerajšej výhre 8:2 nad Mirom Štrbom (prvý zápas 8:7). Vo finále sa stretne s Milošom Bédym. Na 3.-4. mieste sa umiestnili Radim Drinka a Miro Štrba. Finále sa bude tiež hrať na dva víťazné zápasy. O výsledkoch budeme informovať aj v sekcii Premier liga 2009/2010.
 
 
26.03.2010
14 hráčov sa zúčastnilo 11. kola jarnej časti Zvonice. Pri svojej tretej účasti si Robo Luštík vybojoval už druhé víťazstvo, keď turnajom prešiel so stratou iba dvoch legov. Tie stratil vo finále s Milošom Bédym (3:2). Robo je po troch štartoch už na  13. mieste celkového poradia a ak bude dosahovať takéto výsledky, play-off ho neminie. Postup Miloša Bédyho nebol tradične hladký ako inokedy, zo skupiny postúpil so skóre 3:3, ale pavúkom play-off prešiel už bez zaváhania až do finále. Tretí skončil Martin Horečný, ktorý si poradil s Vladom Rajnohom 2:1.
Prví traja umiestnení si pripísali i bonusy - Robo Luštík za finiš 117 a jedno zavretie do 18. šípky, Miloš Bédy za finiš 116 a 3 zavretia do 18. šípky a Martin Horečný za jednu 180ku a finiš 104.
Podrobnosti a výsledky v sekcii Zvonica 09/10.
 
 
 
22.03.2010
Dnes sme od Simona Halla, šéfa marketingu firmy Red Dragon Darts, výrobcu šípok a šípkového príslušenstva, dostali e-mail, v ktorom potvrdzuje sponzorstvo nášho klubu v rozsahu, aký sme žiadali. Teší nás, že Red Dragon, ktorý sponzoruje hráčov ako Simon Whitlock, Steve Beaton, Robert Thornton, či Scott Waites, bude materiálne podporovať šípkový klub zo Slovenska. Touto cestou ďakujeme nielen Simonovi, ale celej firme Red Dragon Darts.
 
 
19.03.2010
Prvým finalistom Premier ligy sa stal Miloš Bédy, ktorý postúpil po víťazstvách 8:1 a 8:0 nad Radimom Drinkom. Z druhej dvojice má k finále bližšie Martin Horečný, ktorý nad Miroslavom Štrbom vyhral prvý zápas až v "legu smrti" 8:7.
 
 
18.03.2010
18 hráčov sa zúčastnilo dnešného 10. kola Zvonice. Prvýkrát sa zúčastnili i hráči z Trnavy, pričom Marek Hypík premenil svoju premiérovú účasť na finále. V ňom podľahol Milošovi Bédymu 1:3, takže mu neoplatil prehru zo skupiny. Miloš prešiel kolom so stratou iba dvoch legov. Tretí skončil pri svojej druhej účasti Robo Luštík po výhre nad Pavlom Chudovanom 2:0.
Bonusov bolo viac ako minule, najviac si pripísal Miloš Bédy - za dva krásne finiše 147 a 118 a štyri zatvorenia do 18. šípky. 118 zatvoril i Robo Luštík a takisto si zapísal zatvorenie do 18. šípky. Do 18. šípky zatvoril i Martin Horečný. Po jednej 180ke sme videli v podaní Roba Danáča a Mareka Hypíka.
Podrobnosti a výsledky v sekcii Zvonica 09/10.
 
 
 
15.03.2010
V sobotu sa konala ďalšia časť Kvalifikácie družstiev na MSR 2009/2010. V Starohájskej pivárni sa naše družstvo v zložení M. Bédy (kapitán), R. Drinka, R. Hojčuš a T. Líčeník stretlo postupne s DC Rača, DC E.F.Real Bratislava, DC Stavex Zlaté Moravce a H.D.T. Divoké kočky.
 
Výsledky jednotlivých zápasov:
 
DC Nitra 5 : 11 DC Rača
Bédy 4/0, Drinka 1/3, Hojčuš 0/4, Líčeník 0/4
 
DC Nitra 6 : 10 DC E.F.Real Bratislava
Bédy 2/2, Drinka 1/3, Hojčuš 3/1, Líčeník 0/4
 
DC Nitra 6 : 10 DC Stavex Zlaté Moravce
Bédy 2/2, Drinka 1/3, Hojčuš 3/1, Líčeník 0/4
 
DC Nitra 16 : 0 H.D.T. Divoké kočky
Bédy 4/0, Drinka 4/0, Hojčuš 4/0, Líčeník 4/0
 

Výsledky všetkých sobotňajších zápasov na stránke SŠF.
Tabuľka priebežného poradia na stránke SŠF.
 
 
12.03.2010
Za účasti 14 hráčov bolo včera odohraté 9. kolo jarnej časti Zvonice. Celkovým víťazom sa stal Martin Horečný, ktorý zdolal vo finále Miloša Bédyho 3:2. Tretí skončil Ján Galbavý po výhre nad Radekom Žylom 2:0. Toto kolo bolo chudobné na bonusy, pripisovali si ich iba Radek Žyla za jednu zatvorenie do 18. šípky a finiš 101 a Tomáš Líčeník za jednu 180ku.
Podrobnosti a výsledky v sekcii Zvonica 09/10.
 
 
 
05.03.2010
Včera sa 16 hráčov zúčastnilo 8. kola jarnej časti Zvonice. Rozlosovali sa štyri skupiny, v skupinách sa hralo na tri víťazné legy. Pri svojej prvej účasti si Robo Luštík pripísal hneď prvé víťazstvo, keď vo finále porazil Miloša Bédyho 3:2. Oplatil mu tak prehru zo skupiny 2:3, čo bola Robova jediná prehra. Miloš Bédy v skupine predviedol svetové šípky, keď v jednom zápase skupiny nahádzal priemer 31,31 na šípku a zavrel 17., 17. a 14. šípku. Tretie miesto si vybojoval Rudo Hojčuš, keď zdolal Pala Chudovana (tiež súpera z vlastnej skupiny) 2:0.
Bonusy si pripisovali Miloš Bédy (5x zavretie do 18. šípky a finiš 102), Tomáš Líčeník (zavretie do 18. šípky a finiš 110) a Robo Luštík (zavretie do 18. šípky).
Podrobnosti a výsledky v sekcii Zvonica 09/10.
 
 
Fotky z 8. kola tu.
 
 
03.03.2010
V sobotu 27. februára sa konal Master č. 5 v Beluši. V mužskej časti sa najlepšie umiestnil Miloš Bédy na 7.-8. mieste a v ženskej Katka Danišová na 8. mieste. V súťaži dvojíc skončil Juraj Hudák na 2. a Robo Danáč na 3. mieste.
Výsledky jednotlivých častí: master_27.2.2010.pdf [37 KB]  
 
 
01.03.2010
Od dnes používame novú mailovú adresu dcnitra@wbl.sk. Ak sa vám náhodou podarí poslať e-mail na starú adresu, bude tento e-mail presmerovaný do novej schránky.
 
 
26.02.2010
7. kola jarnej časti Zvonice sa zúčastnilo 15 hráčov, pričom sme privítali 3 účastníkov, ktorí sa zúčastnili prvýkrát. Turnajom opäť prešiel bez zaváhania Miloš Bédy, ktorý vyhral  10 zápasov so stratou štyroch legov. Vo finále zvíťazil tesne 3:2 nad Rudom Hojčušom, ktorý zastavil v semifinále Ivana Novotného. Ivan v zápase o tretie miesto porazil tímového kolegu zo Zlatých Moraviec Vlada Rajnohu 2:0. Miloš Bédy si pripísal i najviac bonusov - jednu 180ku, jedno zavretie 101 a tri legy do 18. šípky. Ivan Novotný si pripísal bonusy až v poslednom zápase - dve 180ky a jedno zavretie do 18. šípky.
Podrobnosti a výsledky v sekcii Zvonica 09/10.
 
 
Fotky zo 7. kola tu.
 
 
22.02.2010
Včera sa zápasom Ján Galbavý - Tomáš Líčeník skončila základná časť Premier ligy 2009/2010.
V play-off sa stretnú nasledovné dvojice:
Miloš Bédy - Radim Drinka
Miro Štrba - Martin Horečný.
Na 5. mieste sa umiestnil Tomáš Líčeník a na 6. Ján Galbavý.
Výsledky jednotlivých zápasov a poradie po základnej časti sú v sekcii Premier liga.
O zápasoch v play-off budeme informovať.
 
 
19.02.2010
15 hráčov sa zúčastnilo 6. kola Zvonice. To bolo opäť jasnou záležitosťou Miloša Bédyho, ktorý prešiel celým kolom bez prehry a so stratou iba troch legov. Vo finále porazil Martina Horečného tesne 3:2. Tretie miesto získal finalista ostatných dvoch kôl Rudolf Hojčuš po víťazstve nad Tomášom Líčeníkom 2:0. Bonusov sa tentokrát pripisovalo málo, dva získal Martin Horečný za dve 180ky a Robo Danáč ukázal opäť dva finiše nad 101 - presne 101 a 102.
Podrobnosti a výsledky v sekcii Zvonica 09/10.
 
 
 
Fotky zo 6. kola tu.
 
 
19.02.2010
12. - 13. februára sa konala TOPka v Beluši, na ktorej sa zúčastnili i naši hráči. Najlepšie sa umiestnil Miloš Bédy na 9. - 12. mieste. Umiestnenie ostatných hráčov na stránke Slovenskej šípkarskej federácie.
Po tomto turnaji bol aktualizovaný slovenský softový rebríček. Steelový rebríček SŠF stále neaktualizovala.
 
 
16.02.2010
Dnes sme dostali pozvánku na 8. ročník Memoriálu Vladimíra Kollára v softových šípkach v Prešove.
Bližšie informácie tu: memorialpdf.pdf [389 KB] .
 
 
12.02.2010
Včera sa odohrali ďalšie zápasy Premier ligy, v príslušnej sekcii sú výsledky i priebežné celkové poradie.
 
 
12.02.2010
V 5. kole Zvonice sme boli svedkom ďalšieho suverénneho triumfu Miloša Bédyho. So stratou iba dvoch legov prešiel bez zaváhania celým kolom. Vo finále porazil tak ako minulý týždeň Ruda Hojčuša 3:0. Tretie miesto si vybojoval Vlado Rajnoha po víťazstve nad Radekom Žylom 2:1. Videli sme vysoké finiše - 101 v podaní Miloša Bédyho, 135 zavrel Vlado Rajnoha a krásnych 160 zatvoril Robo Danáč. Týmto sa radí spolu s Rudom Hojčušom na prvé miesto v hodnotení o najvyšší finiš ligy - obaja majú 160. Ďalšie bonusy získal Miloš Bédy za dve 180ky a štyri zatvorenia do 18 šípky, Rudo Hojčuš zatvoril tiež jeden leg do 18. šípky a Tomáš Líčeník hodil 180ku.
Podrobnosti a výsledky v sekcii Zvonica 09/10.
 
 
 
 
07.02.2010

V sobotu sa hrali turnaje EDU v Budapešti. Do turnaja mužov sa zaprezentovalo 131 hráčov. Turnaj vyhral Dietmar Burger (Aut), ktorý vo finále porazil Miloslava Navrátila (Cze). Tretie miesto obsadil Peter Martin, štvrtý skončil Jose Luis Rodrigez (Ger), piate miesto obsadili Thomas Junghans (Sui) a Daniele Petri (Ita).  

Umiestnenie slovenských hráčov: 17. Miroslav Klopan, 33. Milan Dudáš, 49. Martin Horečný, 97. Oto Zmelík, Miloš Bédy, Ľubomír Židek a Tomáš Líčeník.

 

Do turnaja žien sa prezentovalo 44 žien. Turnaj vyhrala domáca hráčka Nora Fekete (Hun), druhá skončila Fiona Gaylor (Sui), tretia skončila Martina Chudá (Cze), štvrtá Markéta Abadžievová (Cze), piata Lenka Schedivá (Cze) a Viktoria Gal (Hun). Umiestnenie slovenských hráčok: 13. Katarína Nagyová, 33. Miriam Faráriková, Petra Kvasničková, Martina Vidová.

 

Do turnaja EDU Dyp sa prezentovalo 106 hráčov, ktorí boli rozlosovaní do 53 dvojíc.Turnaj vyhrali Thomas Junghans (Sui) & Michael Hoffmann (Ger). Druhé miesto obsadila dvojica Didiot Stephane ((Fra) & Miroslav Klopan. 3. miesto Oto Zmelík & Peter Zoltán Vass.

 

Umiestnenie ďalších slovenských hráčov: 7. Martin Horečný & Michel Furlani (Ita), 17. Katarína Nagyová & Hartmut Fidomski (Ger),  25. Peter Martin & Linero Monteagudo Andreas (Esp), 33. Miloš Bédy & Romina Giacomozzi (Ita), Ortiz Manuel Martinez & Martina Vidová, 49. Nora Kautzky (Hun) & Tomáš Líčeník.

(M. Horečný)
 
 
 
06.02.2010
V kategórii Fotogaléria bola vytvorená podkategória Externé fotogalérie, kde boli pridané ďalšie fotky z 1. Nitranského pohára.
 
05.02.2010
13 hráčov včera odohralo 4. kolo jarnej časti Zvonice. Miloš Bédy za neúčasti hráčov Zlatých Moraviec opäť nenašiel premožiteľa. Vo finále porazil Rudolfa Hojčuša 3:0 a turnajom prešiel so stratou iba troch legov. Tretie miesto si vybojoval Radim Drinka po víťazstve 2:0 nad Martinom Horečným. V skupinách rozhodovali dva 9 dart-shootouty. 4. kolo bolo bohaté na bonusy. Miloš Bédy si pripísal tri - za 180ku, zatvorenie do 18. šípky a finiš 110. Jednu 180ku hodil i Radim Drinka a Martin Horečný zatvoril jedenkrát do 18. šípky. Rudolf Hojčuš si pripísal bonus za finiš 104 a Ján Galbavý za najvyššie zavretie večera - 113.
Podrobnosti a výsledky v sekcii Zvonica 09/10.
 
 
 
 
 
05.02.2010
Dnes boli aktualizované výsledky a poradie Premier ligy 2009/2010.
 
 
01.02.2010
Na zasadnutí Counties bolo v hlasovaní väčšinou odsúhlasené, že BDO odmieta ponuku PDC na prevzatie a nie je na predaj.
 
 
30.01.2010
Za najnižšej účasti - 8 hráčov - sa vo štvrtok odohralo tretie kolo jarnej časti Zvonice. V skupine hral každý s každým na tri víťazné legy (po odhlasovaní) a všetci hráči hrali vyraďovačku v pavúku. Víťazom sa stal Miloš Bédy, ktorý rovnako ako v minulom kole porazil Radeka Žylu 3:0. Tretie miesto si vybojoval Tomáš Líčeník po výhre nad Pa vlomChudovanom 2:1, pre ktorého to bola premiérová účasť v lige. Miloš Bédy si pripísal bonusy za jednu 180ku a štyri zavretia do 18. šípky. Jednu 180ku hodil i Radek Žyla a Ján Galbavý zatvoril 104.
Podrobnosti a výsledky v sekcii Zvonica 09/10.
 
 
 
28.1.2010
Do sekcie Na stiahnutie pribudli dve knihy o šípkach.
 
 
27.01.2010
Dnes sa vedenie Dart Clubu Nitra stretlo s konateľom firmy InsData Ing. Jánom Dzunkom. Firma InsData bola oslovená so žiadosťou o sponzorovanie nášho klubu a tejto žiadosti vyhovela. Boli dohodnuté podmienky a forma sponzorovania. Podrobnosti budú uverejnené po dokončení rokovacieho procesu.
 

27.01.2010
V sekcii  Premier liga boli aktualizované výsledky a poradie v tabuľke.
 
 
26.01.2010
Na stránke klubu DC ToiToi Dixi Bratislava uverejnil Anton Múdry príspevok o turnaji v Nitre a k steelovým turnajom všeobecne. Tento príspevok si môžete v plnom znení prečítať tu.
 

25.01.2010
 
 
 
24.01.2010
Fotogaléria č. 1 z včerajšieho Nitranského pohára tu.
 
 
24.01.2010
V sobotu sa za účasti 54 hráčov konal 1. Nitranský pohár, prvý steelový turnaj, ktorý sa započítava do slovenského rebríčka ako turnaj 3. kategórie. Hráči boli rozlosovaní do 8 skupín. Po skupinách sa hral KO pavúk pre 32 hráčov. Prvé dve kola v pavúku sa hrali na 4 víťazné legy, osemfinále a semifinále na 5 víťazných legov a finále na 2 víťazné sety a set na 3 víťazne legy.
Turnaj vyhral Oto Zmelík, ktorý vo finále porazil Ivana Novotného 2:0 (3:0, 3:1).
Štatistika zápasu:
                       Oto   -   Ivan
100+                 10     -       7
140+                  1     -       1
180                   2      -       1
Ave 3             80,95  -     70,52
best leg           14     -     19

Tretie miesto obsadili Ľuboš Pivarč, ktorý prehral s Otom 2:5 a Robert Luštík, ktorý prehral s Ivanom 2:5. Piate miesto obsadili Juraj Lisý, Miroslav Klopan, Miloš Bédy a Peter Martin.
Na turnaji bolo oceňovane aj prvé bingo, najviac bíng a najvyššie zatvorenie. Prvé bingo kuriózne hodili traja hráči: Miloš Bédy, Juraj Lisý a Miloš Žyla. Najviac bing si delili štyria hráči: Miloš Bédy, Juraj Hlavatý, Oto Zmelík a Ivan Novotný – všetci po 3 bingá, a najvyššie zatvorenie si delili dvaja hráči - Oto Zmelík a Ivan Novotný – 120.
 
(zdroj: www.dctoitoi.szm.sk, upravené)
 
Najlepších 32 hráčov:
 
Slovenský rebríček v steeloch po 1. turnaji:
 
 
DC Nitra ďakuje Pubu Zvonica a klubu DC ToiToi Dixi Bratislava za pomoc pri organizácii turnaja.
 
 
24.01.2010
V sekcii  Premier liga boli aktualizované výsledky a poradie v tabuľke.
 
 
22.01.2010
Včera sa konalo druhé kolo jarnej časti Zvonice. Pri neúčasti Ivana Novotného nenašiel Miloš Bédy rovnocenného súpera a zvíťazil so stratou iba dvoch legov. Miloš si vo finále poradil s Radekom Žylom 3:0 a pripísal si i bonusy za zavretie do 18. šípky (3x), jednu 180ku a finiš 137. Tretie miesto si vybojoval Tomáš Líčeník, keď vyhral nad Radimom Drinkom 2:0.
Bonusy si pripísal i finalista Radek Žyla za finiš 111 a Miroslav Dolník za finiš 106.
Podrobnosti v sekcii Zvonica 09/10.
 
 
 
20.01.2010
V sekcii Premier liga boli dnes aktualizované výsledky zápasov a tabuľka k dnešnému dňu.
 
 
16.01.2010
Už o týždeň!
 
 
 
 
16.01.2010
Vo štvrtok začala jarná časť ligy Zvonica 09/10. Zúčastnilo sa jej 15 hráčov, ktorí boli rozlosovaní do dvoch skupín. Prvýkrát o poradí v skupine rozhodol 9-dart shootout, ktorý je bližšie opísaný v pravidlách.
1. kolo bolo exhibíciou Ivana Novotného, ktorý si okrem víťazstva so stratou iba jedného legu pripísal i 100 bonusových bodov (5x180, 5x zavretie do 18. šípky). Ivan si vo finále poradil s klubovým kolegom Vladom Rajnohom 3:0. Tretie miesto obsadil Robert Danáč po výhre 2:1 nad Martinom Horečným. Bonusové body si pripísali i Juraj Lisý (1x180, 1x zavretie do 18. šípky) a Juraj Hudák za finiš 101+ (108).
Výsledky a štatistiky v sekcii Zvonica 09/10.
 
 
 
12.01.2010
Ako sme vás 21. októbra informovali, PDC ponúkla organizácii BDO milión libier plus ďalší milión za odkup, ktorý šéf BDO Olly Croft okamžite odmietol. Po skončení MS Lakeside 2010 ale pre BBC uviedol: "Podľa mňa je tá ponuka bezobsažná, ale najprv ju ´spracujeme´. Chceme vedieť, čo je za tým, kým sa pohneme. Ale nebudeme vyslovovať žiadne unáhlené závery."

Zjavne bol Croft po svojom "nie" predsa len donútený k zmene názoru zo strany Counties, ktoré tvoria BDO a ktorým väčšia časť BDO patrí.

"O našom pôvodnom návrhu sa vôbec neuvažovalo, " povedal Barry Hearn (šéf PDC), "ak tomu správne rozumiem, tak rôzne County organizácie, ktorým BDO patrí, vyzvali BDO opäť nadviazať jednania. Chcem kúpiť všetko, aby som to mohol kontrolovať. Chcem vyhodiť každého aby sa zaistilo, že všetko pôjde hladko, nielen v PDC. Nemôžem si skrátka dovoliť, aby bol trh skazený tak komerčne chaoticky fungujúcou firmou. Trh treba kontrolovať, aby sme mohli dodať produkt s vysokým štandardom - a ich produkt skrátka nie je dosť dobrý".

Zdroje:

http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/other_sports/darts/8451655.stm

http://www.dartn.de/news/?news=6908B7AB-82B0-41EF-AFE8-86CA079B38F9

O ďalších novinkách budeme informovať.

 
 
12.01.2010
V sobotu 9. januára sa v Beluši konal Master č. 4. Celkovým víťazom sa stal Marek Polák, ktorý vo finále porazil nášho Miloša Bédyho 2:0 (3:1 a 3:2). Na treťom mieste skončil Oto Zmelík. Druhým najúspešnejším Nitranom bol Juraj Hudák (39. - 44.). Robert Danáč obsadil 52. - 54. miesto.
 
 
11.01.2010
Vážení šípkari, vo štvrtok 14. januára začína jarná časť Zvonice 09/10. Prezentácia je od 16:30 do 16:50. Pozrite si aktualizované pravidlá, každý zúčastnený dostane pravidlá i na mieste v tlačenej forme.
 
 
 
11.01.2010
Finálovým zápasom mužov včera vyvrcholili MS Lakeside 2010. Svoj druhý titul v kariére si pripísal Martin Adams, keď za 139 minút zvíťazil nad Daveom Chisnallom 7:5.
Dave vstúpil do zápasu famózne, keď v prvom legu hodil dve 180ky. Adams otočil stav v prvom sete z 0:2 na 3:2. V podobnom duchu sa niesol celý zápas, z 12 setov skončilo 8 stavom 3:2. Adams viedol už 3:1, Chisnall však doťahoval až do stavu 4:4. Potom vyhral Adams v ďalšom sete 3:0. Chisnall dokázal ešte za stavu 4:6 uhrať set, ale celkovému víťazstvu Adamsa 7:5 už zabrániť nedokázal.
Rozpis, štatistiky (po kliknutí na hráča) a výsledky na stránke BDO a darts1.de.
Opisy zápasov na stránke Lakesideworlddarts.com.
 
 
10.01.2010
Senzácia MS Lakeside 2010 má meno Dave Chisnall!!!
Takú ťažkú cestu do finále si už dlho nik nepamätá. Dave musel na tej svojej poraziť Darryla Fittona, Tonyho Westa, Teda Hankeyho a Tonyho O´Shea. Včera svoju finálovú účasť potvrdil za 92 minút. Dave dokázal svoju hru stupňovať a nezľakol sa staršieho a skúsenejšieho súpera. Posledné dva sety vyhral na nulu a úplné majstrovstvo ukázal v posledných dvoch legoch. Pri 15ich šípkach zatvoril nádherne 164 (T19 T19 Bull) a posledný leg uhral famózne: 180, 100, 100, 121. Nádherná čerešnička na semifinálovej torte.
"Keď mu ostávalo 164, iba som sa otočil a vedel som, že to uhrá." Jednoznačná Tonyho reakcia, ktorý nedokázal nájsť zbraň na 13 180ok a 4 finiše "ton+" Chisnalla.
Na šípkových fórach sa už začalo špekulovať o Chisnallovom prestupe do PDC. Ak by podával také výkony ako včera, tak by tam mal svoje platné miesto.
 
 
10.01.2010
Po včerajšom dni sú známi finalisti MS Lakeside. Dave Chisnall porazil prekvapivo Tonyho O´Shea 6:3, pričom prehrával ešte 2:3. V posledných dvoch legoch Dave zavrel 164 a 121 a nedovoli O´Sheamu zopakovať vlaňajšiu účasť vo finále.
V druhom semifinále jednoznačný priebeh zdramatizoval Martin Philips. Po raketovom začiatku Martina Adamsa Philips hru zdramatizoval, ale nakoniec sa do finále dostal majster sveta z roku 2007 Martin Adams po výhre 6:4.
MS pokračujú dnes o 19:00 finálovým zápasom mužov.
Rozpis, štatistiky (po kliknutí na hráča) a výsledky na stránke BDO a darts1.de.
Opisy zápasov na stránke Lakesideworlddarts.com.
MS na Eurosporte dnes od 21:30.
 
 
09.01.2010
Na MS Lakeside sa zrodilo ďalšie veľké prekvapenie. Jeden z najväčších favoritov na víťazstvo Scott Waites prehral s Martinom Philipsom 4:5. Scott mohol odísť domov s obrovskou hanbou, keď prehrával už 1:4. Vzchopil sa a vyrovnal na 4:4, ale Philips výhrou 3:0 v poslednom sete rozhodol vo svoj prospech. V ďalšom zápase si Martin Adams poradil jednoznačnejšie s Garrym Thompsonom a zvíťazil 5:2. Philips a Adams sa stretnú dnes v semifinále.
Včera vyvrcholila súťaž žien. Vo finále sa stretli Trina Gulliver a Rhian Edwards. Gulliver zvíťazila úplne suverénne 2:0 (3:0, 3:0) a svoju desiatu účasť vo finále premenila za 18 minút  na ôsmy titul majsterky sveta.
MS pokračujú dnes o 15.30 semifinálovými zápasmi mužov.
Rozpis, štatistiky (po kliknutí na hráča) a výsledky na stránke BDO a darts1.de.
Opisy zápasov na stránke Lakesideworlddarts.com.
MS na Eurosporte dnes od 20:15.
 
 
08.01.2010
Dvomi zápasmi štvrťfinále mužov a semifinále žien pokračovali MS Lakside. Včerajší program zahájili ženy. Rhian Edwards si poradila so štvrtou nasadenou Karen Lawmanovou a po výhre 2:0 postúpila do finále. Stala sa tak prvou Welšankou v histórii, ktorá sa dostala do finále MS. Druhou finalistkou sa stala tradične Trina Gulliver, ktorá vyradila legendu ženských šípok a bývalú svetovú jednotku Detu Hedman 2:0. Trina tak nastúpi už vo svojom desiatom finále.
Tony O´Shea zvíťazil v peknom zápase nad Robertom Wagnerom. Zápas slabý na zatvárania dotiahol do víťazného konca 4:1. Stal sa tak prvým semifinalistom. Napínavý zápas s prekvapivým koncom ponúkli obhajca titulu Ted Hankey a prekvapenie turnaja Dave Chisnall. Hankey nedotiahol vedenia 4:1 do úspešného konca a nechal vyniknúť súpera, "Chizzy" zvrátil zápas a vyhral 5:4. V semifinále sa tak stretne s O´Sheam.
Rozpis, štatistiky (po kliknutí na hráča) a výsledky na stránke BDO a darts1.de.
Opisy zápasov na stránke Lakesideworlddarts.com.
MS na Eurosporte dnes od 20:08.
 
 
07.01.2010
Vcera pokračovali MS Lakeside štyrmi zápasmi druhého kola mužov. Presadili sa favoriti, Scott Waites postúpil cez Johna Hendersona po výhre 4:1. Martin Philips z Walesu zvíťazil po peknom boji nad Paulom Carterom 4:2. Gary Thompson si poradil s Martinom McCloskeym 4:1 a  tretí nasadený Martin Adams vyhral nad Darylom Gurneym 4:1.
Rozpis, štatistiky (po kliknutí na hráča) a výsledky na stránke BDO a darts1.de.
Opisy zápasov na stránke Lakesideworlddarts.com.
MS na Eurosporte dnes od 20:30.
 
 
06.01.2010
Druhým kolom mužov pokračovali MS Lakeside. Tony O´Shea postúpil cez Stephena Buntinga po výhre 4:1. Obaja hráči mali priemer cez 93, zaujímavosťou je, že porazený Bunting hodil 8-krát 180ku, pričom O´Shea iba raz. Rakúšan žijúci v Nórsku Robert Wagner vyhral nad Brianom Woodsom po dráme v poslednom sete tesne 4:3. Obhajca z vlaňajška Ted Hankey si poradil s Willy van de Wielom 4:1. Posledný zápas večera zohrali Dave Chisnall a Tony West, pričom sa z postupu medzi najlepších 8  tešil Chisnall po výhre 4:2. Chisnall dosiahol doposiaľ najslušnejší priemer 97,14.
MS pokračujú dnes o 18:30.
Rozpis, štatistiky (po kliknutí na hráča) a výsledky na stránke BDO.
Opisy zápasov na stránke Lakesideworlddarts.com.
MS na Eurosporte dnes od 17:30.
 
 
05.01.2010
Včera sa na MS Lakeside hralo iba vo večerných hodinách, kde sa dohrávalo prvé kolo mužov. Pokračovali prekvapenia v podobe vypadávania nasadených hráčov. Ross Montgomery (6) podľahol Garymu Thompsonovi 2:3 a v najnapínavejšom zápase  večera prehrala štrnástka Scott Mitchell s Darylom Gurneym 2:3 (posledný set 2:4). Jedenástka Steve West prehral s Martinom McCloskeym 2:3. Jediný favorit, ktorý sa dostal ďalej bol Martin Adams, ktorý v katastrofálnom zápase porazil Austrálčana Anthony Fleeta 3:0 (priemery na šípku: 28,72 / 21,78). Takéto zápasy nepatria na MS a ak bude Adams pokračovať takto, dlho sa v súťaži neudrží. V najlepšej fazóne sa v prvom kole ukázal Scott Waites. Ak si udrží hru, mal by bez problémov vyhrať.
MS pokračujú dnes o 18:30.
Rozpis, štatistiky (po kliknutí na hráča) a výsledky na stránke BDO.
Opisy zápasov na stránke Lakesideworlddarts.com.
MS v priamom prenose na Eurosporte dnes od 19:10.
 
 
04.01.2010
Včera pokračovali i MS Lakeside WDF/BDO zápasmi 1. kola mužov a žien.
Tony West vyhral nad nasadenou trinástkou Škótom Markom Barillim 3:1. Mark hral trochu ľahkovážne a to sa mu stalo osudným. Prvý favorit, ktorý sa porúčal z turnaj bol Darryl Fitton (4). Nedokázal nájsť zbraň na výborne hrajúceho Davea Chisnalla a podľahol 1:3. Zavalitý John Henderson nedal šancu mladému Holanďanovi Marenovi Michelsovi a vyprevadil ho s prehrou 1:3. Suverénnym spôsobom si poradil ďalší z favoritov Scott Waites s Paulom Hanvidgeom - 3:0. Vypadol i ďalší nasadený Martin Atkins (10) po prehre s Paulom Carterom 1:3. Martin Philips vyradil suverénne ďalšieho z favoritov Davea Prinsa 3:0.
Zaujímavé zápasy sa hrali v ženskej časti MS.
Irina Armstrong (3) nestačila na veteránku Detu Hedman (0:2) a obhajkyňa titulu Francisca Hoenselaar prehrala s Trinou Gulliver (2) taktiež 0:2.
MS pokračujú dnes o 19:00.
Rozpis, štatistiky (po kliknutí na hráča) a výsledky na stránke BDO.
Opisy zápasov na stránke Lakesideworlddarts.com.
MS v priamom prenose na Eurosporte dnes od 19:10.
 
 
04.01.2010
MS sveta PDC včera vyvrcholili súbojom o 3. miesto a finálovým zápasom.
Zápas o tretie miesto sa hral prvýkrát od roku 1998 a jeho aktérmi boli Mark Webster a Raymond van Barneveldt. Ako Holanďan uviedol, rok bez finále je pre neho stratený rok - a bolo to vidno i na priebehu finále. Hral síce svoj štandard, ale jeho motivácia sa nedala porovnať s motiváciou Mraka Webstera. Mark vyhral zaslúžene 10:8 , pripísal si 60.000 libier a usadil sa medzi 32 najlepšími hráčmi v Order of Merrit (OoM).
Vrcholom večera bol súboj Phila Taylora a Simona Whitlocka.
Simon držal s favoritom krok, zobral mu tri sety a prehral so cťou. Tento pre neho výborný turnaj ho z 98. miesta vyniesol na miesto 19. OoM. pripísal si 100.000 libier, čo hce investovať do života v Británii, aby sa mohol zúčastňovať turnajov v Európe. Simon nahádzal zároveň najviac 180ok na turnaji (pričom bol prekonaný rekord v počte 180ok na turnaji - vyše 500).
Výsledok a štatistika tu:

Phil Taylor

7-3

Simon Whitlock

57

100+

52

43

140+

32

9

180s

11

34.79

Ave 1

33.50

104.38

Ave 3

100.51

170,167,161,131,122

High Finish

170,122,108

12

Legs Against Throw

7

 
 
03.01.2010
Včerajší deň na MS PDC mal na programe semifinálové súboje. Prvý zápas medzi Simonom Whitlockom a Raymondom van Barneveldtom poskytol všetkým náročným fajnšmekrom napätie a hráčsku kvalitu. To, ako sa obaja aktéri dokázali vyrovnať so súkromnými potiažami (Simona opustila pred dvomi mesiacmi manželka a zakázala mu kontakt s deťmi, Barneymu nedávna diagnostifikovali cukrovku, čo sa prejavuje návalmi únavy - ako bolo vidno v zápase s Painterom), znesie i najprísnejšie kritériá. Barney viedol už 4:2 sety ale Simon zase "učaroval" zvrat a zvíťazil 6:5 (3:2, 1:3, 3:2, 0:3, 1:3, 2:3, 3:2, 3:1, 3:0, 2:3, 3:1). Simon sa opäť ukázal ako absolútny kráľ finišov:
 
 

Raymond van Barneveld

5-6

Simon Whitlock

56

100+

66

29

140+

32

14

180s

13

32.80

Ave 1

32.01

98.40

Ave 3

96.04

100 x2

High Finish

160,141,124,121,116,112

8

Legs Against Throw

9

 
Ďalší zápas Phil Taylor - Mark Webster sa pre Marka skončil totálnou katastrofou. Phil zvíťazil presvedčivo v tréningovom tempe 6:0 (3:0, 3:1, 3:1, 3:2, 3:0, 3:0). Phil si pripísal ďalší priemer "ton+" - 106,00.
Dnes sa stretnú v súboji o tretie miesto Barneveldt - Webster o 20:10 (best of 19 legs) a vo finále Whitlock - Taylor o 21:10 (best of 13 sets).
Podrobnosti a štatistiky na stránke PDC.
Rozpis zápasov a aktualizované výsledky tu.
Priamy prenos na DSF o 20:30 a na našej stránke.
 
 
03.01.2010
Včera mal 1. deň Lakeside MS na programe 6 zápasov 1. kola mužov a 2 zápasy 1. kola žien. Majstrovstvá sveta otvoril "súboj opíc", keď proti sebe nastúpili svetová jednotka Tony "Silverback" O´Shea a Robin "King Kong" Green. Vlaňajší finalista O´Shea nehral svoje optimum ale nakoniec zvíťazil tesne 3:2 na sety. Ďalší napínavý súboj predviedli Brian Woods s mladým Holanďanom Joeym ten Bergem. "The Pecker" Woods zvíťazil 3:2. Stephen Bunting (hrajúci s 15,5g šípkami) si ľahko poradil s Ianom Whiteom, nasadenou šestnástkou 3:0. Nórsky reprezentant Robert Wagner po tuhom a zaujímavom boji porazil Angličana hrajúceho za Švédsko Allana "Chucka" Norrisa 3:2. Mladý Holanďan Willy van de Wiel po víťazstve 3:2 vyradil majstra sveta z roku 2001 Johna Waltona. V dobrej fazóne sa ukázal obhajca titulu Ted "The Count" Hankey, keď vyradil Garyho Robsona po výbornom výkone 3:0.
V ženskej kategórii vypadla nasadená jednotka Julie Gore po prehre s Rhian Edwardsovou 0:2. Nasadená štvorka Karen Lawman si poradila s Lindou Ithurraldeovou 2:0.
MS pokračujú dnes o 14:00.
Rozpis, štatistiky (po kliknutí na hráča) a výsledky na stránke BDO.
Opisy zápasov na stránke Lakesideworlddarts.com.
MS v priamom prenose na Eurosporte dnes od 18:30.
 
 
02.01.2010
Dnes o 14:30 nášho času odštartovali i Majstrovstvá sveta Lakeside World Professional Darts Championship 2010 organizácie WDF/BDO. Aktuálne výsledky nájdete na oficiálnej stránke BDO.
Rozpis a výsledky na stránke BDO.
Sledujte Lakeside MS online.
MS v priamom prenose na Eurosporte dnes od 19:00.
 
 
02.01.2010
MS PDC mali včera na programe štvrťfinálové zápasy. V prvom zápase sa stretli hráči, ktorí iba v nedávnej minulosti prestúpili z BDO. Mark Webster porazili Co Stompého 5:3 (3:0, 3:1, 3:1, 3:1, 1:3, 1:3, 2:3, 3:0). Mark po prestupe do PDC zatiaľ dosiahol na najvyššie umiestnenie, dúfajme, že ešte nepovedal na turnaji posledné slovo. Svetová trojka James Wade musel ustúpiť čarodejníkovi z druhej strany zemegule - Simonovi Whitlockovi. Simon s priemerom 105,37 a finišmi 170, 150, 126 a 2x122 zvíťazil v pomere 5:3 (3:0, 3:, 1:3, 3:1, 2:3, 2:3, 3:0, 3:0). Nečakane hladký priebeh mal zápas Raymond van Barneveldt - Ronnie Baxter. Ronnie akoby z rešpektu neukázal čo dokáže a nevyužíval možnosti na zatváranie. Barney vyhral hladko 5:0 (3:0, 3:0, 3:1, 3:0, 3:2). Najočakávanejším zápasom večera bol súboj Phil Taylor s Adrianom Lewisom. Obaja hráči ukázali výbornú hru a priemery 107,37 / 102,95 ale nakoniec sa ukázalo, že Adrian ešte musí dozrieť na svojho učiteľa Phila a podľahol 0:5 (2:3, 0:3, 0:3, 0:3, 2:3).
Dnes sa stretnú v semifinále Whitlock - Barneveldt a Taylor - Webster.
Zápasy sú na programe dnes o 20:40.
Podrobnosti a štatistiky na stránke PDC.
Rozpis zápasov a aktualizované výsledky tu.
 
 
01.01.2010
 
Šťastný Nový Rok všetkým šípkarom,
nech sa Vám darí ešte viac ako v tom roku minulom,
želá Dart Club Nitra!
 
 
31.12.2009
Desiatym dňom sa uzavrel program MS PDC pre aktuálny rok. MS budú pokračovať 1. januára 2010.
Mark Webster na svojich premiérových MS poráža čo mu stojí v ceste a nedovolil Kirkovi Shepherdovi ďalšiu účasť vo finále. Po víťazstve 4:1 (3:0, 3:0, 3:0, 2:3, 3:0) sa približuje k svojmu cieľu pridať k titulu majstra sveta WDF i konkurenčný titul. Simon Whitlock si v ďalšom zápase pripísal priemer nad 100 (100,60) a nedovolil Terrymu Jenkinsovi pomýšľať na výraznejší úspech - 4:2 (3:1, 3:0, 2:3, 3:2, 2:3, 3:2). Ďalším "stovkárom" je Holanďan Co Stompé (102,42), výborne hrajúci Mark Dudbridge na neho ale nestačil a podľahol 2:4 (2:3, 3:2, 2:3,0:3, 3:1, 2:3). Ronnie Baxter valcuje ďalej, výraznejší odpor nekládol ani Colin Lloyd a Ronnie zvíťazil 4:1 (3:2, 3:1, 3:2, 1:3. 3:1). Krásny a napínavý súboj predviedli James Wade a Andy Hamilton, kde zvíťaziť mohol každý z nich. Nakoniec sa to podarilo ale Jamesovi 4:3 (1:3, 3:0, 3:2, 0:3, 2:3, 3:0, 4:2). James opäť predviedol niekoľko finišov "ton+" - 129, 124, 112. Raymond van Barneveldt po priemernom výkone a veľkom trápení postúpil cez Kevina Paintera 4:1 (3:1, 3:2, 3:2, 2:3, 3:0). Keby Kevin lepšie zatváral, Barney by sa bol so súťažou rozlúčil.
MS pokračujú 1. januára o 15:10 .
Podrobnosti a štatistiky na stránke PDC.
Rozpis zápasov a aktualizované výsledky tu.
 
 
30.12.2009
Včerajší deviaty deň MS PDC priniesol zápasy druhého kola a prvé dva zápasy tretieho kola. Popoludní vyradil Andy Hamilton Steva Beatona 4:1 (3:2, 0:3, 3:2, 3:1, 3:2). Tento rok opäť slušne hrajúci Beaton neoplatil prehru Hamiltonovi, ktorý ho takisto vyradil pred niekoľkými rokmi. Terry Jenkins nedal Američanovi Darrinovi Youngovi šancu a postúpli hladko do tretieho kola po výhre 4:0 (3:1, 3:1, 3:0, 3:0). Simon Whitlock čaroval aj v zápase s Waynom Jonesom. Vyhral síce 4:0 (3:1, 3:2, 3:2, 3:2), ale v posledných dvoch setoch prehrával 0:2 a dokázal obrátiť na 3:2. Jones robil čo mohol, ale Simon ho skrátka prebil opäť výborným priemerom 99,24. Posledný zápas druhého kola sa konal večer - súboj nastupujúcej generácie. James Wade vyhral nad Michaeolom van Gerwenom 4:2 (3:1, 1:3, 3:1, 3:2, 1:3, 3:1). Wade ukázal nádherné finiše "ton+" - 150,121,114,112,104 i to, čo si môže dovoliť, keď je v pohode (finiš 121 - T20, T7, D20). Tretie kolo zahájil obhajca Phil Taylor so Škótom Robertom Thorntonom, ktorý bol prvý na týchto MS, čo zobral Philovi set. Pri priemere 104,26 a výhre 4:1 (3:1, 3:1, 3:1, 2:3, 3:0) to ale Phila nemohlo zaskočiť. Súperom v ďalších bojoch bude Adrian Lewis, ktorý postúpil v ďalšom zápase mladíkov cez Kevina McDinea. Výhra 4:0 (3:1, 3:2, 3:1, 3:1) a priemer 103, 63 sľubujú napínavý boj s Taylorom.
MS pokračujú dnes poobednou session o 14: 10 a večernou o 20:10. Prenos na našej stránke, na DSF od 21:00.
Podrobnosti a štatistiky na stránke PDC.
Rozpis zápasov a aktualizované výsledky tu.
 
 
29.12.2009
Druhé kolo MS PDC pokračovalo včera šiestimi zápasmi. Popoludní postúpil do ďalších bojov Colin Lloyd po tuhom boji a výhre nad Denisom Ovensom (2:3, 3:2, 0:3, 3:2, 2:3, 3:2, 3:0). Finalista spred dvoch rokov Kirk Shepherd vyradil dvojnásobného majstra sveta Johna Parta 4:1 a oplatil mu tak prehru z finále spred dvoch rokov (3:1, 1:3, 3:1, 3:1, 3:2). Ďalší napínavý súboj ponúkli Kevin Painter a Vincent van der Voort - 4:3 (3:2, 3:0, 2:3, 2:3, 3:2, 1:3, 3:1). Popoludní Mark Webster odvrátil v zápase s Petrom Manleym nepriaznivý stav 0:2 a vyhral 4 sety po sebe a postúpil do ďalších bojov (0:3, 2:3, 3:0, 3:0, 3:1, 3:2). Raymond van Barneveldt sa v zápase s Brendanom Dolanom blysol 9-darterom, takže je jediným hráčom, ktorý hodil 9-darter na MS. Barneymu sa to podarilo dokonca na dvoch MS po sebe. Postup si zaistil víťazstvom 4:0 (3:0, 3:2, 3:1, 3:0). Ronnie Baxter svojou precíznou hrou nedovolil Garymu Andersonovi dostať sa do svojho tempa a vyhral napohľad presvedčivo 4:0 (3:2, 3:2, 3:2, 3:2).
MS pokračujú dnes poobednou session o 14: 10 a večernou o 20:10. Prenos na našej stránke, na DSF od 17:00.
Podrobnosti a štatistiky na stránke PDC.
Rozpis zápasov a aktualizované výsledky tu.
 
 
28.12.2009
Po Vianočnej prestávke pokračovali včera MS PDC zápasmi druhého kola. V popoludňajšej session vypadol jeden z favoritov Mervyn King, keď podľahol Co Stompému 2:4 (0:3, 0:3, 3:2, 0:3, 3:2, 2:3). Kevin McDine vyhral nad Barriem Batesom 4:0 (3:2, 3:2, 3:1, 3:1). Adrian Lewis, hráč s najvyšším priemerom doterajšieho priebehu turnaja, vyhral nad Wesom Newtonom 4:2 (3:0, 3:0, 3:2, 2:3, 2:3, 3:1). Večerná session ponúkla na začiatku hneď napínavú lahôdku. Mark Dudbridge porazil Alana Taberna 4:3 (2:3, 3:1, 3:1, 3:1, 1:3, 2:3, 6:4!!!). Mark mal za stavu 3:1 na sety matchdart, ale Alan sa dokázal vzchopiť, keď zavrel 120. To ho postavilo na nohy a garde sa obrátilo, Alan nepremenil niekoľko matchdartov. Nakoniec sa ale radoval Mark. Alan ukýzal niekoľko "ton+" záverov - 141, 140, 12, 118. Spanilá jazda obhajcu titulu Phila Taylora pokračovala víťazstvom 4:0 nad Stevom Hineom (3:0, 3:1, 3:1, 3:0). Do tretieho kola MS sa ešte nikdy nedostal Nemec - a nestalo sa tak ani tentokrát - Jyhan Artut prehral s Robertom Thorntonom 1:4 (0:3, 1:3, 3:2, 2:3, 0:3).
Podrobnosti a štatistiky na stránke PDC.
Rozpis zápasov a aktualizované výsledky tu.
 
 
24.12.2009

Dart Club Nitra želá všetkým šípkarom i nešípkarom pokojné a radostné prežitie Vianoc.
Merry Darts!

 
 
24.12.2009
Posledný deň pred vianočnou prestávkou nepriniesol na Majstrovstvách sveta žiadne prekvapenia. Wayne Jones si poradil s Alexom Royom 3:1 a Švéd Magnus Caris zmietol v predkole Španiela Francisca Ruiza 4:0. Švéd sa neskôr v poslednom zápase večera stretol s Colinom Lloydom, uhral set a prehral 1:3. 20-ročný Holanďan Michael van Gerwen porazil Petra Wrighta 3:1, ktorý zo začiatku netrafil ani jeden dabl, ale neskôr hru riadne zdramatizoval. Najočakávanejší zápas večera bol James Wade vs. Steve Brown. Obaja predviedli slušnú hru, kde zvíťazili Jamesove skúsenosti a vyhral 3:1.
Podrobnosti a štatistiky na stránke PDC.
Rozpis zápasov a aktualizované výsledky tu.
 
Ďalšie zápasy Majstrovstiev sveta pokračujú 27.12.2009.
 
 
23.12.2009
Portál nitra24.sk uverejnil článok o našej lige Zvonica 09/10. Po prvom kole budú zverejňované i výsledky. V článku sú i fotky, ktoré urobil redaktor p. Pindeš.
 
 
23.12.2009
Piaty deň Majstrovstiev sveta prebehol bez komplikácií. V prvom zápase ponúkli napánavé divadlo Američan Darrin Young a Angličan Andy Smith. Po jasnom úvode nakoniec veľmi tesne vyhral Young (6:4 v poslednom legu). Nemecký kvalifikant Tomas Seyler vyhral v zápase predkola prvý leg nad Holanďanom Janom van der Rasselom, ale nakoniec vypadol z turnaja po prehre 1:4. Holanďan neskôr v poslednom zápase večera potrápil Denisa Ovensa ale napokon prehral 1:3. Majster sveta z roku 1996 Steve Beaton vyhral nad Španielom Carlosom Rodriguezom 3:0. Beaton zažíva veľký návrat, v tomto roku sa mu opäť darí, dokonca podpísal sponzorskú zmluvu s RedDragonDarts. Najočakávanejší zápas večera bol ale súboj "Čarodejníkov" - Colina Osborna a Simona Whitlocka. Lepšie čaroval Whitlock, keď v krásnom a napínvom zápase vyhral 3:1.
Match Stats

Colin Osborne

1-3

Simon Whitlock

21

100+

24

14

140+

16

3

180s

6

32.29

Ave 1

33.67

96.86

Ave 3

101.02

160,112,107

High Finish

130,122,120,108

2

Legs Against Throw

3

Whitlock má po tomto zápase tretí najvyšší priemer v doterajšom priebehu trunaja (1. Lewis, 2. Taylor, 3. Whitlock).
Podrobnosti a štatistiky na stránke PDC.
Rozpis zápasov a aktualizované výsledky tu.
 
 
22.12.2009
Počasie skomplikovalo 4. deň Majtrovstiev sveta PDC. Organizátori naplánovali iba dva zápasy s tým, že nevedeli, či a ako sa dopravia ostatní aktéri. Nakoniec ale všetko dopadlo dobre, odohrali sa všetky plánované zápasy.
Holanďan Vincent van der Voort potvrdil úlohu favorita a zdolal Dylana Dua 3:0. Poľský kvalifikant Krzystof Kciuk v predkole nestačil na Japonca Haruki Muramatsua a prehral hladko 1:4. Japonec sa neskôr v predposlednom zápase stretol s Ronnie Baxterom. Ten nenechal nikoho na pochybách a vyhral hladko 3:0. Terry Jenkins sa po dvoch vypadnutiach v prrvom kole minulé dva roky pozbieral a zaknihoval víťazstvo 3:2 nad veľmi slušne hrajúcim Austrálčanom Paulom Nicholsonom 3:2. Ďalší Holanďan - Toon Greebe prehral s Johnom Partom 0:3, pričom uhral iba jeden leg. Tento zápas ponúkol krásne závery - John Part (167, 147) a Toon Greebe (150, 101)
Podrobnosti a štatistiky na stránke PDC.
Rozpis zápasov a aktualizované výsledky tu.
 
21.12.2009
Zverejňujeme plagát k turnaju 1. Nitranský pohár:
 
21.12.2009
Tretí deň Majstrovstiev sveta PDC začala kanadská dvojka Ken McNeil v zápase predkola s Normanom Madhoom výhrou 4:2 V prvom kole neskôr McNeil potrápil Alana Taberna (2:3). Brendan Dolan si poradil s Tonym Ecclesom 3:1 a nemecký majster Andree Welge nestačil na Marka Dudbridgea a prehral 0:3. Prvý veľmi zaujímaý zápas zohrali Mark Webster (majster sveta WDF 2008) a Mark Walsh. V súboji Markov vyšiel víťazne Webster v pomere 3:2. Vo večernej session trochu potrápil Kevina Paintera Rakúšan Mensur Suljovic (3:1) . Predstavill sa i víťaz z Bratislavy Osmann Kijamet. V zápase  predkola s Novozélanďanom Philipom Hazelom vyhral 4:2 a postúpil do prvého kola. Tam narazil na súpera zo špičky Order of Merrit Andyho Hamiltona a podľahol mu 0:3. Ďalší napínavý zápas ponúkli Gary Anderson a Jamie Caven. Gary pri svojej premiérovej účasti zvíťazil 3:2. Spanilou jazdou favorita bol zápas Raymonda van Barnevelda po víťazstve 3:0 nad Warrenom Parrym.
 
 
20.12.2009
Biliardový klub Lipi na Štefánikovej tr. 18 v Nitre organizuje
 
Vianočný šípkový turnaj
 
pre kamarátov a známych.
Koná sa 27.12.2009 o 15:00 a štartovné je 2€. Hrá sa 301 DO na dva víťazné legy. 1. miesto je konzumné v hodnote 20€ + ceny, 2. miesto - konzumné v hodnote 10€ + ceny a 3. miesto - konzumné 5€ + ceny.
 
20.12.2009
V Brezne sa včera konal 10. ročník Memoriálu Róberta Barana. Z našich hráčov sa ho zúčastnili Miloš Bédy a Tomáš Líčeník. V konkurencii 42 hráčov v hlavnom turnaji skončil Miloš na 9. mieste, Tomáš na 33. Celkovým víťazom sa stal Milan Dudáš. V doplnkovom turnaji dvojíc skončil Miloš Bédy na 3. mieste (s Martinom Horečným) a Tomáš Líčeník na 9. mieste (s Pavlom Melicherom).
 
 
20.12.2009
Majstrovstvá sveta PDC včera pokračovali zápasmi predkola a prvého kola. Ruský kvalifikant Končikov nestačil na fína Jarkka Komulu a prehral najtesnejšie 3:4. Jarkkovi žreb doprial Wesa Newtona, ale tomu podľahol 0:3 na sety. Holanďan Roland Scholten sa po zranení nevie dostať do starej formy a skončil svoje účinkovanie v Alexandra Palace po prehre so Stevom Hineom 2:3. Jeho krajan Co Stompe si ale s prehľadom poradil so Steveom Maishom 3:1 apostúpil do druhého kola. Najlmladší finalista histórie Ladbrokes Chamnpionschip Kirk Shepherd vyradil američana Scotta Burnetta suverénne 3:0. Večerná session priniesla trochu prekvapivú prehru Jelle Klaasena s Welšanom Barriem Batesom 1:3, i keď začiatok zápasu naznačoval iný priebeh. Mervyn King po víťazstve 3:0 nad Mattom Clarkom postúpil celkom hladko. Zápas predkola medzi Írom Aodhaganom O'Neillom a Juhoafričanom Lesom Francisom posunul O´Neilla do súboja prvého kola so svetovou osmičkou Adrianom Lewisom. Ten bez pochybností a suverénne postúpil po víťazstve 3:0 do ďalšieho kola (Adrianov priemer na tri šípky v druhom sete 121,8!!!). Najnapínavejší zápas ostal na záver, keď  Peter Manley vyhral 3:2 nad Andy Jenkinsom. Peter za stavu 2:2 na sety a 2:2 na legy zatvoril 120.
Podrobnosti a štatistiky na stránke PDC.
Rozpis zápasov a aktualizované výsledky tu.
 
19.12.2009
Dnes boli aktualizované rozšírené pravidlá ligy Zvonica 09/10. Tieto pravidlá sú záväzné pre všetkých účastníkov.
 
 
19.12.2009
Včera sa začali majstrovstvá sveta PDC Ladbrokes.com World Darts Championship. Kvalifikačného predkola sa zúčastní i víťaz z Bratislavy Osmann Kijamet. Prvým veľkým prekvapením turnaja je vypadnutie Wayna Mardla s Nemcom Jyhanom Artutom 0:3 (2:3, 0:3, 1:3). Mardle tak ukončil nie príliš vydarný rok prehrou v prvom kole. Dennis Priestley začal s Kevinom McDineom vo veľkom štýle, ale Kevin otočil z 0:2 na 3:2 (1:3, 2:3, 3:0, 3:2, 3:1). Filipínec Christian Perez vyhral predkolo nad Dánom Laursenom 4:3 (na legy) ale v prvom kole podľahol Škótovi Robertovi Thorntonovi 1:3 (3:1, 1:3, 2:3, 1:3). Obhajca titulu Phil Taylor urobil z Colina Monka štatistu a odprevadil ho s výhrou 3:0 (3:0, 3:0, 3:0). Podrobnosti a štatistiky na stránke PDC.
Rozspis zápasov a aktualizované výsledky tu.
 
 
16.12.2009
Na nitrianskom webovom portáli www.nitra24.sk bol zverejnený článok o šípkach. V budúcnosti bude tento portál uverejňovať i výsledky Zvonice. Týmto ďakujeme redakcii a hlavne športovému redaktorovi Marekovi Pindéšovi.
Článok tu!
 
 
16.12.2009
Posledného 15. kola jesennej časti Zvonice sa zúčastnilo 13 hráčov, ktorí boli rozlosovaní do dvch skupín. Pri neúčasti hráčov Zlatých Moraviec sa prvýkrát stretli vo finále Radim Drinka s Rudolfom Hojčušom, kde Radim vyhral 3:2. Zápas o tretie miesto nepustil Miloš Bédy a vyhral nad Martinom Horečným 2:0. Najviac bonusových bodov si pripísal Miloš Bédy (2x180, zavretie 102, zavretie do 18. šípky), Rudolf Hojčuš (180, zavretie do 18. šípky) a svoju premiérovú 180ku hodil Roman Vágai. Podrobnosti v príslušnej sekcii.
 
 
09.12.2009
V sekcii "Premier liga" boli aktualizované výsledky a predbežné poradie.
 
 
09.12.2009
14 hráčov sa stretlo včera na 14. jesennom kole Zvonice, víťazstvo si opäť pripísal Ivan Novotný po jasnej výhre 3:0 vo finále nad Milošom Bédym. Ivan tak nestratil v celom kole ani jeden zápas. O bronz sa pobili Vlado Rajnoha s Tomášom Líčeníkom. Z tohoto zápasu vyšiel víťazne Vlado Rajnoha s výsledkom 2:0. Bonusy si pripisoval najviac Miloš Bédy - 3x do 18. šípky a jedna 180ka, po jednom bonuse si pripísali Ivan Novotný (1x 18. šípka), Tomáš Líčeník (zavretie 105), Martin Horečný (180) a Ján Galbavý (180).
 
 
04.12.2009
Zvonica Pub a DC Nitra organizujú prvý turnaj, ktorý sa bude započítavať do Slovenského steelového rebríčka. Podrobnosti budú uverejnené neskôr, ale zarezervujte si termín
 
23. januára 2010
 
 
04.12.2009
13. kolo Zvonice bolo plné prekvapení - prvý v rebríčku Miro Štrba skončil až na 6. mieste, Rudo Hojčuš na 7. Prvýkrát sa do finále dostal Tomáš Líčeník, kde prehral s Milošom Bédym 1:3, ktorý sa týmto dostal opäť na prvé miesto priebežného poradia. Zaujímavé na tomto zápase bolo to, že Miloš nehodil ani raz 100+. Súboj o 3. miesto zvládol lepšie Jozef Kinče, ktorý si poradil s Jánom Galbavým 2:0. Z 13 hráčov si bonusy pripísali iba Miloš Bédy (2x zavretie do 18. šípky) a Radim Drinka za zavretie 101+ (108).
Podrobnosti ako vždy v príslušnej sekcii.
 
 
27.11.2009
Za neúčasti favoritov Miloša Bédyho a Ivana Novotného si v 12. kole Zvonice vybojoval prvé miesto Miro Štrba, ktorý sa dostal zároveň na prvé miesto celkového poradia. Za účasti 15 hráčov Miro vyhral vo finále nad Vladom Rajnohom 3:2. Tretí skončil Rudo Hojčuš. Bonusy si pripísali za zavretie 100+ Martin Horečný (103), Robo Danáč (103) a Rudo Hojčuš (120). Za 180ky zbierali bonusy Miro Štrba (2x) a Tomáš Líčeník (1x).
 
 
25.11.2009
Dnes boli aktualizované výsledky a poradie Premier ligy.
 
 
21.11.2009
Ivan Novotný opäť nenašiel premožiteľa a na 11. kole Zvonice potvrdil výbornú formu. Zo 14 účastníkov bol jediný, ktorý neprehral ani zápas. Vo finále si poradil 3:0 s Mirom Štrbom s výborným priemerom 25,05 na jednu šípku. Tretie miesto obsadil Miloš Bédy po výhre 2:1 nad Rudom Hojčušom. Toto kolo bolo bohaté na bonusy, videli sme dve zavretia 101+ (Miro Štrba 106 a Rudo Hojčuš 123), štyri 180ky (Ivan Novotný 3, Rudo Hojčuš 1) a šesť zavretí do 18. šípky (Ivan Novotný 3, Miloš Bédy 2, Peter Pešta 1).
 
 
21.11.2009
Premier liga má za sebou dve kompletné kolá. Výsledky sú v príslušnej sekcii. Celkové poradie bude zverejnené budúci týždeň.
 
16.11.2009
Boli aktualizované výsledky Premier ligy.
 
 
15.11.2009 
Včerajšieho Mastra č. 3 v Beluši sa zúčastnilo 55 hráčov. Spomedzi nich skončil Miloš Bédy na 5. mieste, na 25. mieste Juraj Hudák a Jozef Kinče. Robo Danáč, Rudolf Hojčuš a Tomáš Líčeník skončili na 49. mieste. Celkovým víťazom sa stal Oto Zmelík, ktorý vo finále porazil Ľuboša Pivarča 3:2.
 
 
14.11.2009
!!! U P O Z O R N E N I E !!!
11. kolo Zvonice sa koná vo štvrtok 19.11.!!!!
 
 
12.11.2009
Do sekcie Linky bola pridaná reportáž ČT o WDF Czech Open 2009.
 
 
10.11.2009
Za účasti 13 hráčov sa dnes hralo 10. kolo jesennej časti Zvonice. Ďalšie víťazstvo si pripísal Miro Štrba, keď na neho opäť vo finále nestačil Miloš Bédy, keď podľahol 2:3. Tretie miesto si v zápase s Martinom Horečným vybojoval Radim Drinka. Bonusové body zbieral iba Miloš Bédy - za jednu 180ku a finiš 116.
Podrobnosti v sekcii Zvonica 09/10.
 
 
10.11.2009
Nakoľko nám bolo hlásené nesprávne zobrazovanie PDC správy, zverejňujeme ju vo forme linku.
 
 
07.11.2009
Ponúkame vám preklad správy z pohľadu zástupcu PDC Thorstena Brocka:
PDC_sprava.doc [29 KB]  
Originál tu.
 
 
07.11.2009
Včera, 6. novembra, sa v Hoteli 21 v Bratislave konala PDC kvalifikácia na majstrovstvá sveta pre strednú Európu. Zúčastnilo sa jej 46 hráčov, prítomný bol aj zástupca PDC Europe Thorsten Brock. Hralo sa systémom jednostranného K.O. pavúka na best of 11 legs. Náš Miloš Bédy prehral svoj zápas s Marekom Polachom 3:6. Hrdinom turnaja sa stal Milan Dudáš, ktorý v zápase s Borisom Krčmarom za stavu 4:5 hodil fascinujúci 9-darter (180, 180, 141 - T20 T19 D12), vyrovnal na 5:5 a posledný leg zvládol psychicky lepšie ako Boris a vyhral 6:5. Je to prvý oficiálny 9-darter na Slovensku. Vo finále sa stretli Osman Kijamet so Sebastianom Pečjakom, pričom vyhral Osman s priemerom takmer 30 na jednu šípku.
 
Výsledky zápasov prebraté z www.pdc-europe.net:
 
Last 16:
Kijamet Osman - Kapucian Martin 6:3
Witala Michal - Dartil Pavel 1:6
Melisek Zsolt - Dudas Milan 2:6
Zmelik Oto - Pavlik Radim 6:4
Novotny Ivan - Pecjak Sebastian 0:6
Brescha Jiri - Martin Peter 3:6
Bezzeg Nandor - Gorjup Gregor 4:6
Sedlacek Karel - Pivarc Lubos 3:6

Quarter-Finals:
Kijamet Osman - Drtil Pavel 6:4
Dudas Milan - Zmelik Oto 5:6
Pecjak Sebastian - Martin Peter 6:2    
Gorjup Gregor - Pivarc Lubos 5:6

Semi-Finals:
Kijamet Osmann - Zmelik Oto 6:2
Pecjak Sebastian - Pivarc Lubos 6:2

Final:
Kijamet Osmann - Pecjak Sebastian 6:3
 
Vo fotogalérii je niekoľko fotografií z turnaja.
 
 
04.11.2009
12 hráčov sa zúčastnilo 9. kola jesennej časti Zvonice. Víťazstvo si pripísal Miro Štrba, ktorý po minulotýždňovej absencii prehral iba jeden zápas v skupine a vo finále porazil Ivana Novotného 3:1. Tretí skončil Rudo Hojčuš, ktorý si pripísal i bonusové body za veľmi slušné zatvorenie 160. Bonusy si pripísal ešte aj Radim Drinka za hodenú 180ku.
Podrobnosti k 9. kolu v sekcii Zvonica 09/10.
 
 
29.10.2009
Budúci, čiže 45. kalendárny týždeň, začína Premier Liga 2009/2010. Zúčastní sa jej 6 hráčov, ktorí odohrajú po jednom zápase každý týždeň systémom "každý s každým" plus odvety. Detaily a výsledky budú zverejňované v sekcii Premier liga.
 
 
29.10.2009
V sobotu 24. októbra sa v Slovenskom Grobe konal turnaj EDU Ranking Slovakia. Zúčastnilo sa ho 100 hráčov, víťazom sa stal Vorsa z ČR. Náš Miloš Bédy obsadil 25. miesto.
N druhý deň v nedeľu bola prvá TOPka SŠF, kde bolo 87 hráčov. Miloš Bédy skončil na 5. - 6. mieste, 13. Lisý, 49. Ličeník, Kinče, 65. Hudák, Danáč, Hojčuš. Turnaj vyhral Peter Martin.
Po týchto turnajoch bol aj aktualizovaný slovenský rebríček.
 
 
28.10.2009
8. kolo Zvonice bolo spanilou jazdou Ivana Novotného, ktorý v deviatich zápasoch stratil iba jeden leg, vo finále s Milošom Bédym. Ivan vyhral 3:1, hral sústredene a s priemerom 24,19 na jednu šípku nedal Milošovi šancu.
8. kola sa zúčastnilo 14 hráčov, ktorí boli rozdelení do dvoch skupín. Bonusové body si pripísali Ivan Novotný (jedna 180ka a 3 zavretia do 18. šípky), Miloš Bédy (2 zavretia do 18.), Rudolf Hojčuš (1 zavretie do 18.) a Jozef Kinče (finiš 104 - T20 D12 D10).
Podrobnosti v sekcii Zvonica 09/10.
 
 
21.10.2009
Rýchlo reagoval (čo u BDO vôbec nie je typické) šéf BDO Olly Croft na ponuku PDC - viac na stránkach Sportinglife.
 
 
21.10.2009
PDC poslala otvorený list predsedníctvu BDO s ponukou na odkúpenie celej BDO za 1.000.000 Ł. Je to zaujímavý krok a ešte zaujímavejšia bude reakcia zo strany BDO. Tento list je zverejnený aj na stránke PDC tu.
 
 
21.10.2009
Vysoký počet hráčov pretrváva a včerajšieho 7. kola Zvonice sa zúčastnilo 18 hráčov. Videli sme dve 180ky (Ivan Novotný a Miro Štrba) a 5 zatvorení do 18. šípky (Ivan Novotný 2x, Miloš Bédy, Rudolf Hojčuš a Peter Šemelák). Prekvapením kola bolo možno 3. miesto v skupine Ruda Hojčuša a 4. Martina Horečného, čím sa nedostali do najlepšej osmičky. Finále vyhral Miloš Bédy nad Ivanom Novotným 3:2, tretie miesto si vybojoval Vlado Rajnoha.
Podrobnosti v sekcii Zvonica 09/10.
 
 
20.10.2009
Od dnes je možné sa prihlásiť na kvalifikáciu Eastern Europe na majstrovstvá sveta PDC, ktorá sa koná v Bratislave. Registrovať sa je možné na stránke http://www.prodarts.info/#register, bližšie info na http://dctoitoi.szm.sk/e107/news.php.
Štartovné je 30€.
 
 
19.10.2009
V sobotu 17.10. sa v Bratislave hrala Kvalifikácia družstiev na Majstrovstvá SR krajov BA - TT - NR.
Výsledky na stránke SŠF tu.
 
Za DC Nitra nastúpili: Miloš Bédy (kapitán), Juraj Lisý, Rudolf Hojčuš, Milan Pavlovič, Jozef Kinče, Tomáš Ličeník.
 
DC E.F. Real 13 - 3 DC Nitra
Bédy 3; Lisý, Hojčuš, Pavlovič po 0
 
DC Nitra 9 - 8 DC Stavex Zlaté Moravce
Bédy 3,5; Lisý 3,5; Hojčuš 2; Pavlovič 0
 
DC Toi Toi Dixi Bratislava 15 - 1 DC Nitra
Kinče 1, Pavlovič, Hojčuš, Bédy, Lisý, Ličeník po 0
 
DC Nitra 7 - 9 DC Oto Team
Bédy 3; Lisý 3; Pavlovič 1; Kinče 0
 
 
19.10.2009
Uzávierka prihlášok do Premiere ligy Nitra 2009/2010 je 27. októbra na ďalšom kole Zvonice. Hráči, ktorí majú záujem a nemôžu sa Zvonice zúčastniť, sa môžu nahlásiť do 27. 10.  telefonicky na číslach 0903 248 868 resp. 0907 737 923.
ŠTARTOVNÉ JE 20€.
 
 
15.10.2009
Po turnajoch Open Orava a Slovenskom pohári IV. v Istebnom bol aktualizovaný slovenský rebríček v steeloch.
 
 
14.10.2009
18 hráčov sa stretlo na 6. kole Zvonice. Boli vylosované dve skupiny po štyroch a dve po piatich hráčoch. Už v štvrťfinále sa stretli dvaja adepti na váťazstvo 6. kola, kde Miro Štrba porazil Ivana Novotného. Miro sa dostal potom cez Ruda Hojčuša až do finále, kde sa stretol s Milošom Bédym. Ten postúpil cez Peťa Šemeláka a Vlada Rajnohu. Vo finále oplatil Miloš Mirovi finálové prehry z minulosti a vyhral 3:1, nepoľavil v koncentrácii a Miro už nedokázal nájsť recept na Milošovu hru. V zápase o tretie miesto vyhral Vlado Rajnoha nad Rudom Hojčušom 2:0. Bonusy si pripísal Miloš Bédy - dve zavretia do 18. šípky a finiš 110. Ivan Novotný hodil jednu 180ku.
Podrobnosti v sekcii Zvonica 09/10.
 
 
13.10.2009
Slovenského pohára IV. v Istebnom sa z nitranov zúčastnil Miloš Bédy, ktorý v silnej konkurencii skončil na 9. mieste. Víťazom sa stal Pavel Drtil, ktorý vo finále porazil Milana Dudáša 6:4. Aktualizovaný steelový rebríček bude zverejnený, akonáhle organizátori spracujú výsledky.
 
 
13.10.2009
Zvonica 09/10 nemôže byť podľa predsedu SŠF p. Kirchnera zaradená medzi súťaže o Jackpot, nakoľko sa tam počítajú iba softové ligy.
 
 
09.10.2009
Po Mastri č. 2 bol na stránke Slovenskej šípkovej federácie aktualizovaný slovenský rebríček v softoch pre sezónu 2009/2010. K nahliadnutiu tu.
 
 
07.10.2009
18 hráčov sa zúčastnilo 5. kola Zvonica 09/10, prvýkrát sa hralo na štyroch terčoch. Boli vylosované štyri skupiny, každá skupina sa hrala na svojom terči. Druhá účasť Jura Lisého, Vlada Rajnohu (ZM) a premiérová účasť Jura Hlavatého (ZM) zvyšujú úroveň súťaže. Premiérovú 180ku vo Zvonici hodil Milan Paulovič, jednu pridal i Juro Lisý. Ten hodil i druhý najvyšší finiš (112) a raz zatvoril do 18. šípky. Najvyšší finiš hodil Juro Hlavatý - 122. Dvakrát zavreli do osemnástej i Miro Štrba a Miloš Bédy. Najlepší v tejto "činnosti" bol ale Ivan Novotný s tromi takýmito závermi. Zopakovalo sa finále z tretieho kola, dokonca s tým istým výsledkom - Ivan Novotný zdolal Mira Štrbu 3:1. Miloš Bédy obsadil 3. miesto po výhre nad Jurom Hlavatým 2:1.
Výsledky v sekcii Zvonica 09/10.
 
 
06.10.2009
Mastra č. 2 Západ, ktorý sa konal v sobotu 3. októbra v Beluši, sa zúčastnili štyria hráči Nitry. Najlepšie umiestnenie dosiahol Miloš Bédy, ktorý skončil celkovo na štvrtom mieste za Ľubošom Pivarčom a Romanom Falatášom. Umiestnenie ostatných troch hráčov - Ruda Hojčuša, Juraja Hudáka a Roberta Danáča si môžete pozrieť tu: Master3.10.2009.pdf [22 KB] .
 
 
02.10.2009
! ! ! P O Z O R ! ! !
Pripravuje sa Nitrianska Premiere League pre Nitru a Zlaté Moravce
 
Martin Horečný z DC Dixi ToiToi Bratislava pripravuje Premier League pre Nitru a Zlaté Moravce. Hrať sa bude v Nitre podľa pravidiel PDC Premiere League s drobnými úpravami. Zápasy sa budú hrať v skupinách a v play-off best of 14. Štartovné je €20. Podrobnosti o súťaži a možnosti účasti budú zverejnené v priebehu budúceho týždňa, pričom bude na stránke vytvorená sekcia Premiere League.
 
 
29.09.2009
15 hráčov sa zúčastnilo 4. jesenného kola Zvonice. Osem postupujúcich zo skupín sa stretlo vo štvrťfinále, na treťom mieste sa pri svojej premiérovej účasti umiestnil Juraj Lisý, keď v semifinále nestačil na Miloša Bédyho. Ten si zopakoval finále spred dvoch kôl s Mirom Štrbom, ktorý poslal do boja o 3. miesto Martina Horečného. Miro prehrával 0:2, keď zlepšil svoju hru a otočil finále vo svoj prospech. Víťazstvom 3:2 si pripísal druhú finálovú výhru nad Milošom.
Dnes nikto nehodil 180ku, zatvorenia nad 101 sme sa dočkali iba u Miloša, keď zavrel 116. Prví traja v poradí si pripísali bonusy za leg do 18. šípky.
Podrobnosti v sekci Zvonica 09/10.
 
 
29.09.2009
Na stránke Slovenskej šípkovej federácie bol aktualizovaný slovenský rebríček v softoch pre sezónu 2009/2010. K nahliadnutiu tu.
 
 
23.09.2009
Zatiaľ najvyšší počet hráčov (17) sa zúčastnilo 3. kola Zvonice 09/10. Hralo sa v štyroch skupinách, v troch po štyroch hráčoch a v jednej boli piati. Z každej skupiny postúpili dvaja hráči do štvrťfinálových bojov. V niektorých skupinách rozhodovali o postupujúcom vzájomné zápasy a legy. Vo finále sa stretli zlatomoravčania Ivan Novotný a Miro Štrba, kde Ivan vyhral 3:1. Tretí skončil Miloš Bédy, ktorý si pripísal i bonusy za dve 180ky a jedno zavretie do 18. šípky. Zavretia nad 101 sme sa tentokrát nedočkali, ale na druhej strane sme boli svedkom kvalitnej hry vo finále, kde za štyri legy nahádzali protagonisti veľmi slušné čísla.
Výsledky na nahliadnutie a stiahnutie sú v sekcii Zvonica 09/10.
 
 
23.09.2009
Presné výsledky Mastra vo Visolajoch sú na prezretie tu: Master19.9.2009.pdf [29 KB]
 
 
22.09.2009
Včera bolo pridaných pár fotografií z Mastra č. 1 vo Visolajoch.
 
 
20.09.2009
Master č. 1 Západ sa konal včera vo Visolajoch v priestoroch Kultúrneho domu. Zo 69 prihlásených účastníkov v kategórii Muži bolo 7 hráčov Nitry. Turnaj sa hral systémom obojstranného pavúka. Vo finále sa stretli celkový víťaz Oto Zmelík a Dalibor Ďuračka, ktorý predviedol veľmi slušnú hru. Tretí skončil Adrián Sniežek, ktorý vzdal zápas vo finále B-pavúka, čím Dalibora posunul do finále.
Účinkovanie nitrianskych hráčov:
 
A-pavúk:
Hojčuš 0 - 2 Hlavatý
Danáč 0 - 2 Gráč
Hudák 1 - 2 Gažo
Drinka 0 - 2 Rárik
Kinče 1 - 2 Novák
Žyla 0 - 2 Gogoľa
Bédy 2 - 0 Kuchárová
    Bédy 2 - 0 Radimák
          Bédy 0 - 2 Dianovský
 
B-pavúk:
Kinče 2 - 0 Adámek
    Kinče 1 - 2 Chymo
Drinka 0 - 2 Vereš
Danáč 0 - 2 ???
Hojčuš 2 - 1 Kozák
    Hojčuš 1 - 2 Tahotný
Hudák 2 - 1 Čuríková
    Hudák 0 - 2 Mareček
Žyla 1 - 2 Kubínyi
Bédy 2 - 0 Kováč
  Bédy 0 - 2 Šterba
 
Celkové poradie:
1. Oto Zmelík
2. Dalibor Ďuračka
3. Adrián Sniežek
.
.
.
13. Miloš Bédy
.
.
.
33. Rudolf Hojčuš, Juraj Hudák
.
.
.
49. Robert Danáč, Radim Drinka, Jozef Kinče, Radek Žyla
 
 
18.09.2009
Včerajšieho 2. jesenného kola Zvonice 09/10 sa zúčastnilo 12 hráčov. Títo boli rozlosovaní do dvoch skupín, z každej postupovali štyria do štvrťfinálového pavúka. Hráči A skupiny si celkovo počínali lepšie, keď v semifinále mali až troch zástupcov. V B skupine sme videli jednu 180ku v podaní Mira Dolníka, ktorý napokon ale nepostúpil do ďalších bojov. To bola jediná 180ka večera, ale dočkali sme sa 5 legov zatvorených do 18. šípky v podaní Miloša Bédyho, ktorý zatvoril v jednom legu i najvyšší finiš večera - 130. To ale nestačilo na celkové víťazstvo, o ktoré ho obral Miro Štrba, ktorý po konštantnom a nebojácnom výkone vyhral finále nad Milošom 3:1. O tretiu priečku sa pobili Peter Šemelák s Rudom Hojčušom, keď Rudo zvíťazil tesne a po napínavom boji 2:1.
Podrobnosti sú ako vždy v sekcii Zvonica 09/10.
 
 
14.09.2009
Master č. 1 západ sa podľa Petry Kvasničkovej nekoná v Beluši, ale vo Visolajoch.
 
 
14.09.2009
Blahoželáme Milošovi Bédymu k skvelej reprezentácii!!! Vo francúzskom Dijone na turnaji EDU Ranking spolu s Petrou Kvasničkovou, Ľubošom Pivarčom a Petrom Klementym porazili v súťaži družstiev Francúzsko 10:3 a Taliansko 12:1. V súťaži jednotlivcov sa reprezentantom už tak nedarilo, ale i tak všetkým zúčastneným gratulujeme!
 
 
10.09.2009
Dnes odcestoval Miloš Bédy ako člen reprezentačného družstva do francúzskeho Dijonu na turnaj EDU Ranking. O jeho účinkovaní budeme informovať.
 
 
10.09.2009
Na stránke Slovenskej šípkarskej federácie bol uverejnený aktualizovaný 5. spravodaj pre tento rok. Nájdete ho na pôvodnom mieste v sekcii Na stiahnutie.
 
 
09.09.2009
V nedeľu 6. septembra pokračovala Trnafská šípková liga 25. kolom. Spomedzi 9 účastníkov si Miloš Bédy vybojoval 1. miesto.
 
 
09.09.2009
Včera sa konalo 1. jesenné kolo Zvonica 09/10, ktorého sa zúčastnilo 14 hráčov. Títo boli rozdelení do dvoch trojčlenných a dvoch štvorčlenných skupín. Rozlosovanie prebehlo bez akéhokoľvek nasadzovania, nakoľko sa jednalo o začiatok nového ročníka a začínalo sa od nuly. Ďalšie kolá budú losované už podľa umiestnenia. Z každej skupiny postupovali do štvrťfinálového pavúka dvaja hráči. Porazení zo štvrťfinále odohrali B- pavúk, ktorý rozhodol o 5. - 6. mieste a umiestnení na 7. - 8. mieste.
Celkovým víťazom sa stal Miloš Bédy, ktorý si vo finále poradil s Martinom Horečným 3:2, na treťom mieste skončil Miroslav Štrba po víťazstve nad Rudolfom Hojčušom tiež 3:2.
Peter Pešta je prvý, ktorý v tejto sezóne hodil 180ku, vo finále ho napodobil Miloš Bédy. Ten si pripísal i bonusové body za dva legy ukončené 14. šípkou. Bonus sa zavretie 101+ si pripísal Miro Štrba za 120 bodový finiš.
Výsledky 1. kola jeseň sú v sekcii Zvonica 09/10.
 
 
08.09.2009
Dnes bola vytvorená sekcia Diskusia, kde je možné diskutovať o šípkach a súvisiacich témach. Možno vytvárať témy, ktoré vás zaujímajú a hlavne - kde vás zaujíma názor iných ľudí
 
 
05.09.2009
Aktuálne správy z dnešného turnaja PDC v Salzburgu Austrian Open Players Championship, ktorého sa zúčastnili i hráči DC ToiToi Dixi Bratislava:
Predkolá:
Marek Polach     5 - 6 Jarkko Komula
Oto Zmelík         6 - 0 Reinhard Holzer
Martin Kapucián 1 - 6 Andree Welge
Pavel Drtil           6 - 0 Carsten Arlt
 
Prvé kolo:
Ľuboš Pivarč     6 - 2 Wayne Mardle
Oto Zmelík           6 - 0 Steve Randall
Pavel Drtil           6 - 0 Harold Wielem
 
Druhé kolo:
Ľuboš Pivarč     5 - 6 Mario Masurka
Oto Zmelík         4 - 6 Jacko Berry
Pavel Drtil           2 - 6 Dennis Priestley
 
Blahoželáme Ľubošovi k víťazstvu nad Mardlom, 14. hráčom PDC Order of Merrit!
 
 
05.09.2009
Včera sa Miloš Bédy zúčastnil regionálu ČŠO v Brne, kde skončil na prvom mieste. Vo finále tohoto steelového turnaja si poradil s Petrom Zálabom 3:1. Gratulujeme!
 
 
03.09.2009
Dnes sme dostali od Petra Hrdličku z Oravskej šípky podrobné výsledky turnaja O pohár Novín Orava 2009. Tu si môžete pozrieť zápasy skupiny a celkový rozpis zápasov.
 
 
30.08.2009
Včera sa hral v Dolnom Kubíne turnaj O pohár Novín Orava 2009 - softový turnaj dvojíc, na ktorom sa zúčastnil Miloš Bédy. Hralo sa skupinovým systémom a postupujúci sa stretli v jednostrannom pavúku. Zápasy pozostávali z 2 x dvojhry 501DO a jednej štvorhry 701DO na jeden displej. Miloš nastúpil spolu s Martinom Horečným z DC ToiToi Dixi a tento turnaj vyhrali, k čomu im samozrejme blahoželáme. Podrobnosti po dodaní podkladov od organizátora.
 
 
29.08.2009
Dnes boli do Fotogalérie pridané fotky z 3. Slovenského pohára v steeloch.
 
 
28.08.2009
Včera sme na stretnutí klubu dohodli formu a podmienky nového ročníka nitrianskej steelovej ligy Zvonica 09/10. Na našej stránke bola vytvorená sekcia Zvonica 09/10, v ktorej sú uverejnené pravidlá ligy a kde budú zverejnené výsledky každého kola. Na určitý čas ešte ostane aktívna sekcia Zvonica tour 2009.
Ďalej bola vypracovaná súpiska klubu pre softové a steelové súťaže. Náš klub sa rozhodol prihlásiť do súťaží softových i steelových šípok. Týmto bude sezóna 2009/2010 pre DC Nitra premiérová.
 
 
27.08.2009
Slovenská šípkarská federácia vydala 5. spravodaj pre rok 2009. Môžete si ho stiahnuť v sekcii Na stiahnutie. Staršie spravodaje sú na stránke SŠF.
 
 
26.08.2009
Po 3. kole Slovenského pohára v steeloch bol aktualizovaný slovenský rebríček:
 
 
25.08.2009
Nový ročník ligy pod názvom Zvonica 09/10 začne 8. septembra 2009. Na jeho štruktúre sa momentálne pracuje.
 
 
25.08.2009
Dnes sa skončila Zvonica Tour 2009 trinástym kolom. Zúčastnilo sa ho 12 hráčov, ktorí boli rozdelení do dvoch skupín. Z A skupiny postúpili Bédy, Hojčuš, Galbavý a Kinče, z B skupiny Novotný, Žyla, Drinka a Danáč. Po vyraďovacích zápasoch vznikli semifinálové dvojice Bédy - Žyla (4:0) a Novotný - Drinka (4:1). V zápase o tretie miesto Drinka oplatil prehru zo skupiny Žylovi (4:3) a vo finále si Bédy poradil hladko s Novotným 4:1.
Bonusové body si pripísal Miloš Bédy za dve 180ky a najvyšší finiš (110) a Radek Žyla za jednu 180ku.
 
Konečné umiestnenie po 13 kolách na prvých troch miestach:
1. miesto - Miloš Bédy
2. miesto - Ivan Novotný
3. miesto - Rudolf Hojčuš
 
Podrobnosti k 13. kolu a štatistika finálového zápasu je v sekcii Zvonica Tour.
 
 
24.08.2009
Tu sú výsledky nitranov na 3. kole Slovenského pohára:
skupina"C" Rudolf Hojčuš - Michal Witala 0:2, Bolek Zlámal 0:2, Bohuš Kvasnička 0:2 -> 4.miesto v skupine
skupina"D" Miloš Bédy - Milan Dudáš 1:2, Marek Hypík 1:2, Alexander Vereš 2:0 -> 3.miesto v skupine
skupina"F" Juraj Hudák - Ľuboš Pivarč 0:2, Róbert Urgela 0:2, Adrian Záhradník 1:2 -> 4.miesto v skupine
skupina"G" Radim Drinka - Laco Dianovský 1:2, Lenka Schedivá 1:2, Patrik Pápež 0:2 -> 4.miesto v skupine
skupina"K" Ján Galbavý - Peter Rárik 0:2, Jozef Laštík 0:2, Martina Čerňanská 1:2 -> 4.miesto v skupine
skupina"N" Jozef Kinče - Milan Štefaňák 0:2, Jozef Kvasnička 2:1, Ľuboš Lutišan 0:2 -> 4.miesto v skupine
 
 
24.08.2009
V sobotu 22. augusta sa na Kyneku konalo 3. kolo Slovenského pohára v steeloch. Zúčastnilo sa ho 64 hráčov - o čosi menej ako minulé kolá, ale nechýbala slovenská a česká špička.  Našim hráčom sa nepodarilo postúpiť zo skupín (bližšie info po dodaní materiálov od organizátora). Celkovým víťazom sa stal Oto Zmelík z DC ToiToi Dixi Bratislava, keď si vo finále poradil s tímovým kolegom Pavlom Drtilom 5:4. Rozhodujúci leg bol zároveň najlepším legom turnaja - Oto sa pokúšal o 9-darter, po dvoch 180kach nezatvoril, ale 11-darter je výsledkom svetovej úrovne.
 
 
20.08.2009
Dnes sme odohrali prípravný priateľský zápas s DC Stavex Zlaté Moravce. Hostia prišli v zložení Hlavatý, Merčiak, Szanto a Novotný, domáci nastúpili v zostave Bédy, Hojčuš, Drinka a Galbavý. Za domácich bodovali po tri body Bédy a Hojčuš, ktorí vyhrali i svoj zápas dvojíc. Celkovo skončilo stretnutie 7:11 z pohľadu domácich.
Ďakujeme hráčom zo Zlatých Moraviec, že prišli a takouto formou prispeli k príprave na 3. kolo slovenského pohára v steeloch.
Rozpis zápasov je k nahliadnutiu tu:
 
 
20.08.2009
Tonko Múdry z DC ToiToi Dixi aktualizoval slovenský rebríček v steeloch po turnaji v Dubnici. Slovenskypoharvsteeloch2009.pdf [56 KB]
 
 
19.08.2009
Pred 3. kolom Slovenského pohára v steeloch v Nitre uverejňujeme predbežné poradie po dvoch kolách:
 
 
19.08.2009
Včerajšieho predposledného 12. kola Zvonica tour sa zúčastnilo 9 hráčov, ktorí boli rozdelení do dvoch skupín (4 a 5 hráčov), takže jeden ostal na nepostupovom mieste. Jednu 180ku hodil Rudolf Hojčuš a najvyššieho zatvorenia sme sa dočkali až vo finále.  Svedkami prvej "drámy" sme boli v semifinále medzi Ivanom Novotným a Romanom Merčiakom. Tá skončila 4:3 v prospech Romana, keď Ivan v rozhodujúcom legu nezatvoril a tým dal šancu Romanovi na postup do finále, ktorý ju aj využil. Tu narazil na Miloša Bédyho (semifinále s Rudolfom Hojčušom), ktorý až do finále nemal nijaké väčšie problémy a stratil iba dva legy. Vo finále sa ale potrápil viac, pretože prakticky celý zápas doťahoval Romanov náskok. Ten v druhom legu zatvoril 120, Miloš za stavu 1:4 zatvoril 83 cez bull. Rozhodlo sa až v deviatom legu, ktorý pre seba získal Miloš.
Priebeh finálového zápasu:
Miloš - Roman (0:1, 0:2, 1:2, 1:3, 1:4, 2:4, 3:4, 4:4, 5:4)
Štatistiky finálového zápasu a celý priebeh 12. kola je v sekcii Zvonica Tour 2009.
 
 
17.08.2009
Dnes prišli mailom veľmi presné výsledky turnaja v Dubnici. Pozrieť si ich môžete tu:
 
 
15.08.2009
Dnes sa konal v Dubnici turnaj Sportclub 10 Cup - steelový open turnaj jednotlivcov pri príležitosti 10. výročia podniku. Majiteľ venoval do súťaže i finančnú odmenu, ktorá bola rozdelená spolu so štartovným medzi najlepších 16 účastníkov. Od nás sa zúčastnili Miloš Bédy, Jozef Kinče a Radim Drinka. Turnaja sa zúčastnilo 34 hráčov - boli rozdelení do šesť skupín po štyroch a dvoch po päť hráčov. Jozef prehral všetky tri zápasy v pomere 0:2, Radim prehral jeden zápas 0:2 a tri prehral 1:2, ktoré mohli ale skončiť takisto v jeho prospech. Najlepšie sa darilo Milošovi, ktorý mal v skupine skúseného Michala Wittalu, s ktorým prehral 1:2, ale nakoniec postúpil zo skupiny z druhého miesta. V osemfinále si poradil s Červeňanom 3:1, ale vo štvrťfinále nestačil na Gaža a prehral 2:4. Miloš skončil celkovo na pozícii 5. - 8.
Pred začiatkom turnaja si všetci zúčastnení uctili minútou ticha pamiatku Bohumila Kvasničku, ktorý vo veku 16 rokov podľahol zákernej chorobe.
Podrobnejší rozpis bude uverejnený v priebehu týždňa, akonáhle nám ho pošlú organizátori turnaja.
 
 
13.08.2009
Bolo zmenené prelinkovanie, pri kliknutí na každý externý link sa otvorí požadovaná stránka v novom okne.
 
 
13.08.2009
V utorok nás prišiel navštíviť Tónko Múdry z DC Toi Toi Dixi Bratislava, ktorému vďačíme za zapožičanie terčov. O svojej návšteve napísal i krátky komentár na domovskej stránke svojho klubu.
 
 
13.08.2009
11. kola Zvonica tour sa zúčastnilo 8 hráčov, ktorí boli rozdelení do dvoch skupín. Keďže účasť nebola najhojnejšia, hralo sa v skupinách a vo štvrťfinále na tri , semifinále na štyri a finále na päť víťazných legov. Novinkou bol B pavúk - zápasy o 5. - 8. miesto.
Finále už po druhýkrát po sebe rozhodol pre seba Ivan Novotný. Porazený finalista Miloš Bédy si pripísal tradične plusové body - jeden za najvyšší finiš (91) a druhý za hodenú 180ku.
Výsledky v sekcii Zvonica Tour 2009.
 
 
05.08.2009
Pred 3. kolom Slovenského pohára v steeloch sme pripravili priateľský prípravný zápas so Zlatými Moravcami v zostave Bédy, Hojčuš, Danáč, Galbavý a Drinka.
 
 
05.08.2009
10. kolo Zvonica Tour malo doteraz najhojnejšiu účasť - 12 hráčov. Po prvýkrát sa zúčastnil Radek Žyla - bývalý aktívny šípkar - a po dlhej prestávke sa zdá, že by sa mohol veľmi skoro dostať do starej formy. Prvú účasť má za sebou i Peter Šemelák, majiteľ Pubu Zvonica.
 
Pri takejto vysokej účasti sme rozpísali dve skupiny, ktoré boli obsadené podľa celkového poradia. Z každej skupiny postupovali 4 hráči, ktorí sa stretli vo vyraďovacích štvrťfinálových zápasoch.  V zápasoch v skupine sme videli dve hodené 180ky - obe mali svoj osobitný význam - prvú hodil Jozef Kinče, bola zároveň jeho prvá v živote. Druhú zaznamenal Radek Žyla - po dlhej prestávke veľmi slušný výkon. V A skupine sme videli i najvyšší finiš dňa - 131 v podaní Miloša Bédyho.
 
V semifinálových zápasoch vyhrali Ivan Novotný (nad Milošom Bédym) a Peter Pešta (nad Rudolfom Hojčušom), ktorý sa po troch účastiach dostáva tesne pod prvú polovicu tabuľky. Ich finálový zápas bol úplne v Ivanovej réžii, keď Peťa prakticky k ničomu nepustil a kontroloval zápas od začiatku až do konca. Veľmi zaujímavý bol druhý leg, ktorý Ivan zatvoril 18. šípkou - a to priam ukážkovo - 108 (18 T18 D18). Ivan Novotný vyhral finále celkovým skóre 4:0.
 
Štatistika finálového zápasu ako i výsledky skupín a vyraďovacie súboje sú v sekcii Zvonica Tour 2009.
 
 
29.07.2009
Včerajšie 9. kolo "Zvonice" prinieslo niekoľko zaujímavých momentov. Síce sme sa nedočkali nejakého "významného" najvyššieho finišu (Bédy - 87), ale zato sme videli až päťkrát hodenú 180ku. Prvú hodil Peter Pešta, tri pridal Miloš Bédy (jednu z toho vo finále) a jednu pridal Radim Drinka. Prvýkrát sme vyskúšali model prvých štyroch postupujúcich zo skupiny - odohrali sa semifinálové zápasy, hralo sa samozrejme finále, ale i zápas o 3. a 4. miesto.
 
Zápasy v skupine sa hrali podľa systému "best of 3 legs", semifinále a zápasy o 3. miesto podľa "best of 5" a finále podľa "best of 7".
Rozpis zápasov, štatistika z finálového zápasu i aktuálne poradie je v sekcii "Zvonica Tour 2009".
 
 
29.07.2009
Včera sa hrali zápasy 9. kola Zvonica Tour. Pred nami sú ešte 4 kolá a od septembra začne Zvonica Tour 09/10.
 
 
23.07.2009
8. kola Zvonica Tour sa zúčastnilo zatiaľ najviac hráčov - 9. Hralo sa prvýkrát na dvoch terčoch. Výsledky sú v sekcii "Zvonica Tour".
 
 
22.07.2009
Vitajte na novej stránke Dart Clubu Nitra.
 
Šípková liga bola premenovaná z "Čudný pohľad Tour" na "Zvonica Tour". Z dôvodu poskytnutia lepších podmienok pre našu súťaž sme sa presťahovali do priestorov pubu. Ďakujeme majiteľom a Tónkovi Múdremu z DC Toi Toi Dixi z BA za pomoc!!!
 
Na stránke pracujeme a postupne bude doplnený ďalší obsah.